Skocz do zawartości
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Konwersja .xcf do .psd i usunięte właściwości elementu


Przejdź do rekomendacji Rozwiązane przez SeNioR,
Rekomendowane odpowiedzi
  • Premium

Witam. Przychodzę z zapytaniem do was, czy macie jakiś sposób, żeby plik w formacie .XCF przerobić na .PSD tak, żeby zachować wszelkie właściwości warstw? 

Zrobił się problem, ponieważ zleciłem sporo wyglądów grafiki - dawnemu znajomemu. Wszystko fajnie, dopóki się nie okazało, że wyjściowy format .PSD po wyeksportowaniu się nie nadaje do niczego. Ustalałem z nim, że może robić sobie w czym chce, ale wyjściowy format chce .PSD, na co on oznajmił, że wyeksportuje po zrobieniu projekt w .xcf do .psd i będzie można sobie to ogarnąć w PS. 

No więc, zaznaczałem mu, że nie chce layout.xcf, tylko layout.psd, bo koder i ja operujemy tylko na Photoshopie. W tym momencie niestety, ale jestem w d*pie, bo jest zrobiona duża ilość podstron w dodatku pod 2 style. Co prawda wyglądowo podobnie, ale jednak każda z nich coś ma. 

Projekt na początku robiły 2inne os i one wszystko robiły w .PS tak jak tego oczekiwałem. Teraz 2/5 projektu mam w .PSD a 3/5 w .XCF  .Teraz nawet jakbym chciał kogoś, żeby cokolwiek przerobił to nie dość, że musi umieć Photoshopa to jeszcze Gimpa.

Ja mu mówię, że umawialiśmy się na .PSD,a ten do mnie, że Gimp nawet prostszy jest i że można przecież pobierać sobie dane z gimpa takie jak rozdzielczość,rozmiar, czcionka oraz kolor pipeta, a jak jest gradient to dwa kolory. Tłumaczę mu, że to tak samo  jakby miał coś zrobić w Excelu a docelowo zrobił w Wordzie, bo też się da. Ktoś ma pomysł co w tej sytuacji zrobić? 

Mój koder powiedział, że jak to będzie w GIMP to się nawet tego nie podejmuje. Może jakoś przeboleje zabawę z tym przy wersji V1, ale wersji V2 się nawet nie dotknie - dopóki to nie będzie w .PSD .Nie dziwię mu się, bo sam GIMPa nie ogarniam.  Teraz ja jako właściciel dużego projektu, gdzie ludzie pytają się o start - stoję w kropce. 

Jest jakaś inna opcja może, żeby ten export był inny i można było sprawdzić właściwości elementu? Czy muszę teraz dodatkowo płacić komuś, żeby robił wszystko w .PSD ? 

Dajcie mi jakąś nadzieję, bo wyjdę z siebie zaraz 😶. Gdybym wiedział, że ten export zepsuje warstwy i powkleja je tylko jako zdjęcia tak naprawdę, to bym znalazł kogoś innego do tego, a teraz mam problem i to duży. 

Co byście zrobili teraz na moim miejscu? Odnośnie V1 za które ma zapłacone w 80% oraz V2, które nie było płacone jeszcze (skończone). Muszę szybko znaleźć rozwiązanie, bo znowu będę musiał przekładać terminy otwarcia 😐😐

Help me 😦

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jeśli grafik zapewnił Cię o dostarczeniu działających i otwartych plików .psd a nie działają one u Was to jego problem, że nie wywiązuje się z umowy i to on powinien się martwić jak je dostarczyć.

Niestety GIMP jest na tyle dziwnym narzędziem, że raczej ciężko będzie 1:1 z możliwością edycji przerzucić projekt do Photoshopa czy Affininty. Także moim zdaniem nie pozostaje nic innego jak wyeksportowanie przez grafika pełnych wglądówek widoków oraz poszczególnych elementów graficznych tak aby koder mógł korzystać z tych assetów a na przyszłość zrezygnowanie z jego usług i przerzucenie się na kogoś z programami odpowiadającymi Waszym wymaganiom. Na napięty czas tak bym to kminił.

Ewentualnie niech grafik przerzuci wszystko do Figmy, choć obawiam się że osoba ze znajomością GIMPa może mieć słabe rozeznanie w obecnych trendach i nie znać nowoczesnych narzędzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy ludzi znpricakim ps to jak do kurey działają warstwy w Gimpie i jak to pociąć xd sprawa jest prosta, GIMP obsługuje np .psd ale nie czyta wartości warst i na odwrót ale nie bój się GIMP nadchodzi z odsieczą czyli czyścisz wasrtwy tak aby je pociąć i w okienku warstw w Gimpie utwórz nową warstwę z widoku i wklej ja sobie do swojego ps. I tnij ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Premium

Ogólnie to koder mi dziś napisał, że pobawi się z tym GIMP'em i jakoś to ogarnie. Elementy są pocięte i przygotowane już pod kodowanie, co jest pomocne, ale on by chciał wiedzieć co i jak jeśli chodzi o szczegóły, a nie bazować na grafikach. Grafiki są potrzebne do np. zdjęć postaci czy coś, a nie do rzeczy, które on sobie w cssie zrobi. Zobaczę jak się sytuacja rozwinie i mam nadzieję, że jakoś się to ogarnie, tak czy inaczej w późniejszym czasie i tak będę musiał komuś zlecić redesign projektu tym razem w .PSD  😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rekomendowana odpowiedź

Cześć. Jako że są to dwa różne i całkiem inaczej działające programy nie da się przekonwertować pliku XCF do PSD z zachowaniem wszystkich warstw.

Potrzebny jest tutaj grafik który przerzuci warstwy z GIMPa do Photoshopa, mówiąc inaczej zrekonstruuje projekt od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w 2022 roku ktoś projektuje w gimpie, to już powinna Ci się zapalić lampka, żeby omijać z daleka takich "designerów". 

W dniu 28.11.2022 o 07:55, XwReK napisał:

Ustalałem z nim, że może robić sobie w czym chce, ale wyjściowy format chce .PSD, na co on oznajmił, że wyeksportuje po zrobieniu projekt w .xcf do .psd i będzie można sobie to ogarnąć w PS. 

Masz umowę? Jeśli nie, to czy z nim pisałeś? Jeśli pisałeś, to masz w pewnym stopniu podstawę do działania prawnego. Tylko pytanie na ile Ci zależy na tej znajomości. Chociaż w sumie to ta osoba zachowała się tragicznie, więc może warto podejść bez skrupułów? 🤔

W dniu 28.11.2022 o 07:55, XwReK napisał:

Jest jakaś inna opcja może, żeby ten export był inny i można było sprawdzić właściwości elementu? Czy muszę teraz dodatkowo płacić komuś, żeby robił wszystko w .PSD ? 

Musisz zlecić redesign. Najlepiej komuś, kto dawno wyszedł z piwnicy i nie projektuje stron w gimpie/photoshopie.

W dniu 28.11.2022 o 07:55, XwReK napisał:

Co byście zrobili teraz na moim miejscu? Odnośnie V1 za które ma zapłacone w 80% oraz V2, które nie było płacone jeszcze (skończone).

Nie płać za niewywiązanie się z umowy + żądaj zwrotu części kwoty (żeby miał pieniądze za poświęcony czas, a nie za źle wykonany projekt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Premium

Jakoś dojdziemy do porozumienia. Za wersję V2 na ten moment mu nie zapłacę, a koder poszedł na rękę i powiedział, że się jakoś ogarnie z tym GIMP'em. Jak projekt będzie skończony i zakodowany, to zlecę redesign na wzór tego i będzie dobrze 😁. Co do tego omijania grafików z daleka, to jednak znamy się już parę ładnych lat, tylko że po prostu doszło do nieporozumienia, które spowodowało problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...