Skocz do zawartości
Szukaj na Pecetowiczu
 • Utwórz konto

Lekka myszka do 300zł do gier FPS (fingertip / claw)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Potrzebuję Waszej porady w doborze myszki

Mysz przede wszystkim do gier FPS. Używam raczej niższego sensitivity w grach, więc mysz powinna być raczej lekka - do ~90g.
Chwyt: oczywiście w zależności od kształtu myszy zazwyczaj coś pomiędzy fingertipem a claw. Rozmiar dłoni ok. 18 x 10 cm.
Zależy mi na dwóch przyciskach pod kciukiem oraz wyczuwalnym scrollu.
Jeśli będzie podziurawiona - odporność przed zachlapaniem oraz jakaś taka ogólna pewność, że mysz nie popsuje się od kurzu, który prędzej czy później wleci do środka - na plus.

Budżet: 300zł.

Co OMIJAMY: (ze względu na to, że nie podpasowały mi z jakiegoś względu; przy okazji - nakreślę trochę wymagania dot. kształtu):

 • Deathadder V2 - mysz absolutnie świetna prawie pod każdym względem, oprócz kształtu. Zbyt wysoki przesunięty za bardzo do przodu myszy garb przy jednocześnie zbyt mocno opadającym prawym boku - za mało miejsca na dwa ostatnie palce.
 • DM4 EVO - w porównaniu do Deathaddera V2 odrobinę za wąska; ogólnie zbyt obła - pod claw niestety nie potrafiłem oprzeć dolnej części dłoni tak, aby poprawić kontrolowanie myszy (co udawało się zrobić przy mniej obłym, a bardziej płaskim tyle Deathaddera V2 czy Mionixa Castora). Niezbyt pewny chwyt przy lekko spoconej dłoni, raz ze względu na kształt, dwa - ze względu na gładki plastik po bokach.
 • Viper - spróbowałem myszy uniwersalnej, niestety Viper ma zbyt mocno wcięte boki. Jako tako fajna do fingertipa, rzekłbym - bardzo fajna,  ale niestety przy dłuższym używaniu dłoń zaczyna mocno boleć, właśnie ze względu na te zbyt wklęsłe wcięcia, które wymuszają jakieś takie dziwne zgięcie małego palca, który musi wejść zdecydowanie za głęboko. Miałem okazję potrzymać chwilę Rivala 3 czy Pulsefire Surge, które miały trochę bardziej wypukłe te boki i trzymało mi się je lepiej, ale nie wiem, jak to by wyglądało na dłuższą metę, więc chyba skupiłbym się na myszach profilowanych. Chyba, że trafi się jakaś dobra oferta. Generalnie - w Viperze muszę wejść małym palcem w te zagłębienie i mieć ten palec spięty, a wolałbym go po prostu oprzeć.
 • Mionix Castor - niemal idealna pod claw (gdyby prawy bok nie był formowany pod dwa palce oraz był trochę bardziej wypukły). 

Do tej pory zwróciłem uwagę na:

 • Endgame XM1R - szczerze - napaliłem się na niego (mimo, że pierwotnie szukałem myszy profilowanej). Boki ma jedynie minimalnie mniej wklęsłe, jak Viper, co mnie trochę martwi, oraz nie wiem czego oczekiwać po PAW3370 (podobno mniej ostry w odczuciu niż 3389). Nie wiem też jak software - czy się lubi z "zabezpieczeniami" typu Battleye, Vanguard etc., czy jest użyteczny itp.
 • Xtrfy M4 - martwi mnie jednak brak softu. Znaczy - jedyne co mi w tym przeszkadza to to, że chciałbym zmienić etapy DPI tak, abym nie musiał klikać dziesięć razy żeby się przełączyć między dwoma używanymi DPI, tylko kliknąć raz.
 • Glorious Model D/D- - przy D martwi mnie trochę kształt, który jest bardzo podobny do Deathaddera V2 - boję się, że garb, chociaż nieco w innym miejscu, wciąż będzie za duży, a miejsca z prawej strony wciąż za mało.
 • DM6 Holey /S /Duo - nie wiem czemu, ale jakoś tak nie mam przekonania do tej marki. Nie mam pojęcia, do czego można porównać jej kształt.
 • Basilisk V2/G403 - kształtem niezłe, Basilisk jednak nie wiem, czy nie będzie zbyt "klocowaty", nie wiem też jaki stosunek "zabezpieczenia" gier mają do przycisku snajperskiego. Logitecha wolałbym nie brać - kiepska jakość wykonania, średnio wyczuwalny scroll, raczej taka średnia żywotność materiałów, nie wiem czy pod claw nie byłby też zbyt "okrągły" (pod dolną częścią dłoni), jednak no jako tako kształt miał okej.
 • - zerknąłem też na Model O/O-, jednak martwią mnie trochę doniesienia o problemach ze softem oraz jakością spasowania. 

Czy zasugerowalibyście którąś z 6 powyższych, czy może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam Razera Viper, do wklęsłych boków się przyzwyczaiłem, według mnie o wiele lepiej trzyma się ją w dłoni niż bardziej okrągłą myszkę. Może to już kwestia przyzwyczajenia, albo innego rozmiaru dłoni.

Ciężko będzie coś doradzić. Szukasz idealnej pod każdym względem myszki dostosowanej pod Twoją dłoń. 

Ja bym widział HyperX Pulsefire Surge, ma dobry wyczuwalny scroll i wygodne przyciski boczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 1 miesiąc temu...
(edytowane)

Ja posiadam tą DM6 Holey Duo już od pół roku i jej wyprofilowany kształt idealnie wpasowuje się w dłoń. W cenie 219 jak popatrzyłem to ciężko znaleźć coś lepszego.

https://www.komputronik.pl/product/712269/dream-machines-dm6-holey-duo.html

Przyglądałem się również SPC Gear Lix aczkolwiek tu z kolei awaryjność tych myszek mnie odstraszyła.

Edytowane przez Panraban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

 • Dodaj nową pozycję...
 • Dodaj nową pozycję...