Skocz do zawartości

Liceum w Kole przygotowało Robota o nazwie Projekt "Matthew"


JK.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy Was wszystkich bardzo gorąco! 


Jako młodzi i utalentowani uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole przedstawiamy Wam projekt naszego robota. Ochrzciliśmy go imieniem Matthew, a za jego zadanie ustanowiliśmy układanie kostki Rubika. Inspiracją naszej mechanicznej zabawki był fakt, iż nie każdy człowiek potrafi układać ową kostkę, a nasza maszyna będzie to potrafiła. Teraz słów parę o naszym cudeńku Będzie to robot który kształtem przypomina duży graniastosłup ośmiokątny  Celem jest złamanie bariery 30s.    Każdy nasz postęp będzie pokazywany na stronie wam jako naszym obserwatorom i liczymy na trzymanie kciuków przez was i wspieranie nas.   


Projekt wymaga niestety dość dużych nakładów finansowych. Dlatego zachęcamy was do zwykłego polubienia naszej stronki dzięki którym będzie widać, że zainteresowanie projektem jest spore i będzie nam łatwiej znaleźć sponsorów, za pomoc z góry Dziękujemy!  Pozdrawiamy ekipa Matthewa 

Fanpage ---- >> Matthew - Strona główna | Facebook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 1 rok później...

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

 • Podobna zawartość

  • To tak, ogólnie w tym roku kończę podstawówkę, mieszkam w małym mieście około 30 tys mieszkańców, i tak kompetnie nie wiem co chce robić w przyszłość, na pewno chce iść do liceum i teraz nwm czy iść do mojego miasta do słabszego liceum czy przeprowadzić się do większego miasta 300 tys mieszkańców( mam taką możliwość) i pójść do najlepszego liceum w województwie
   Mam nadzieje że pomożecie 
  • Siemanko, chciałem wam przedstawić projekt, który stworzyłem z czwórką moich przyjaciół. Poniżej macie nas mały opis.

   Ekipa Matthew’a to grupa pięciu uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Kole, w której skład wchodzą Mateusz, Kacper, Kuba, Maciek i Jacek. Dokładnie rok temu, za zadanie postawili sobie zbudowanie robota. Miał on układać kostkę Rubika, a jego nazwa – Matthew – wzięła się od nazwy huraganu, ponieważ w zamyśle miał on być bardzo szybki.
   Czy faktycznie taki jest? Robot układa kostkę pomieszaną w losowy sposób w około 10-15 sekund, co zdecydowanie zadowala chłopaków, ponieważ jest to pierwszy w Polsce tak skonstruowany robot, a czas ten jest rekordem Wielkopolski, a może nawet Polski. W przyszłości wynik ma być jeszcze lepszy.
   Technicznie maszyna odbiega od innych robotów układających kostkę, takich jak te, zbudowane z klocków LEGO. Niektóre elementy są wydrukowane w szkolnej drukarce 3D, co oczywiście utrudniło zadanie, gdyż niektóre części musiały zostać zaprojektowane w programie 3DS Max.
   Każdy z chłopców miał przy realizacji projektu inne zadanie. Mateusz zajmował się projektowaniem obiektów w 3D oraz programowaniem. Kacper miał ubrać wszystkie silniki w konstrukcję robota. Jacek zaprojektował wygląd maszyny, Kuba zajmował się stroną i całą oprawą graficzną, a Maciek był w projekcie głównym programistą.
   Więcej dowiecie się na Naszym facebook'u
   Promo projektu Matthew - YouTube
  • Witam pecetowicze, czasu mam co raz mniej... Potrzebuję rozwiązań dla kilku zadań z pracy kontrolnej: 

   Dodam że otrzymałem już rozwiązanie na zadanie 1, za co należą się podziękowania dla @Ardex (Browar czeka na Ciebie :P) 
   Wszystkim z góry dziękuję, pozdro! ☺️ 
  • Zmiany ustrojowe w Polsce po 1989.r
   W 1945 r. zakończyła się II wojna światowa i świat został podzielony na dwie strefy wpływów - radziecką i amerykańską. Polska znalazła się w strefie wpływów radzieckich, gdzie realizowano ściśle wytyczoną politykę socjalistyczną. Ustrojem była demokracja ludowa, Rzeczpospolita Ludowa. 
   Transformacja ustrojowa w Polsce rozpoczyna się w 1989 r. kiedy następuje kres ery komunizmu i polityki socjalistycznej. Przede wszystkim załamał się system gospodarczy PRLu, polityka partyjna nie dawała sobie już rady z rosnącym kryzysem. Rosło niezadowolenie społeczne i na sile zyskiwała opozycja, która rozumiała potrzeby społeczeństwa i atakowała władzę ludową. W 1990 r. doszło do pierwszych, wolnych wyborów prezydenckich. Na urząd prezydenta kandydowali - Lech Wałęsa, Leszek Moczulski, Tadeusz Mazowiecki, Włodzimierz Cimoszewicz, Stanisław Tymiński i Roman Bartoszcze. Prezydentem został Lech Wałęsa, przywódca Solidarności. Polska znalazła się na drodze powolnej demokratyzacji, kraj wymagał totalnych i radykalnych reform, które można było przeprowadzić na drodze reform wolnorynkowych i kapitalistycznych. W 1991 r. utworzono Komisję Konstytucyjną, za sprawą Sejmu III RP.
   Sejm obradował w okresie 1991-1993. w 1992 r. uchwalono tzw. Małą Konstytucję. W programie zawarto wszelkie szczegóły na temat samorządu terytorialnego, oraz ustalono relacje pomiędzy różnymi instancjami, między władzą ustawodawczą a wykonawczą itd. Oficjalnie pożegnano się z socjalistycznym ustrojem i zniesiono Konstytucję PRL z 1952 r. 
   Mała Konstytucja przewidywała, zgodnie z zasadą trójpodziału władzy Monteskiusza, że władza wykonawcza to parlament, składający się z dwóch izb. Sejm jako izba niższa i Senat jako izba wyższa. Władzę wykonawczą powierzono prezydentowi i Radzie Ministrów. Władza sądownicza przypadła niezawisłym sądom. 
   Transformacja ustroju nie była prosta, w 1993 r. Lech Wałęsa rozwiązał parlament. 
   Polityka nowych władz nie spowodowała wzrostu gospodarczego, wręcz przeciwnie. Wzrosło bezrobocie i spadła produkcja towarów. Społeczeństwo zaczynało być rozczarowane przemianą ustrojową, która de facto nic nie dała, nie przyniosła upragnionych efektów. Rozpoczął się proces prywatyzacji przedsiębiorstw i spółek. Prywatyzacja miała zoptymalizować koszty, usprawnić działalność tych instytucji i doprowadzić do poprawienia się warunków. Przemiana ustrojowa jest oceniana przez badaczy jako pozytywne zjawisko, zrzucono wreszcie balast socjalistycznego reżimu. Wprowadzono stopniowo demokrację i Polska stanęła na najlepszej drodze do sukcesu gospodarczego. Transformacja ustrojowa miała także wiele negatywnych cech, zwiększyła się korupcja, wzrosła działalność zorganizowanej przestępczości oraz cały szereg afer finansowych i politycznych. Lech Wałęsa mimo sukcesu politycznego, nie był w stanie zapanować nad takim obrotem faktów. Słaba frekwencja w wyborach i niechęć społeczeństwa do władzy wpłynęła niekorzystnie na ocenę transformacji. Mimo wszystko postrzega się ją jako pozytywne wydarzenie w historii kraju. Raz na zawsze uwolniono się od reżimu komunistycznego.
   Rząd Tadeusza Mazowieckiego i kolejne rządy, aż do 1995 r. nie potrafiły zorganizować poprawy warunków życia i nie przyczyniły się do zadowolenia społecznego. Szalejąca inflacja, pogorszenie się zarobków a co za tym idzie ograniczenie przy zakupie dóbr materialnych zmuszało polskie społeczeństwo do negatywnej oceny polityki Lecha Wałęsy. Istotnym i pozytywnym elementem transformacji było otworzenie się na zachód, który przyniósł do Polski ogromną masę towarów żywnościowych, sprzętu AGD, RTV, rynek samochodowy i budowlany. Trudne do zrealizowania reformy okazały się dobrym posunięciem, które obecnie przynoszą efekty i upragniony sukces. Polska weszła do Unii Europejskiej i jest członkiem Europy, mimo wciąż niezbyt luksusowego życia, jesteśmy na najlepszej drodze do rozwoju i wzrostu potencjału gospodarczego naszego kraju. Tadeusz Mazowiecki wiedział, że jego rząd jest wydarzeniem historycznym gdyż od niego zaczyna się cały szereg zmian i reform, które mają prowadzić kraj ku lepszemu i które będą kontynuowane przez następne rządy. 
   źródło: wypracowania24.pl
  • The Shapes of CSS
   Przypadkiem wpadłem na stronę z ciekawymi rozwiązaniami kształtów w samym CSSie
   Dzielę się z Wami zatem linkiem: https://css-tricks.com/examples/ShapesOfCSS/
 • Najnowsze tematy

 • Ostatnio rozwiązane

  • Cześć. Tak jak pisałem w poprzednim temacie wynika to z tego że brakuje jednej komórki (td) i atrybutu colspan.  Najlepiej będzie skopiować konstrukcję kodu z szablonu index_whosonline i wkleić do szablonu index_birthdays podmieniając tylko zmienne. Poprawiłem już kod przez ACP 👌
  • Edit. Po zmianie wersji PHP z 5.5.... na 7.4, ustawieniu strefy czasowej z GMT -11 na poprawną GMT +1 oraz zmianie formatu czasu na 24 godzinny, e-mail z aktywacją konta przyszedł po 1 sekundzie od zarejestrowania. Także jeżeli ktoś ma podobny problem to ustawicie nowszą wersję PHP i poprawną strefę czasową w ustawieniu Konfiguracja > Formaty daty i czasu.
  • MyBB z tej zmiennej {$mybb->user['avatar']} nie czyta avataru, jeśli użytkownik go sobie nie ustawi. Rozwiązaniem może być zastosowanie pluginu default avatar (w załączniku, zmieniłem kompatybilność na 18* oraz link do domyślnego avatara - na taki, który domyślnie używa MyBB, żeby nie było problemu, że nie ma takiego pliku). Po zainstalowaniu, w sekcji pluginów pod nazwą i opisem jest takie zdanie: Click here to set a default avatar to current users which do not have one selected. - kliknij aby ustawić domyślny avatar dla wszystkich, którzy takiego nie posiadają. Po tym zabiegu wszystko powinno działać. Chodzi o to, że MyBB nie ustawia w polu user['avatar'] domyślnego avatara dla tych, którzy go sobie nie ustawili. Plugin wymusza (poprzez kliknięcie w ten link w sekcji pluginów) zapisanie w bazie w tym miejscu linku do avatara domyślnego, dzięki czemu zastosowana zmienna w szablonie będzie działać prawidłowo. Jakby co to ten plugin, tylko pamiętaj o zmianie kompatybilności i od razu w kodzie pluginu linku do domyślnego avatara. Ale w załączniku jest plugin bez konieczności grzebania w nim. 🙂   Ukryta zawartość Zareaguj na post lub odpowiedz w temacie aby zobaczyć ukrytą zawartość.
×