Skocz do zawartości
PL
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Komputer do gier, głównie WoW. Budżet 5000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje pomocy w złożeniu komputera, którego głównym zastosowaniem będą gry, a dokładnie World of Warcraft. Nie zamykam się jednak na inne tytuły. Budżet to około 5000 zł.

Monitor, który posiadam to LG 27GL850-B, dlatego zależy mi jak najbardziej komfortowym graniu w rozdzielczości 2560x1440, jeśli jest ono możliwe przy takim budżecie.

Sam world of warcraft z tego co mi wiadomo obciąża głównie procka. Nie znam się na oc, ale jeśli jest ono "bezpieczne" i do ogarnięcia samemu, jestem na to otwarty.

Miły by był szybki dysk przynajmniej 500 gb i by pc był w miarę cichy. Nie zależy mi na podświetlanych bajerach. Posiadam windows 10.

Przeglądając internet natknąłem się na dyskusje o zbliżających się premierach nowych gpu, ale nie wiem czy są one osiągalne przy moim budżecie i czy w ogóle warto czekać. Będę wdzięczny za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Seriatan Witaj.

19 godzin temu, Seriatan napisał:

Przeglądając internet natknąłem się na dyskusje o zbliżających się premierach nowych gpu, ale nie wiem czy są one osiągalne przy moim budżecie i czy w ogóle warto czekać

RTX 3000 i AMD Radeon 6000 XT to dość nowe jednostki, i potrafią kosztować nawet 4000 zł. Co prawda są tańsze np. za 2600 zł ale pochodzą one od innego producenta więc cały układ chłodzenia jest taki sam jak w starszej serii I się po prostu nie opłaca. Trzeba niestety poczekać kilka miesięcy aby oryginalne RTX od NVIDIA trochę staniały i były możliwe do kupienia. Na tą chwilę proponuję Radeon RX 5500 XT.

Złożyłem dla Ciebie taki zestaw:

Całość wychodzi: 5200 zł. Krótkie podsumowanie.

Bardzo dobra i przyszłościowa płyta z obsługą aż do 64 GB (4133 Mhz)  Pamięci RAM, z slotem na dysk M.2. Kolejno karta graficzna RX 5500 XT wersja OC (podkręcona) z 8 GB najnowszej pamięci GDDR6. Pograsz spokojnie w Cyberpunk 2077 i inne gry które dopiero wyjdą. Procesor 8 wątków 16 rdzeni, z odblokowanym mnożnikiem (można podkręcać), idealny do gier, wystarczy poczytać opinie. Jedno z lepszych chłodzeń "be quiet!" pod OC, zasilacz 600 W również z "be quiet" polecanej firmy na zaufanej liście zasilaczy, pamięć wybrałem aż 32 GB 3200, można zmniejszyć do 16 GB jeżeli chcesz zmieścić się równo w 5000 zł, kolejno bardzo szybki dysk SSD M.2, prędkości odczytu i zapisu ma najlepsze z dysków i na koniec polecana obudowa z domieszką RGB, można tutaj też wybrać inną  

Cały zestaw będzie "fruwał" jest mega wydajny pod gry czy zaawansowane programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...