Skocz do zawartości

Lokal mieszkalny z byłej suszarni. Słychać rozmowy sąsiadów, muzykę.


Specoludek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś ma z tym jakieś doświadczenie. od 20 lat mieszkam w 10 piętrowym wieżowcu na 9 piętrze.
 
Nade mną (ostatnim 10 pietrze) znajdują się suszarnie, pralnie itd. Jedną z suszarni tuż nad moim mieszkaniem - przekształcono na lokal mieszkalny.
 
Z tego co wiem dodano tylko urządzenia sanitarne, zrobiono ogólny remont i wynajęto to mieszkanie. I zaczął się problem.. akustyczny.
 
Uczestniczę w codziennym życiu tych sąsiadów nade mną, słyszę dosłownie wszystko, dokładne rozmowy, muzykę słuchaną w ciągu dnia, telewizję, można wymieniać w nieskończoność. Czuje się jakbyśmy mieszkali w jednym mieszkaniu.

Zastanawia mnie fakt w jaki sposób takie pomieszczenia zmieniane są na lokale mieszkalne - pod względem np. wylewki , nigdzie na internecie nie mogę znaleźć na ten temat informacji. Od lat u mnie w bloku jest tak, że jak byłam w suszarni nade mną, mogłam swobodnie rozmawiać z domownikami którzy byli piętro niżej w moim mieszkaniu.
 
Nie wiem czy na podłogę użyto tam mniej materiału, czy jak stanowi o tym prawo budowlane ? Podczas remontu nade mną odpadł tynk z sufitu przy rurach od CO w moim mieszkaniu, mogłam w tę dziurę swobodnie wsadzić palec i dotknąć pianki pod panelami sąsiada z góry.

Czy ktoś się orientuje jak to było budowane w latach 80? kwestia pomieszczeń na ostatnich pietrach ?
 
Czy prawo budowlane stanowi jakoś o tym w jaki sposób pod względem właśnie wylewki powinno się zmieniać lokal gospodarczy/użytkowy na mieszkalny ? Czy ja, jakoś mogę dochodzić swoich praw od spółdzielni ? (mieszkanie mam własnościowe)

Na te chwile w moim mieszkaniu nie da się mieszkać, na dokładkę sąsiad po zwróceniu grzecznie uwagi stał się złośliwy i nieźle dokazuje swoim hałasem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

×