Skocz do zawartości
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Jaki kompilator do przykładów z książki Opus magnum C++ 11 Grębosza?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na początku powiem, że mam głęboki niedosłuch, na poziomie 90% w jednym uchu i 75% w drugim oraz różne choroby neurologiczne. I 51 lat. Wcześniej do około 2014 roku uczyłem w szkole technologii informacyjnej i grafiki komputerowej, później trochę też pracowałem w bibliotece szkolnej. I mam niepełnosprawność umiarkowaną. Mam z Informatyki ukończone tylko studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej i różne kursy.

Obecnie siedzę w domu i biorę zasiłek stały z pomocy społecznej. jest tego 719 zł na miesiąc, czyli trochę mało do życia. I chciałbym wrócić do szkoły jako nauczyciel, ale w programie pojawiła się nauka programowania w C++, nawet na poziomie podstawowym w szkole średniej. Ale programować nie umiem i angielskiego też prawie nie znam. W LO na maturze miałem język rosyjski i przez całą podstawówkę oraz właśnie LO tego języka się uczyłem. 

Pewien dobry człowiek kupił mi Opus magnum C++11 Wydanie II Jerzego Grębosza. I chciałem się z niej zacząć uczyć programowania, Ale jeszcze by się przydało jakieś środowisko IDE, a autor o takim, czy nawet o kompilatorze nic nie wspomina, czego używać.

MS Visual Studio 2022 Community to jest straszny kombajn i nie bardzo wiem które składniki zainstalować, żeby było to, co mi jest potrzebne. To co po instalacji uruchomiłem, wpisując:

// Program z paragrafu 01_01
#include <iostream>
	using namespace std;
	int main()
	{
		cout << "Witamy na pokladzie";
	}

Wyświetla tylko okienko z napisem: Zakończono z kodem 0. 

Po zainstalowaniu najnowszego QT Creator 7, ten wyświetla mi po angielsku przy próbie kompilacji napis: This file is not part of any project. The Code model might have issues this file properly. oraz na czerwono podkreśla wyrazy: <iostream>, std oraz cout. Dlaczego? Nie wiem.

Jakby mi tu ktoś z Was, kto uczył się z tej książki, poradził jakie środowisko IDE pod Windows 11 zainstalować, tak żeby podane przykłady z książki zaczęły działać to byłbym bardzo wdzięczny.

Napisałem też do autora w tej sprawie, ale czy i kiedy mi odpowie, to nie mam pojęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...