Skocz do zawartości
Pecetowicz Forum komputerowe

Komputer został nieoczekiwanie uruchomiony ponownie. Acer. Windows 10.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż podczas przywracania systemu Windows 10 do ustawień fabrycznych na komputerze Acer VN7-792G zaczął pojawiać się błąd:

Komputer został nieoczekiwanie uruchomiony ponownie lub wystąpił nieoczekiwany błąd. Instalacja systemu Windows nie może być kontynuowana. Aby zainstalować system Windows, kliknij przycisk "OK", aby ponownie uruchomić komputer, a następnie ponownie uruchom instalację.

Zmieniłem wartość pliku setup.exe z 1 na 3 (HKLM / SYSTEM / SETUP / STATUS / ChildCompletion). Błąd zniknął, komputer dochodzi do momentu instalacji Windows ale po 2/3 sekundach resetuje się i cały proces przebiega od nowa.

Stworzyłem bootowalnego pendrive, w BIOS'ie ustawiłem pendrive na pierwszym miejscu i zaczął normalnie uruchamiać się proces instalacji Windows. Po wejściu w opcję Napraw próbowałem rozwiązać problem przez "Naprawa podczas uruchamiania" ale pojawiają się tylko komunikat

Program naprawa komputera nie mógł naprawić komputera. Naciśnij przycisk Opcje zaawansowane, aby wypróbować inne opcje naprawy komputera, lub przycisk Zamknij aby wyłączyć komputer.

Plik dziennika \\?\GLOBALROOT\Device\HarddiscVolume5\Recovery\WindowsRE\Winre.wim\System32\Logfiles\Srt\SrtTrail.txt

lub

Plik dziennika C:\WINDOWS\System32\Logfiles\Srt\SrtTrail.txt

Czy powinienem zainstalować Windows z bootowalnego pendrive? Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Administrator

@AKDeviant Witaj, nie wiem czy to treść komunikatu czy twoja część ale taki sposób załączania plików działa wyłącznie u Ciebie ponieważ jest to Twoja ścieżka lokalna w komputerze. Abyśmy mieli dostęp do tych plików musiałbyś je dodać jako załącznik w temacie lub udostępnić je w zewnętrznym serwisie typu wklejto bądź jako pliki np.: na mega.nz/ Dysk Google itd. Tutaj uwaga, warto sprawdzić czy w plikach nie ma naszych wrażliwych danych typu imie, nazwisko, adres IP itd.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem całkowicie zielony jeśli chodzi o komputery. W jaki sposób mogę dodać pliki jako załącznik, w sensie skąd je wziąć? Laptop nie uruchamia się normalnie, instalacja windowsa10 stanęła na 64% i ciągle się restartuje. 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Administrator

Jeśli chodzi o pliki to pliki te znajdują się we wskazanych lokalizacjach, które zostały podane w komunikatach. Jeśli masz je na pendrive to podana ścieżka do pliku pokazuje przez jakie foldery przejść aby go znaleźć - jeśli się nie uda trudno.

Z tego co czytam to chyba korzystałeś z poradnika i to niestety nie poskutkowało - trudno zdarza się.

Komunikaty, które podesłałeś poprowadziły mnie do takiego artykułu: program naprawa automatyczna nie mógł naprawić komputera plik dziennika strtrail

Spróbuj zrobić tak jak piszą czyli:

Cytat

Spróbuj włączyć z poziomu Środowiska odzyskiwania system w trybie awaryjnym. Aby uruchomić środowisko odzyskiwania proszę kilkukrotnie włączyć i wyłączyć komputer przy pomocy przycisku zasilania.

Rozwiąż problemy > Opcje zaawansowane > Zobacz więcej opcji odzyskiwania > Ustawienia uruchamiania > Uruchom ponownie. Komputer powinien zostać uruchomiony w trybie awaryjnym.

Jeżeli to się nie powiedzie proszę przywrócić system do stanu początkowego tak jak to zostało opisane w tym artykule w sekcji Przywracanie lub resetowanie komputera za pomocą nośnika instalacyjnego.

W podanym linku zostały również podane konsekwencje związane z przywracaniem systemu przy pomocy nośnika instalacyjnego.

  • Lubię to! 2
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomienie w trybie awaryjnym niestety nie pomogło. Przy próbie przywrócenia systemu do stanu początkowego pojawią się tylko komunikat jak na zdjęciu.

Przywracanie plików i ustawień systemowych. Nie utworzono punktu przywracania na dysku systemowym komputera. Aby utworzyć punkt przywracania, otwórz "Ochronę systemu".

Spróbować odpalić normalna instalację windows z pendrive ?

Nie utworzono punktu przywracania na dysku systemowym komputera

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Założyciel

Witaj, ale co dokładnie chcesz osiągnąć? Uzyskać dostęp do systemu czy zainstalować system na nowo?

Komunikat informuje ze nie możesz przywrócić poprzedniego obrazu systemu bo nie utworzyłeś punktu przywracania (kopii).

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego powodu przywracałeś system? Miałeś wcześniej jakiś problem z działaniem laptopa?

Edytowane przez hojrak3
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zainstalować system na nowo. Komputer był zawalony mnóstwem niepotrzebnych plików więc przywracanie do ustawień fabrycznych wydawało się dobrym pomysłem. Były problemy z Windows update.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Założyciel

Po włożeniu Pendrive i ponownym restarcie komputera, powinno się pojawić okno z Instalatorem systemu Windows. Nie klikaj "Napraw" tylko kliknij "Dalej".

Przy wyborze partycji wyczyść wszystkie dotychczasowe partycje i utworzą nową / nowe. 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Założyciel

Jeżeli system został aktywowany przy użyciu licencji cyfrowej to po instalacji powinien został od razu aktywowany. Jeżeli system sam się nie aktywował to widocznie nie jest to licencja OEM. Musisz wpisać klucz aktywacyjny z oryginalnej płyty. 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy system był pobierany i instalowany na pendriw'ie ostatnio, czy może jest to jakaś stara wersja 10-siątki?

W trakcie instalacji powinno się pojawić okienko do nr. seryjnego, jeżeli go nie miałeś, to system pewnie aktywował się automatycznie, chyba że odpinałeś dostęp do internetu aby nie zakładać konta Microsoft.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...