Skocz do zawartości
PL
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Konwersja na nowy skrypt i kilka wyjaśnień


Przejdź do rekomendacji Rozwiązane przez kabaL,
Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, moi drodzy. Jak miło jest was powitać na nowym skrypcie IP Baord 3.4. Forum było niedostępne przez ostatnich kilka dni z powodu konwersji na lepszy skrypt, pisaliśmy o tym na Facebooku.

Konwersja co prawda trwała krócej, ale trzeba było na nowo uporządkować grupy, działy, zezwolenia i inne podobne rzeczy.

Poniżej napisałem kilka cennych informacji które powinieneś przeczytać.

Co z licencją

Dla tych którzy mają zamiar spytać się czy posiadamy licencję, z całą szczerością mogę odpowiedzieć TAK. I mówię to też do tych niedowiarków z Nostatic'a czy jakoś tak..

Jeżeli nie mielibyśmy licencji to nie pisałbym dzisiaj tego tematu.

Dlaczego właśnie teraz?

Kilka miesięcy temu powstał temat, w któym była ankieta, w której pytaliśmy was jaki skrypt byłby najlepszy pod nasze forum. Jednogłośnie wybraliście zwycięzcę. IP:Board.
Od dłuższego czasu planowaliśmy konwersję bo jak zapewne wiedzie zbyt długo siedzieliśmy na phpBB2, skrypcie którego ciągle ulepszałem i przerabiałem. Niestety niewiadomo jakbyśmy go ulepszali zawsze to będzie stare phpBB2 wydane wiele lat temu, które od również kilku lat nie jest wspierane. Niestety konwersja na nowy skrypt nie jest łatwa, zawsze wiążą się z tym problemy. Konwersję planowałem już od dawna ale musiałem zrobić wiele testów czy wszystko pójdzie okey, zależało mi w szczególności aby zachować jak najwięcej danych.

Co dalej?

Założenia były takie aby przejść od razu na wersję 4.x - najnowszą. Jednak uznaliśmy z @CzareK że nie ma się co spieszyć. Wersja 4.x wciąż posiada wiele bugów i nie jest na tą chwilę zbyt bezpieczna. Jest to wszystko na razie "swieże". Oczywiście mamy zamiar przejść na najnowszą wersję jest to nie uniknione, jednak planujemy to zrobić za miesiąc czy dwa, w zależności od tego jak szybko Support IPS wyda poprawki dot. optymalizacji bo na tym głownie nam zależy. Po różnych testach na wersji 4.x mogę stwierdzić że chodziła by ona tutaj niestety trochę wolno z kilku powodów np. braku systemu cachowania. Ale spokojnie przejdziemy na najnowszą wersję, na tą chwilę chciałbym aby każdy oswoił się z obecnym skryptem.

Błędy (dotyczące konwersji i ogólnie skryptu IP:Board)

Na pewno nie obyło się bez błędów. Mogę nawet powiedzieć teraz że w niektórych postach po prostu nie do końca wszystko wyświetla się dobrze.
Niektóre posty mogły się niestety zdublować, jest to normalne przy tak dużej bazie.
Będzie starali się wyszukiwać takie błędy i je regularnie poprawiać. Jeżeli doszukacie się błędów zgłaszajcie je w temacie.

Jakie dane zostały skonwertowane?

Posty, Tematy, Emotikonki, Cenzura słów, Fora, Kategorie, Grupy, Użytkownicy, Prywatne wiadomości, Ankiety oraz Załączniki (oprócz rozszerzeń .amxx, .sma i .tga)

Czy zachowały się moje dane profilowe?

Tak, wszystkie twoje dane zostały pomyślnie skonwertowane. Jednak mogą występować problemy z zalogowaniem się. Jeżeli ktoś nie może się zalogować lub jego hasło jest nie prawidłowe zapraszam do tego tematu.

Co z nieaktualnymi tematami?

Po konwersji do IP:Board niektóre tematy z pewnością trzeba będzie poprawić, niektóre przenieść do Archiwum. Będziemy to robić na bieżąco, dajcie nam trochę czasu na doprowadzenie forum do 'normalnego' stanu.

Co ze starymi linkami (w wyszukiwarce Google i na forum?)

Cóż udało nam się zrobić przekierowanie 301, ze starych linków na nowe, nie było łatwo bo poprzedni skrypt został mocno zmodyfikowany pod kątem SEO i linki miały całkiem inną budowę, ale daliśmy radę. Oczywiście nie wszystkie linki mogą działać, jest to normalne.
Przekierowania dotyczą: Tematów, Forów, Użytkowników i Tagów.

Co z wykupionymi reklamami?

Wszystkie reklamy które zostały wykupione zostaną przedłużone o następne 5 dni.

Co sądzisz teraz o skrypcie phpBB2 modified by Przemo?

Na tym skrypcie działaliśmy od początku i poznałem go zbyt dobrze. Nie mam zamiaru nikogo teraz obrażać czy wypisywać nicki, bo to dziecinne. Mogę powiedzieć tyle że niestety jeżeli ktoś posiada duże forum lub też forum które szybko się rozwija to radziłbym z całą szczerością, przejść na inny skrypt nie koniecznie płatny, choćby phpBB3 czy MyBB.

Powodów jest pełno, jeden z ważniejszych to ten że poprawki do "phpBB2 modified by Przemo" wychodzą raz na 2 lub 3 lata, co jest śmieszne bo przez ten czas inne skrypty wydadzą już nową gałąź. Ale można to zrozumieć bo nikt im za to nie płaci. Innym powodem jest choćby to że ten skrypt ma już ponad 10 lat, fakt był trochę poprawiony przez Przema ale co z tego jak i tak kod jest przestarzały i wiele użytkowników ma problem np. z działaniem skryptu na wersji PHP 5.4+ czy z kodowaniem znaków w bazie. Dlatego phpBB Group porzuciło tą wersję i przepisało na nowo skrypt, wydając go pod nazwą phpBB3, który do tej pory jest rozwijany.

Ktoś sobie może pomyślć, aha przeszli na nowy skrypt teraz będą "hejtować" phpBB2. Cóż zawsze chciałem pomóc w poprawie tego skryptu, nie oczekiwałem jakichś grup, tylko chciałem aby wdrożyli moje poprawki które naprawdę im by się przydały, bo spędziłem wiele godzin przy tym skrypcie chcąc go jeszcze bardziej dopracować, jednak Administracja i Moderacja przemo.org wie swoje lepiej, wyrzucili użytkowników którzy byli związani z tym skryptem dobrych kilka lat, stąd też możecie poszukać tematów ze skargami na nich. No ale to jest już ich sprawa. Ja bym wam radził uciekać jak najszybciej z tego skryptu, gdyby nie problem z konwersją to już dawno nasze forum stało by na innym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

for > forów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się. Zaraz poprawię. :)

Edit:

Tagi takie jak [hide] czy lub jeszcze inne niestety nie będą się prawidłowo wyświetlać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem bardzo dobrze że zmieniliście na ipb jes bezpieczniejsze lepsze wygodniejsze w użyciu :) 

Wielki plus SenioR i również innym z Ekipy

co do werski przemo masz racje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPB jest najlepszym skryptem pomimo, że kosztuje około 600zł - Sam z niego korzystam i w każdym momencie mogę go polecić.

Co tu dużo mówić, "phpBB by Przemo" jest już tylko dla 12 latków zaczynających tworzenie for czy chcących się pobawić, IPB to dużo wyższa półka pod względem zaawansowania skryptu, opcji, SEO oraz pod wieloma innymi aspektami.

Właściwie od dawna dziwiłem się, że tak duże i profesjonalne forum dalej siedzi na takim skrypcie, ja sam nie mając dużego forum już od roku mam IPB.

Dobra decyzja Senior!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super, forum moim zdaniem przeszło duża zmiane oczywiście na lepsze :) mi się bardzo podoba :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna zmiana, długo czekałem aż w końcu będę mógł się zarejestrować bo na phpBB nie mogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz jest pięknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rekomendowana odpowiedź

Bardzo dobre rozwiązanie 🙂 IPB to jeden z najlepszych i przyjaznych dla użytkownik skryptów oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...