Skocz do zawartości
PL
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Migający niebieski ekran przy starcie Windows 8.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam bardzo duży problem. Jeszcze do wczoraj pojawiało mi się złośliwe oprogramowanie na laptopie - Lenovo y50 /70 . Próbowałem go zablokować w Operze rozszerzeniem addblock.

Przeczytałem na internecie że może być to groźne więc zainstalowałem AVG albo avast . Znalazło problemy i przeniosło do kwarantanny. Ja z kwarantanny usunąłem . Dziś włączam komputer pokazuje się ikonka windows 8 a potem niebieski ekran migoczący bardzo szybko . Za drugim razem nie poddałem się i próbowałem klikać bardzo szybko na ekran , pojawiał się przez chwilę okno logowania klikałem na klawiaturę niestety nic. Wystarczy dotknięcie klawiszem i znowu to samo  . Przy 3 ostatnim uruchomieniu zauważyłem że migotanie spowolniło . Boje się teraz że całkiem zniknie to migotanie i komp będzie do wyrzucenia. Czy może to być wirus ?? A może to problem z dyskiem ??? Próbowałem wejść w tryb awaryjny , nieskutecznie , klawisz f8 nie działa a przy uruchamianiu systemu zaczyna migać ekran więc to bezcelowe.

Proszę pomóżcie . Jutro idę do kumpla wgrywamy instalke Windows 8 i próbuje wszystko wymazać i wgrać na nowo choć podejrzewam że ten manewr się nie uda. A może płyta graficzna ??? Choć obstawiam że coś z dyskiem i złośliwym oprogramowaniem . A gdybym kupił nowy dysk twardy ( obecnie mam 256 SSD ) czy to by pomogło ???

Przesyłam filmik:

VID_20190530_200204.mp4 - Dysk Google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że ten złośliwy wirus wywalił ci cały system próbuj zainstalować na nowo system i daj znać czy ci się udało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Komputer tego samego dnia się jeszcze uruchomił . Chodzil z 4 dni cały czas nie wyłączałem go z sieci. Zrobiłem niedawno cały reset . Po zainstalowaniu wszystkiego w tym Avasta ekran przy włączaniu kompa znowu wariował. Usunąłem go i od kilku dni mam spokój. Co to było sam nie wiem ale nie instaluje żadnych programów antywirusowych. Dysk SSD działa poprawnie , niechciane oprogramowanie zostało usunięte . Pewnie to co pisze to jakaś magia , wiem to absurd że przez antywirusa zaczął komputer tak szaleć.  Jezeli chodzi o taśmę łącząca  ekranu z płytą główną wątpię żeby  była uszkodzona. Ruszam ekranem do góry 
i dół wszystko działa . Poczekam, jak powróci problem dam znać . Dzięki za wszelaką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dawfil Jak coś pisz chętnie pomogę w różnych problemach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do usuwania Wirusów jest malwarebytes free avast i avg to zabawki. F8 nie działa w win8. Musisz 3 razy wyłączyć komputer jak system będzie się ładował powineś dostać się do konsoli i przywracania systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O a tego nie wiedziałem . Zapamiętam tą radę !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...