Skocz do zawartości

Marosking - szata graficzna portfolio


Mvrosking
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego to wszyskto jest takie grube?! Ciężko się na to patrzy. Czy ruszyłeś coś przy interlinii, bo wszystko jakieś ściśnięte jest. Bardzo ciekawi mnie czym jest Panel Klienta. Te ikonki w górnej części headera, wyglądają bardzo dziwnie. Każda z innej parafii... Totalnie do siebie nie pasują i nie wiadomo do czego służą, chyba że to ja jestem jakiś niedomyślny. Chyba właśnie zdałem sobie sprawę, że jest to menu, a uwierz, że nie wygląda. 

Opisy sekcji zdecydowanie do pomniejszenia. Moje umiejętności... Na jakiej zasadzie można to stwierdzić? Sam oceniasz swoje umiejętności w %? Ja ten błąd popełniłem i uwierz, że nie warto go powtarzać. Statystyki są po prostu bezpodstawne. Nie da się icenić swoich umiejętności, zwłaszcza w procentach. Opisy w boxach są masakrycznie małe. Rozumiem, że się nie mieści, ale w takim razie można skrócic opisy, albo po prostu lepiej dysponować miejscem na stronie. Co to za obrzydliwy shadow w kontakcie? Wygląda jakby po prostu boxy zostały rozmazane. po dłuższym patrzeniu niż 2 sekundy, oczy zaczynają boleć. Projekt ma wiele do życzenia, słabo to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracowałabym nad rozmieszczeniem poszczególnych elementów pracy. Wykonałeś ją stylem prostym, przejrzystym, a rozmieszczenie dodaje pracy takiego rozlegliżu. 

Belka "zobacz demo" umiejscowiona obok plamy sprawia słaby efekt - stanowczo lepiej wyglądałoby to w formie nierównej kropli farby niżeli takowego prostokąta. Tym sposobem zyskasz efekt bardziej profesjonalny i myślę, że lyout wzbudziłby większą ciekawość i zainteresowanie.

Kolejny element, który zwrócił moją szczególną uwagę jest biała belka z obramowaniem - nie wpasowuje się kompletnie w całą pracę. Owszem zaokrąglenia itp. występują w Twojej pracy, ale dlaczego by się tym trochę nie pobawić? Ręcznie wykonane obramowanie również w mojej ocenie nadałoby profesjonalizmu pracy, bo przecież chodzi tu o wyobraźnię i wpasowanie w gusta potencjalnych klientów.

Mapką również mógłbyś się trochę więcej pobawić, a szczególnie przestrzenią obok. 

Według mnie - portfolio powinno obrazować przede wszystkim Twoją wyobraźnię, talent i przekonać do Ciebie samego. 

Co do reszty nie mogę się przyczepić. Są to drobne uwagi, które mogłyby w moich oczach wyglądać bardziej profesjonalnie, jednak cała praca bardzo mi się podoba. Kolorystyka, dopasowanie reszty, jednak sama połączenia biało-czerwonego bym nie zrobiła. 

Edytowane przez Yomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się bardzo podoba praca wykonana dokładnie i ładnie ☺️ Nie widzę większych błędów jeśli chodzi o Twoją prace. Wiadomo nie każdemu się musi podobać ale nie o to w tym chodzi ☺️ To jest tylko layout, jak będzie wdrożone to zawsze można delikatnie poprawić. Ale to jest jego wizytówka i on ma swój plan na nią więc niech tak będzie... 8/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Ekspert

Wg mnie na pewno do poprawy:

 • menu, które jest nieintuicyjne + mało widoczne;
 • "panel klienta" zlewa się z tłem, już chyba lepiej by było zostawić sam napis jako link, a nie robić z niego na siłę przycisk;
 • przycisk w slajderze "jest za wysoki" przez co sprawia wrażenie "grubego";
 • myszka sugerująca scroll pojawia się teraz w 75% projektów portfolio, mało unikalne;
 • procenty umiejętności to najgorszy pomysł jaki istnieje w każdym portfolio (tak jak ktoś już wyżej wspomniał);
 • ogólnie przyciski na stronie wydają się ogromne (też ktoś wyżej o tym pisał);
 • myszka przed kontaktem jest zupełnie niepotrzebna;
 • wszystkie teksty są "zbite", zwiększ interlinię, bo źle się to czyta.

Na plus:

 • kolorystyka;
 • logo;
 • sekcja portfolio prosta i przejrzysta, ale pytanie co będzie dalej (bo nie mamy podglądu czy będzie modal czy np przekierowanie na dedykowaną podstronę).

Na minus:

 • schematyczność (szablon jak każdy inny);
 • małe odstępy pomiędzy niektórymi sekcjami (powinieneś się trzymać jednakowych);
 • jeżeli już tworzysz portfolio i chcesz się tym zająć na poważnie, to warto podać pełne imię i nazwisko (ksywka nie jest konieczna);
 • przy kodowaniu wersji responsywnych w niektórych miejscach życzę powodzenia, bo pixel perfect graniczy z cudem (mało przemyślany projekt, bo jedno to wygląd, a drugie pomyślenie o tym jak to później wykonać kodem).

Podsumowując, masz jeszcze trochę pracy przed sobą, żeby to było perfekcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Administrator

Błagam... Jak można określić poziom umiejętności w %. Albo coś się zna albo nie. Skąd wiesz że na przykład Photoshopa ogarnąłeś na 70% skoro nie wiemy czym dla ciebie jest 100%? Dla mnie by wystarczyła ikonka i tyle. Skoro w coś się wdrożyłeś (czyt. znasz coś, robisz coś w czymś) to wystarczy że dodasz ikonkę i obserwator strony będzie wiedział: "A! To on w PS pracuje". To tak jakby powiedzieć, że umiem jeździć samochodem w 70%. Człowiek całe życie się uczy więc procenty jako wskaźnik umiejętności nie jest dobrym pomysłem.

Ogólnie zamysł stronki nie jest głupi. Popatrz sobie na: Awwwards - Website Awards - Best Web Design Trends , Search - Dribbble czy też Behance. Linie w headerach są łagodne, okrągłe. U ciebie niestety (dla mnie) wygląda to na losowe ustawienie ścieżki którą wycięto. Tak jak też inni wspomnieli. Grubość. Niestety wszystko prawie jest pogrubione.

Wszystko teraz idzie w minimalizm i prostotę więc czcionka grubości normal i thin by może jakoś tutaj się wpasowały ☺️ .

Zrezygnowałbym z gradientu. Osobiście zrobiłbym kolor czerwony jako flat i skomponował ładnie z tłem (ewentualnie inny kolor jeśli jest taka opcja).

Trening, trening i jeszcze raz trening. ☺️ Nie ma się co zrażać. Sam też zaczynałem od stronek które wyglądały gorzej niż te ze średniowiecza* ale treningiem, człowiek nabywa doświadczenia i potem śmieje się sam z siebie jakie głupoty pisał/tworzył na początku

Powodzonka ☺️

*średniowiecze

Spoiler

Tak wiem, wtedy nawet Internetu nie było. Chodziło mi po prostu o styl tworzenia stron z początku istnienia tworu jakim jest Internet ☺️

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

×