Skocz do zawartości
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Laptop na studia. Czy MacBook zda egzamin?


Przejdź do rekomendacji Rozwiązane przez Carnage,
Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Przychodzę z pytaniem odnośnie laptopa, konkretnie macbooka, przynajmniej tak myślę, bo posiadam już telefon i tablet appla. Jakie są największe plusy kompatybilności ekosystemu appla? Które opcje są najbardziej przydatne i z których najczęściej korzystacie? Potrzebuje czegoś co przekona mnie, że dopłacenie około 1000zł faktycznie ma sens i ułatwi mi życie (początkowo miałam kupić laptopa z windowsem do około 3300 (myślałam a matebooku d14)

Z laptopa planuje korzystać głównie do zdalnych lekcji, oglądania netflixa, a jakbym mogła czasem popykać w simsy definitywnie bym nie płakała. Póki co idę do klasy maturalnej, ale jeśli chodzi o studia to planuje jakiś kierunek społeczny, prawdopodobnie dziennikarstwo albo socjologię. Czy macbook na takich kierunkach zda egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z najtańszych modeli możesz sprawdzić ten Apple MacBook Air M1/8GB/256/Mac OS Silver. Jak ma być od Apple to jest to model z tych najtańszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rekomendowana odpowiedź

1. Jeśli chodzi o ekosystem, to jedynie wykorzystywałem go do synchronizowania notatek, kopiowania plików z IP na MBP oraz odblokowania notebooka za pomocą zegarka. Szczerze? To nie doświadczyłem znaczących zalet pod tym względem. Może kiedyś to było coś, ale w obecnych czasach jest to normalne. 

2. Granie na laptopie bez chłodzenia (dot. MBA z M1) nie jest dobrym pomysłem. Pykając w business tour na MBP miałem mini tornado, więc Simsy mogłyby uszkodzić Air.

3. W Twoim przypadku macbook powinien dać radę na studiach, chociaż wszystko zależy od uczelni. Niestety polski system szkolnictwa opiera się na Windowsie, więc osoby posiadające linuxa lub macosa mogą miewać problemy z kompatybilnością programów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...