Skocz do zawartości
PL
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Logitech Z607 - Brak dźwięku przestrzennego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem dotyczący dźwięku przestrzennego w głośnikach logitech z607.
Polega on na tym, że kiedy zakupiłem głośniki, rozpakowałem, to zauważyłem, że posiadają one kable RCA które uniemożliwiły mi podłączenie głośników do komputera.
Następnego dnia pobiegłem po przejściówki do sklepu, trzy sztuki 2RCA/3,5 mm jack, byłem wniebowzięty, że akurat zostały trzy ostatnie sztuki potrzebnych mi złączek.

Rozpakowałem pozostałe głośniki, podłączyłem i zaskoczył mnie brak dźwięku 5.1 mimo, że głośniki były ustawione w ten tryb (za pomocą pilota można przełączać między 2.1 a 5.1)

Dźwięk stereo brzmi bardzo dobrze jednak kiedy zmieniam tryb na 5.1 to tylko frontalne głośniki działają, subwoofer siedzi cicho, a cały dźwięk jest o wiele słabszy niż przy 2.1.

Kiedy byłem zmęczony całym dniem to połączyłem swój telefon przez bluetooth do głośników i odtworzyłem muzykę...
Wow! Nagle wszystkie pięć głośników wybrzmiało pięknym dźwiękiem a ja mogłem cieszyć się w pełni funkcjonalnymi głośnikami. (radio FM też odtwarza na pięciu)

Dlatego proszę was o pomoc, co zrobić aby dźwięk na komputerze stał się przestrzennym? Dodatkowo chciałbym was uświadomić, że podczas sprawdzania w programie mojej, zewnętrznej karcie dźwiękowej i klikaniu w pojedyncze głośniki, to wszystkie również działały! A po włączeniu jakiego kolwiek filmu, muzyki, czar nagle prysł a głośniki w 5.1 brzmią do kitu...
Bardzo proszę o pomoc. : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj model płyty głównej i napisz dokładnie po kolei co jest podłączone w jakie gniazda. 

Ogólnie dźwięk 5.1 działa domyślnie w programach, które go używają. Co do słuchania muzyki to zazwyczaj jest odtwarzana w 2.1 aczkolwiek można ustawić by była odtwarzana z użyciem wszystkich głośników. Filmy na YouTube i innych platformach streamingowych w zależności od przeglądarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...