Skocz do zawartości
PL
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Logitech Profiler dla kierownicy Driving Force GT


Przejdź do rekomendacji Rozwiązane przez Adrian Kalinowski,
Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, kupiłem sobie na początek kierownicę Logitech Driving Force GT mam problem z sterownikiem dla niej. Gdy instaluje wersje 5.10 instalacja kończy się i nie uruchamia się konfigurator. Po instalacji nie ma śladu w systemie, tak jakby nic się nie zainstalowało.

Wcześniej miałem Logitech Gaming Software (Logitech Profiler) w nowszej wersji bo mam myszkę Logitech G403 Prodigy, usunąłem tą wersje.

Próbowałem na czysto" zainstalować ten 5.10 z zgodnością na inne wersje windowsa itd. ale bez zmian. Mam najnowszego Windows 10 20H2. Kierownica działa ale bez sterownika trochę lipa. Proszę o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Adrian. Odinstaluj całe oprogramowanie Logitech jakie posiadasz (najlepiej programem Revo Uninstaller aby znalazł też pozostałości i wszystko wyczyścił).

Wejdź do :\Users\TwojLogin\AppData\Local\Logitech\Gaming Software\ i usuń obecne tam pliki xml. Po tym będziesz musiał od nowa skonfigurować sobie Logitech Profiler, ale powinien zacząć się normalnie odpalać.

Pod kierownicę Driving Force GT pasują sterowniki Logitech Profiler (64-bit) i działają z WIndows 10 (64 bit). Niestety lubią się one wykraczać znienacka i odmawiać posłuszeństwa z niewiadomych przyczyn  

 Jeżeli to nic nie da to spróbuj zainstalować Logitech Gaming Software 9.02.65 

Logitech trochę namieszał z nazwami bo kiedyś Logitech Profiler był nazywany jako Logitech Gaming Software. Obie wersje są na stronie Logitech.

Alternatywną metodą jest wejście w Panel sterowania Sprzęt i dźwięk Urządzenia i drukarki PPM na Logitech Driving Force GT Ustawienia kontrolerów gier Właściwości Settings i ustawienie tego jak się chce, a następnie kliknięcie Close. Wadą jest to, że trzeba się tak bawić przy każdym uruchomieniu komputera, ale przynajmniej działa.

ogitech Driving Force GT.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz. Problem w tym że dokładnie to samo zrobiłem i nadal nie wykrywa w pełni kierownicy jak i nie ma profilera. Z tego co wyczytałem najnowszy LGS nie obsługuje tej kierownicy dlatego trzeba wersje 5.XX. Teraz wróciłem do LGS 9 i wykrywa oczywiście tylko myszkę g403. U mnie wygląda to niestety tak: czyli nie ma wogóle tych opcji. Nie wiem już jakiej wersji szukać tego sterownika jeszcze starszej czy coś...

image

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś wyłączyć antywirusa? Być może antywirus blokuje pewne pliki podczas instalacji. Wersja 5.10.127 którą podałem wyżej jest właśnie podobno najlepszą wersją do tej kierownicy ale sterowniki te są z 2010 roku, więc po licznych aktualizacjach WIndows'a mogą nie być w 100% kompatybilne.

Czyli usunięcie tych plików .xml nic nie daje?  

To chyba zostaje jedynie kontakt z supportem Logitech. Na pewno mieli już setki pytań odnośnie tej kierownicy i pewnie wiedzą najlepiej co zrobić w tym przypadku. Jeżeli będziesz decydował się na kontakt z supportem to daj znać do odpisali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(edytowane)

Napisałem do logitecha, czekam na odpowiedz. Na innym komputerze z win 10 sterownik działa, takze mam problem w moim systemie

Edytowane przez Adrian Kalinowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że masz pozostałości po innych sterownikach od Logitech, jakieś ukryte pliki w folderze AppData lub System32. Może nawet się ze sobą "gryzą" i dlatego nie wykrywa w pełni kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rekomendowana odpowiedź

Logitech nie odpisal jeszcze, jednak wkoncu udalo sie zainstalowac w pelni sterownik (wyczyscilem wszystko co mialem z logitechem w rejestrze itd.) Dziekuje za pomoc rowniez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...