Skocz do zawartości
PL
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Łączenie partycji. Windows 10. "dysk GPD zawiera partycję"


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szukałem na różnych forach rozwiązania problemu ,który mam i nie znalazłem. Otóż ostatnio do mojego laptopa dorzuciłem dysk SSD. Zainstalowałem na nim windows'a a na drugim dysku fizycznym zrobiłem porządek. Teraz mam dwa dyski fizyczne. Jeden SSD, a drugi HDD. Ten dysk HDD podzielony jest na trzy partycje D, E i F. Poniżej wklejam screen z partycji na moich dyskach:

image

Gdy usuwam wolumin E i chcę rozszerzyć dysk D, wyskakuje komunikat, który wklejam poniżej:

Cytat

Wybrana operacja dokona konwersji wybranych dysków podstawowych na dyski dynamiczne. Po konwersji tych dysków na dynamiczne nie będzie można uruchamiać zainstalowanych systemów operacyjnych z żadnego woluminu na tych dyskach (oprócz bieżącego woluminu rozruchowego). Czy na pewno chcesz kontynuować?

:image

Klikam dalej "Tak" i wyskakuje opcja:

Cytat

Wybrany sformatowany dysk GPD zawiera partycję, która nie jest typu PARTITION_BASIC_DATA_GUID, ale przed nią i za nią znajdują się partycje typu PARTITION_BASIC_DATA_GUID.

image

Zastanawiam się co zrobić. Po pierwsze na dysku HDD mam dużo różnych partycji.

Pytanie czy wszystkie są mi potrzebne skoro mam zainstalowany windows na SSD? Jeśli tak to czy jest opcja, że mogę połączyć partycje D i E? I kolejna sprawa, jeśli są to partycje potrzebne do odzyskiwania windowsa z przycisku "One Key Recovery" to czy jeśli mam windowsa na pendrivie to rzeczywiście ta opcja jest mi potrzebna? Proszę o pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że próbujesz 'scalić' dwie partycje oddalone od siebie spory kawałek. Jedyne wyjście, to poprzesuwanie ich tak, żeby otrzymać obok siebie te co chcesz połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...