Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Haetham

mBank przekazywał dane klientów do Gemiusa, przepraszają i wyjaśniają

Recommended Posts

Guest Haetham
Według ujawnionych danych mBank przekazywał informacje o kontach wybranych klientów zewnętrznej firmie analitycznej Gemius. - Informacje wysyłane były w formie anonimowej, nie pozwalającej na powiązanie z rzeczywistym klientem - wyjaśnia mBank.
 
Wątpliwości dotyczące ochrony prywatności klientów mBanku poruszył serwis Niebezpieczniik.pl powołując się na spostrzeżenia jednego ze swoich czytelników.
 

Użytkownik mBanku odkrył, że przy dokonywaniu niektórych operacji na rachunku wrażliwe dane na temat konta są przekazywane na zewnątrz, konkretnie na serwery należące do firmy Gemius.

 

Niepokojący jest fakt, że Gemius uzyskiwał w ten sposób numer konta bankowego użytkownika. Choć nie grozi to kradzieżą pieniędzy z rachunku, to w ręce zewnętrznej firmy mogą trafić m.in. wiadomości na temat historii transakcji dokonanych na koncie w mBanku.
 

mBank stara się wyjaśnić wątpliwości:

 

- W trakcie korzystania z serwisu bankowości elektronicznej, podczas wykonywania określonej operacji, przeglądarka mogła przekazywać do wykorzystywanego przez bank narzędzia analitycznego nadmiarowe dane - tłumaczy mBank. - Sytuacja była wynikiem błędu, który został przez bank naprawiony. Informacje wysyłane były w formie anonimowej – nie pozwalającej na powiązanie z rzeczywistym klientem. Nie istnieje więc żadne zagrożenie dotyczące bezpieczeństwa danych osobowych klientów oraz zdeponowanych w banku środków. Podkreślamy, że dane, o których mowa, wykorzystywane były w celu mierzenia ruchu na stronie. Z perspektywy zewnętrznego podmiotu były bezużyteczne, ponieważ jako dane anonimowe nie pozwalały na powiązanie ich z konkretnym klientem. Obecnie żadne informacje nie są przekazywane do naszego partnera - zapewnia mBank.

 

Autor: ps

Źródło: wirtualnemedia.pl

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Create a New Account. It’s free and easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  
×
×
  • Create New...