Jump to content
wz.

Łatwa ranga

Recommended Posts

wz.

Poradnik stworzony przez użytkownika WuZeet dla CMSszablony.pl.

W poradniku przedstawię wam jak stworzyć bardzo prostą, nie za specjalną rangę na swoją stronę. Nie ma ten poradnik na celu pokazania jak zrobić jakieś wyższej klasy efekty, to ma być tylko na pokaz.

1. Odpalamy gimpa i tworzymy nowy obraz, w moim przypadku o rozmiarze: 110x30 px.

2. Teraz robimy tło, a więc klikamy w narzędziach Gradient (skrót L), wybieramy kolor pierwszoplanowy, jak i ten drugoplanowy. Ja wybieram zielonkawo, czarny.

3. Ustawienia gradientu zostawiamy bez zmian. Przeciągamy od góry do dołu, albo na odwrót, albo z boku lewego na prawy, z prawego na lewy. Jak kto chce.

4. Na tle możemy dać jakiś mały trójkącik, biały, ze zmniejszonym kryciem, zaznaczamy na pracy Odręcznym zaznaczeniem jakiś trójkącik i tworzymy nową warstwę, na nowej warstwie wypełniamy zaznaczony element białym kolorem.

5. Możemy zmniejszyć krycie, ja zmniejszyłem do 18,5.

6. Następnie: PPM -> Zaznaczenie -> Wszystko, PPM -> Zaznaczenie -> Zaokrąglenie, 50, PPM -> Zaznaczenie -> Odwróć i na klawiaturze klikamy DELETE. <-- jednak nie zapomnijmy zobaczyć czy został dodany kanał alfa.

7. Kolejna sprawa to nieco przezroczyste obramowanie, jedno pikselowe. Kolor biały.

Zatem klikamy na tło PPM -> Zaznaczenie -> Obramowanie, i wpisujemy 1 px. Tworzymy warstwę i przesuwamy ją nad tło. Kolorujemy to zaznaczenie na biało, później Zaznaczenie -> Nic i zmniejszamy krycie, ja zmniejszyłem krycie tej warstwy do 22,2.

8. Teraz już kończymy, dodajemy napis jaki nas interesuje i zapisujemy. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...