Skocz do zawartości

Jaki silnik ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam dylemat:

Po pierwsze: jaki silnik gry viaww najłatwiej przerobić "pod siebie"?

Po drugie: czy lepiej samemu napisać silnik ?

Zależało by mi na nazwie silniku łatwego w przerobieniu, bo w pisaniu silniku gry od zera to specjalistą nie jestem i bym miał duży problem.

Gdy napiszesz co mam wybrać, to proszę uzasadnij swoją opinie w kilku zdaniach by mi było łatwiej wybrać.Dziękuje ;)

Ps. Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie . Dziękuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakubpl, Google. ;)

Jeśli kiedyś będziesz chciał napisać swój, to nie patrz na inne silniki, bo i tak z nich nic nie zrozumiesz nie umiejąc programować. Jeśli chcesz via www, naucz się przede wszystkim PHP + MySQL, do tego Javascript (jQuery polecam do takich zabaw), AJAX i już można stworzyć z tego jakiś szkielet.

Zasada jest prosta: "Musisz sobie zadać jedno za***iście, ale to za***iście ważne pytanie. Co lubisz w życiu robić. A potem zacznij to robić.", więc jeśli chcesz programować, programuj.

Patrząc na kody innych za dużo się nie nauczysz. Metoda prób i błędow, korzystaj z poradników, twórz to co ludzie je piszący, kombinuj, trochę zmieniaj kody, jeśli nie zadziała dowiedz się dlaczego i tak dalej.

Później możesz przejść do nauki poprzez uczenie innych, według mnie to jest świetna metoda, uczysz kogoś jednocześnie ucząc siebie, jeśli nie umiesz komuś czegoś wyjaśnić, znaczy, że sam tego nie do końca rozumiesz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×