Skocz do zawartości

Konwertowanie (Migracja) z phpBB2 by Przemo do phpBB3. Instrukcja


Ariels
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez SeNioR,

Rekomendowane odpowiedzi

 • Założyciel

Cześć. Standardowa paczka phpBB3, oprócz instalatora, zawiera konwerter z phpBB2.

Jak skonwertować phpBB2 do phpBB3

Aby przekonwertować istniejące forum z phpBB2 lub phpBB2 modified by Przemo, wystarczy:

W przypadku phpBB2 by Przemo, i czasami (rzadko) w przypadku phpBB2, wykonać w źródłowej bazie danych (czyli bazie phpBB2) polecenie SQL:

Nie zapomnij... zmienić prefiksu tabel na ten, którego używa Twoja instalacja phpBB2!

ALTER TABLE phpbb_users ADD user_dateformat VARCHAR(100) DEFAULT 'd M Y, H:i' NOT NULL;

2. Zainstalować phpBB3 obok istniejącego forum,

3. Po ukończeniu instalacji, nadal w instalatorze, przejść na kartę KONWERSJA, wybrać konwerter z phpBB2, i postępować dalej zgodnie z instrukcjami na stronach.

Jeśli w czasie konwersji pojawi się błąd w stylu

Unknown column 'users.user_dateformat' in 'field list' [1054]

to znaczy, że nie wykonałeś polecenia SQL:

ALTER TABLE phpbb_users ADD user_dateformat VARCHAR(100) DEFAULT 'd M Y, H:i' NOT NULL;

Wykonaj je i spróbuj ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde szkoda że się ten phpbb3.pl posypało. Na modyfikacjach i ostawieniach profili mi nie zależy tylko na tematach/postach/kontach baza ma coś koło 60mb prawie 6k użytkowników. Nic pozostaje się tylko modlić o tknięcie phpbb3.pl chyba że coś znajdę w necie to tu się podzielę tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Dodaję swoją instrukcję z której korzystam. W tym poście opisano czynności, jakie należy wykonać, aby przeprowadzić konwersję istniejącej instalacji phpBB2 do phpBB3.

Konwersja z phpBB2 modified by Przemo do phpBB3

Przed konwersją należy wykonać kilka czynności.

Wymagania przed konwersją

Przed konwersją zaleca się wykonanie pełnej kopii zapasowej bazy danych i istniejących plików phpBB3! Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, skonsultuj się z dostawcą usług hostingowych w celu uzyskania porady.

Zainstaluj phpBB3 zgodnie z instrukcją podaną w sekcji Nowa instalacja. Nie zastępuj starych plików – zainstaluj phpBB3 w innym miejscu.

Po wykonaniu kopii zapasowej i zainstalowaniu phpBB3, można rozpocząć konwersję.

Wykonanie konwersji wymaga, aby użytkownik bazy danych phpBB3 miał uprawnienia CREATE i DROP.

Konwersja

Aby rozpocząć konwersję, za pomocą swojej przeglądarki internetowej przejdź do miejsca wgrania skryptu phpBB3, dodając na końcu adresu install/index.php, lub wpisując bezpośrednio w pasku adresu, np. http://www.twoja_domena.pl/phpBB3/install/, http://www.twoja_domena.pl/forum/install/ itp. Po otwarciu panelu instalacji kliknij kartę Konwersja i postępuj zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami.

Konwersja tak samo, jak instalacja jest zautomatyzowana. Tabele bazy danych, jak i pliki wersji 2.0.x nie zostaną zmienione. W trakcie konwersji tabele bazy danych phpBB3 zostaną wypełnione danymi ze starej bazy i do samej instalacji phpBB3 zostaną skopiowane dodatkowe dane.

Ma to swoje dodatnie strony, ponieważ jeśli konwersja nie przebiegnie prawidłowo, będzie możliwość powrotu do konwersji i jej kontynuowanie, a stara witryna będzie nadal działała. Zalecamy wyłączenie starej witryny na czas konwersji, ponieważ może wystąpić niespójność danych, jeśli w czasie konwersji będą dokonywane jakieś zmiany na starej witrynie.

Proces konwersji może zająć trochę czasu i w zależności od ustawień serwera może się nie powieść z powodu przekroczenia limitu czasu połączenia. Jeśli taka sytuacja nastąpi, należy skontaktować się z dostawcą usług hostingowych i poprosić o tymczasowe umożliwienie przekroczenia ustawionego limitu czasu.

Po zakończeniu konwersji, witryna będzie natychmiast dostępna. Jeśli w trakcie konwersji wystąpią błędy, należy zgłosić problemy w naszym systemie śledzenia błędów lub poszukać pomocy na naszych forach. Więcej szczegółów na ten temat znajduje się w artykule Informacje podstawowe.

Czynności po konwersji

Po prawidłowym przebiegu i zakończeniu konwersji, oprócz sprawdzenia czy instalacja jest dostępna i wszystko wyświetla się poprawnie, należy wykonać kilka rzeczy.

Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić, to w panelu administracji z poziomu karty „Ogólne” sprawdzić każdy element konfiguracji. Można zmienić nazwę czy opis witryny. Można także przejść do innych sekcji, by np. dostosować uprawnienia, emotikony, ikony rangi itp.

Podczas konwersji nie jest tworzony ani przenoszony indeks wyszukiwania. Oznacza to, że po konwersji wyszukiwanie nie będzie działało. Zaleca się przebudowanie indeksu wyszukiwania. W tym celu należy przejść do panelu administracji i w karcie Konserwacja wybrać Indeksowanie wyszukiwania.

Po weryfikacji ustawień, można usunąć z folderu instalacyjnego katalog install/, by włączyć witrynę. Do czasu usunięcia tego katalogu witryna będzie niedostępna dla użytkowników.

Gdy konwersja przebiegła prawidłowo, ustawienia są poprawne i witryna działa bezproblemowo, można zmienić nazwę tej instalacji na nazwę starej instalacji, zmieniając nazwę katalogu. W phpBB3 jest to możliwe i przebiega bezproblemowo, ale trzeba przed zmianą nazwy sprawdzić ustawienia ciasteczek i ewentualnie skorygować ścieżkę do nich.

Problemy związane z konwersją

 • Zdeformowane nie łacińskie znaki – skrypt konwersji zakłada, że kodowanie bazy danych w phpBB2 odpowiada kodowaniu zdefiniowanemu w pliku lang_main.php domyślnego pakietu językowego w instalacji źródłowej. Należy dokonać edycji tego pliku, dopasować kodowanie zgodne z kodowaniem bazy danych i ponownie uruchomić konwersję.
 • http 500 / białe puste strony – konwersja jest bardzo trudną i obciążającą serwer procedurą. Ograniczenia narzucone przez niektórych dostawców usług hostingowych mogą powodować problemy. Najczęstsze przyczyny to zbyt mała wartość ustawień php memory_limit i max_execution_time. Częstą przyczyną takich błędów są limity czasu CPU oraz ograniczenia liczby zapytań do bazy danych. Jeśli nie można zmienić tych ustawień, należy skontaktować się z dostawcą usługi hostingowej lub uruchomić konwersję na innym komputerze. Dobrym miejscem do poszukania pomocy są także fora phpBB.com.
 • Konwersja hasła – w trakcie konwersji nie zawsze jest możliwe przeniesienie wszystkich haseł względu na stosowanie w phpBB3 kodowania utf-8. Najprostszym sposobem rozwiązania problemu zagubionych podczas konwersji haseł jest użycie funkcji „Nie pamiętam hasła”.
 • Ścieżka do starej witryny – konwerter oczekuje relatywnej ścieżki do plików starej witryny. Na przykład, jeśli stara witryna jest umiejscowiona w http://www.yourdomain.com/forum, a instalacja phpBB3 w http://www.yourdomain.com/phpBB3, prawidłowa wartość powinna być ../forum. Uwaga! Użytkownik serwera sieciowego musi mieć dostęp do plików instalacyjnych na serwerze.
 • Zagubione obrazki – jeśli pakiet językowy domyślnego języka witryny nie zawiera wszystkich obrazków, w instalacji będzie brakowało obrazków nieistniejących w pakiecie. Należy zawsze jako domyślnego języka używać kompletnego pakietu językowego.
 • Emotikony – w trakcie konwersji mogą być wyświetlane ostrzeżenia o niepowodzeniu kopiowania plików obrazków. Może tak się zdarzyć, jeśli pliki emotikon na starej witrynie mają takie same nazwy, jak na nowej. Jeśli chce się używać starych emotikon na nowej witrynie, należy po zakończeniu konwersji skopiować je ręcznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Założyciel
 • Rozwiązanie

CzareK post co prawda rozjaśnia sprawę ale nie do końca więc postaram się napisać mini poradnik. 

Konwersję najlepiej wykonywać na localhoście czyli na naszym komputerze używając do tego np. XAMPP Jednak dotyczy to tylko większych baz danych gdzie mogą wystąpić problemy z przekroczeniem limitu czasu odpowiedzi serwera lub inne nieoczekiwane sytuacje. 

Przy bazach danych do 100 MB konwersja powinna przebiegnąć w miarę szybko i sprawnie, od kilku do kilkudziesięciu minut. W przypadku większych baz danych np. 500 MB czy 1GB może to zająć nawet kilka godzin. 

Przed wykonaniem poniższych czynności zrób obowiązkowo kopię bazy danych.

1. Przygotowanie phpBB2: 

a). Synchronizacja

 • Panel Administracyjny → Użytkownicy → Synchronizacja użytkowników,
 • Panel Administracyjny →Fora → Synchronizacja,
 • Panel Administracyjny → Załączniki → Synchronizuj załączniki.

b). Optymalizacja bazy danych

 • Panel Administracyjny → SQL → Optymalizacja SQL → Zaznacz wszystkie → Optymalizuj.

c). Wykonaj zapytanie do bazy danych aby zmienić format daty na taki jaki używa się w phpBB3:

ALTER TABLE phpbb_users ADD user_dateformat VARCHAR(100) DEFAULT 'd M Y, H:i' NOT NULL;

tutaj należy pamiętać aby zmienić swój prefix do bazy danych, w zapytaniu jest domyślny prefix phpbb_

d). Ostatni krok to wyłączenie forum:

 • Panel Administracyjny → Ogólne → Konfiguracja → Główne → Wyłącz forum.

2. Przygotowanie phpBB3: 

a). Pobierz najnowszą paczkę phpBB3 ze oficjalnej strony phpBB.com wraz z polską paczką językową.

b). Wypakuj i wrzuć folder phpBB3 na serwer do głównego katalogu forum np. (public_html/phpBB3/)

c). Skopiuj katalogi files (załączniki) oraz images (obrazki) z głównego katalogu forum do katalogu phpBB3

d). Zainstaluj forum phpBB3 

e). Użyj wbudowanego konwertera 

f). Skonwertuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SeNioR super że napisałeś taki poradnik na pewno się komuś przyda. 
W sumie to wszystko wykonałem tak jak pisałeś wyżej i śmiga elegancko. Fajne że w phpbb3 jest ten konwerter dzięki niemu sporo czasu idzie zaoszczędzić bo nie trzeba w phpmyadmin jakieś zapytanka robić.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 2 lata później...
 • 6 miesięcy temu...

Ja również zmagam się z problemem konwersji forum z phpBB by Przemo do phpBB3. Wykonałem powyższe kroki, forum zainstalowałem ale coś nie zagrało. W bazie danych mam podwójne wpisy, te stare phpBB jak i te nowe phpBB3 a wpisów na forum nie ma. Ktoś coś podpowie gdzie tkwi błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Założyciel
5 godzin temu, Wojtek napisał:

Wykonałem powyższe kroki, forum zainstalowałem ale coś nie zagrało. W bazie danych mam podwójne wpisy, te stare phpBB jak i te nowe phpBB3 a wpisów na forum nie ma.

Pojawiły się jakieś błędy przy konwersji? Konwerter w phpBB3 obsługuje czystą wersję phpBB2 bez modyfikacji "Przemo" może coś uległo zmianie i trzeba go ręcznie przerobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SeNioR napisał:

Pojawiły się jakieś błędy przy konwersji? Konwerter w phpBB3 obsługuje czystą wersję phpBB2 bez modyfikacji "Przemo" może coś uległo zmianie i trzeba go ręcznie przerobić.

Nie, przy konwersji nie było żadnych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Założyciel

@Wojtek 5 lat temu pewnie bym wiedział, i skonwertował ci bazę za darmo, bo robiłem takie konwersje na okrągło. Miałem swój przerobiony konwerter który konwertował wszystkie dodatkowe pola, modyfikacje oraz hasła których nie trzeba było resetować. (w phpBB3 hasła są całkiem inaczej zakodowane).

Pamiętam że po konwersji trzeba było na nowo ustawić uprawnienia działów, aby były widoczne dla wszystkich grup. Spróbuj pozmieniać uprawnienia działów i grup.

Jeżeli w działach każdy temat jest zdublowany to konwerter musiał się zaciąć i skonwertował podwójnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, SeNioR napisał:

@Wojtek 5 lat temu pewnie bym wiedział, i skonwertował ci bazę za darmo, bo robiłem takie konwersje na okrągło. Miałem swój przerobiony konwerter który konwertował wszystkie dodatkowe pola, modyfikacje oraz hasła których nie trzeba było resetować. (w phpBB3 hasła są całkiem inaczej zakodowane).

Pamiętam że po konwersji trzeba było na nowo ustawić uprawnienia działów, aby były widoczne dla wszystkich grup. Spróbuj pozmieniać uprawnienia działów i grup.

Jeżeli w działach każdy temat jest zdublowany to konwerter musiał się zaciąć i skonwertował podwójnie. 

A dałbyś radę jakoś to sobie przypomnieć? Byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 7 miesięcy temu...

Jak miło zobaczyć "świeże posty" odnośnie phpBB by przemo :)

Niestety, wsparcie dla PHP 5.6 dobiega końca, a postęp technologiczny pozostawił forum daleko w tyle...

Czy orientuje się ktoś w jakim pliku przerobić kodowanie haseł na identyczne z przema? Jeszcze gdyby ktoś wiedział jak to przerobić to byłoby cudnie^^

Nie chcę wymuszać zmiany hasła na moich użytkownikach, bo pomyślą że było włamanie...

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Założyciel

@pigwa88 Zacznijmy od tego jaką wersję phpBB2 by Przemo posiadasz.

Warto wspomnieć że w wersji 1.12.7, wprowadzono funkcję szyfrowania haseł identyczną jak w phpBB3 co oznacza ze hasła przestałby być szyfrowane w MD5 i nie ma potrzeby ich konwertowania. 

Konwertując phpBB2 by Przemo w wersji 1.12.7 bądź wyższej, należy w konwerterze usunąć zbędną funkcję phpbb_convert_password_hash, tak aby hashe haseł zostały przeniesione jak zwykły tekst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

 • Podobna zawartość

  • Witam. Czy istnieje możliwość przekonwertowania/przekodowania stylu z PHPBB 3.0 na PHPBB 3.1? Jeśli tak, proszę o poinstruowanie
  • Witam otóż mam problem, po konwersji z MyBB została mi taka weryfikacja która z czasem przestała działać, macie może pomysł jak ją usunąć?
   Wcześniej pod weryfikacją było reCaptcha teraz całkiem znikła i nie można założyć konta ponieważ wyskakuje błąd  
   Jest jakaś możliwość usunięcia tego ? 

  • W poprzednim temacie pisałem o podstawowych rzeczach. Dzisiaj zajmiemy się problemem dotyczącym logowania się.

   Specjalne znaki w nazwie użytkownika.

   W IP:Board niektóre znaki zostały zabronione w celach bezpieczeństwa. We wcześniejszym skrypcie większość tych znaków była dozwolona.

   Chodzi o znaki takie jak: [  ] | ; , $ \ < > "

   Jeżeli miałeś któryś ze znaków wyżej w swojej nazwie użytkownika został on zamieniony na znak - (myślnik)

   Przykład:

   Przed: MArko$
   Po konwersji: MArko-

   Przed: [25]HeadShoot
   Po konwersji: -25-HeadShoot

   Przed: M[a]G
   Po konwersji: M-a-G-i-

   Użyj tego prostego wzoru, i spróbuj zalogować się ponownie. Jeżeli ktoś będzie miał z tym problem i w dalszym ciągu nie będziesz mógł sięzalogować proszę pisać do mnie na PW, GG, E-mail i rozwiążemy ten problem.

   Hasła

   Przy pierwszym logowaniu na skrypcie IP:Board twoje hasło powinno skonwertować się na hasło z tzn. 'solą'.
   Jednak jeżeli nie logowałeś się na forum od początku 2013 roku, twoje hasło prawdopodobnie nie będzie działać.
   W tym celu należy przypomnieć sobie nowe hasło na e-mail. Zostanie wygenerowane losowe hasło które możesz sobie później zmienić.

   Co jeżeli logowałem się niedawno a hasło i tak nie działa?

   Cóż tak jak pisałem wyżej, musisz przypomnieć sobie nowe hasło lub w ostetcznym wypadku napisać do Administracji i po prosić o ręczną zmianę hasła.
   Przedtem musisz potwierdzić że konto należy do ciebie.
  • Po konwersji do IPB jak niektórzy z was zauważyli zdublowało nam kilkadziesiąt tysięcy postów i prywatnych wiadomości.
   Dzisiaj udało nam się je usunąć.
   Postów przed: 386 tysięcy
   Postów po: 341 tysięcy (na stan 9 lipiec 2015)
   PW przed: 65 tysięcy
   PW po: 41 tysięcy
   Wasz licznik postów uległ zmianie, możecie zauważyć że macie mniej postów ale bez obaw, posty napisane w odstępnie mniej niż 2 dni pod sobą zostały złączone i są liczone jako 1, posty w działach takich jak HydePark również nie są liczone to samo z usuniętymi postami, i po ponownym przeliczeniu prawdopodobnie macie trochę inną liczbę postów.
   Wasz licznik folderu Moje rozmowy uległ zmianie wystarczy odświeżyć stronę z wiadomościami aby zobaczyć prawdziwą ilość prywatnych wiadomości.
   Po wejściu do niektórych tematów mogą wam się nie pojawiać posty, wystarczy odświeżyć temat aby posty ponownie zostały zcache'owane.
  • Witajcie, moi drodzy. Jak miło jest was powitać na nowym skrypcie  phpBB2  IP Baord 3.4

   Forum było niedostępne przez ostatnich kilka dni z powodu konwersji na lepszy skrypt, pisaliśmy o tym na Facebooku.
   Konwersja co prawda trwała krócej, ale trzeba było na nowo uporządkować grupy, działy, zezwolenia i inne podobne rzeczy.
   Poniżej napisałem kilka cennych informacji które powinieneś przeczytać.

   Co z licencją
   Dla tych którzy mają zamiar spytać się czy posiadamy licencję, z całą szczerością mogę odpowiedzieć TAK. I mówię to też do tych niedowiarków z Nostatic'a czy jakoś tak..
   Jeżeli nie mielibyśmy licencji to nie pisałbym dzisiaj tego tematu.
   Profil na IPS: SeNioR-

   Dlaczego właśnie teraz?
   Kilka miesięcy temu powstał temat, w któym była ankieta, w której pytaliśmy was jaki skrypt byłby najlepszy pod nasze forum. Jednogłośnie wybraliście zwycięzcę. IP:Board.
   Od dłuższego czasu planowaliśmy konwersję bo jak zapewne wiedzie zbyt długo siedzieliśmy na phpBB2, skrypcie którego ciągle ulepszałem i przerabiałem. Niestety niewiadomo jakbyśmy go ulepszali zawsze to będzie stare phpBB2 wydane wiele lat temu, które od również kilku lat nie jest wspierane. Niestety konwersja na nowy skrypt nie jest łatwa, zawsze wiążą się z tym problemy. Konwersję planowałem już od dawna ale musiałem zrobić wiele testów czy wszystko pójdzie okey, zależało mi w szczególności aby zachować jak najwięcej danych.

   Co dalej?
   Założenia były takie aby przejść od razu na wersję 4.x - najnowszą. Jednak uznaliśmy z @CzareK że nie ma się co spieszyć. Wersja 4.x wciąż posiada wiele bugów i nie jest na tą chwilę zbyt bezpieczna. Jest to wszystko na razie "swieże". Oczywiście mamy zamiar przejść na najnowszą wersję jest to nie uniknione, jednak planujemy to zrobić za miesiąc czy dwa, w zależności od tego jak szybko Support IPS wyda poprawki dot. optymalizacji bo na tym głownie nam zależy. Po różnych testach na wersji 4.x mogę stwierdzić że chodziła by ona tutaj niestety trochę wolno z kilku powodów np. braku systemu cachowania. Ale spokojnie przejdziemy na najnowszą wersję, na tą chwilę chciałbym aby każdy oswoił się z obecnym skryptem.

   Błędy (dotyczące konwersji i ogólnie skryptu IP:Board)
   Na pewno nie obyło się bez błędów. Mogę nawet powiedzieć teraz że w niektórych postach po prostu nie do końca wszystko wyświetla się dobrze.
   Niektóre posty mogły się niestety zdublować, jest to normalne przy tak dużej bazie.
   Będzie starali się wyszukiwać takie błędy i je regularnie poprawiać. Jeżeli doszukacie się błędów zgłaszajcie je w temacie "Błędy występujące na forum"

   Jakie dane zostały skonwertowane?
   Posty, Tematy, Emotikonki, Cenzura słów, Fora, Kategorie, Grupy, Użytkownicy, Prywatne wiadomości, Ankiety oraz Załączniki (oprócz rozszerzeń .amxx, .sma i .tga)

   Czy zachowały się moje dane profilowe?
   Tak, wszystkie twoje dane zostały pomyślnie skonwertowane. Jednak mogą występować problemy z zalogowaniem się. Jeżeli ktoś nie może się zalogować lub jego hasło jest nie prawidłowe zapraszam do tego tematu.

   Co z nieaktualnymi tematami?
   Po konwersji do IP:Board niektóre tematy z pewnością trzeba będzie poprawić, niektóre przenieść do Archiwum. Będziemy to robić na bieżąco, dajcie nam trochę czasu na doprowadzenie forum do 'normalnego' stanu.

   Co ze starymi linkami (w wyszukiwarce Google i na forum?)
   Cóż udało nam się zrobić przekierowanie 301, ze starych linków na nowe, nie było łatwo bo poprzedni skrypt został mocno zmodyfikowany pod kątem SEO i linki miały całkiem inną budowę, ale daliśmy radę. Oczywiście nie wszystkie linki mogą działać, jest to normalne.
   Przekierowania dotyczą: Tematów, Forów, Użytkowników i Tagów.

   Co z wykupionymi reklamami?
   Wszystkie reklamy które zostały wykupione zostaną przedłużone o następne 5 dni.

   Co sądzisz teraz o skrypcie phpBB2 modified by Przemo?
   Na tym skrypcie działaliśmy od początku i poznałem go zbyt dobrze. Nie mam zamiaru nikogo teraz obrażać czy wypisywać nicki, bo to dziecinne. Mogę powiedzieć tyle że niestety jeżeli ktoś posiada duże forum lub też forum które szybko się rozwija to radziłbym z całą szczerością, przejść na inny skrypt nie koniecznie płatny, choćby phpBB3 czy MyBB.
   Powodów jest pełno, jeden z ważniejszych to ten że poprawki do "phpBB2 modified by Przemo" wychodzą raz na 2 lub 3 lata, co jest śmieszne bo przez ten czas inne skrypty wydadzą już nową gałąź. Ale można to zrozumieć bo nikt im za to nie płaci. Innym powodem jest choćby to że ten skrypt ma już ponad 10 lat, fakt był trochę poprawiony przez Przema ale co z tego jak i tak kod jest przestarzały i wiele użytkowników ma problem np. z działaniem skryptu na wersji PHP 5.4+ czy z kodowaniem znaków w bazie. Dlatego phpBB Group porzuciło tą wersję i przepisało na nowo skrypt, wydając go pod nazwą phpBB3, który do tej pory jest rozwijany.
   Ktoś sobie może pomyślć, aha przeszli na nowy skrypt teraz będą "hejtować" phpBB2. Cóż zawsze chciałem pomóc w poprawie tego skryptu, nie oczekiwałem jakichś grup, tylko chciałem aby wdrożyli moje poprawki które naprawdę im by się przydały, bo spędziłem wiele godzin przy tym skrypcie chcąc go jeszcze bardziej dopracować, jednak Administracja i Moderacja przemo.org wie swoje lepiej, wyrzucili użytkowników którzy byli związani z tym skryptem dobrych kilka lat, stąd też możecie poszukać tematów ze skargami na nich. No ale to jest już ich sprawa. Ja bym wam radził uciekać jak najszybciej z tego skryptu, gdyby nie problem z konwersją to już dawno nasze forum stało by na innym silniku.
 • Najnowsze tematy

 • Ostatnio rozwiązane

  • Cześć. Tak jak pisałem w poprzednim temacie wynika to z tego że brakuje jednej komórki (td) i atrybutu colspan.  Najlepiej będzie skopiować konstrukcję kodu z szablonu index_whosonline i wkleić do szablonu index_birthdays podmieniając tylko zmienne. Poprawiłem już kod przez ACP 👌
  • Edit. Po zmianie wersji PHP z 5.5.... na 7.4, ustawieniu strefy czasowej z GMT -11 na poprawną GMT +1 oraz zmianie formatu czasu na 24 godzinny, e-mail z aktywacją konta przyszedł po 1 sekundzie od zarejestrowania. Także jeżeli ktoś ma podobny problem to ustawicie nowszą wersję PHP i poprawną strefę czasową w ustawieniu Konfiguracja > Formaty daty i czasu.
  • MyBB z tej zmiennej {$mybb->user['avatar']} nie czyta avataru, jeśli użytkownik go sobie nie ustawi. Rozwiązaniem może być zastosowanie pluginu default avatar (w załączniku, zmieniłem kompatybilność na 18* oraz link do domyślnego avatara - na taki, który domyślnie używa MyBB, żeby nie było problemu, że nie ma takiego pliku). Po zainstalowaniu, w sekcji pluginów pod nazwą i opisem jest takie zdanie: Click here to set a default avatar to current users which do not have one selected. - kliknij aby ustawić domyślny avatar dla wszystkich, którzy takiego nie posiadają. Po tym zabiegu wszystko powinno działać. Chodzi o to, że MyBB nie ustawia w polu user['avatar'] domyślnego avatara dla tych, którzy go sobie nie ustawili. Plugin wymusza (poprzez kliknięcie w ten link w sekcji pluginów) zapisanie w bazie w tym miejscu linku do avatara domyślnego, dzięki czemu zastosowana zmienna w szablonie będzie działać prawidłowo. Jakby co to ten plugin, tylko pamiętaj o zmianie kompatybilności i od razu w kodzie pluginu linku do domyślnego avatara. Ale w załączniku jest plugin bez konieczności grzebania w nim. 🙂   Ukryta zawartość Zareaguj na post lub odpowiedz w temacie aby zobaczyć ukrytą zawartość.
×