Skocz do zawartości

MyBB 1.9. Nowy domyślny szablon z HTML5 i z RWD!


SeNioR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 • Założyciel

5 października oficjalny support MyBB zaprezentował zmiany jakie zajdą w nowej wersji MyBB 1.9. Największe zaskoczenie budzi nowy domyślny, odświeżony szablon przystosowany pod urządzenia mobilne (RWD), całkowicie przepisany na nowo z zastosowaniem HTML5 bez użycia przestarzałych tabel!

image

MyBB 1.9 - nowy szablon

Support MyBB poinformował że następne wersje MyBB oznaczone będą jako:

 • 1.9.0
 • 1.10.0
 • 1.11.0

Oprócz nowego mobilnego szablonu najważniejsze zmiany to:

 • - Przystosowanie silnika pod PHP 7.x
 • - Twig jako silnik szablonu
 • - Biblioteka SwiftMailer do lepszego wysyłania wiadomości e-mail

Wstępna wersja beta MyBB 1.9 planowana jest na grudzień 2018 roku, a na stabilną wersję możemy liczyć dopiero w 2019 roku.

Więcej informacji: MyBB 1.9 Development

Demo MyBB 1.9: MyBB 1.9 Demo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Ekspert
Godzinę temu, Pawel napisał:

Mybb to darmowy silnik.. Czemu mają siedzieć nad tym 8/12h tak jak developerzy IPS'u? Nie będę się rozpisywał @Ardex Ci już wszystko napisał.

Skoro nie będziesz się rozpisywał, to po co piszesz w ogóle komentarz? Przecież i tak stanowi powielenie wpisu Ardexa? XDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdym temacie macie zamiar sie kłócić ? Narazie to można se pomarzyć kiedy to zobaczymy bo taka praca to nie 5 minut każdy ma swoje zycie prywatne i trzeba to uszanować. Mnie najbardziej zastanawia czy ludzie nagle zaczną zmieniać silnika z ips na mybb a to akurat jest smieszne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 co za ból.

Po co mam się zatrudniać w MyBB jak nie jestem programistą? Tylko zwykła osobą prowadzącą normalny tryb życia? 

Napisałem tylko tyle, że MyBB jest dalej dużo w tyle niż IPS, a to że MyBB tworzą pasjonaci bez wynagrodzenia co mnie interesuje? 

Dalej pełno dziur :kappa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 3 tygodnie później...
 • Ekspert

Witajcie!

Zauważyłem na stronie Justina dodany nowy dział a mianowicie  Password Required - MyBB 1.9 Demo

W opisie działu znajduje się wskazówka.

Cytuj

Hint: The password is twelve lowercase letters (no spaces) with one special character somewhere in the middle. Thirteen characters total.

Wskazówka: Hasło składa się z 12 małych liter (bez spacji) z jednym znakiem specjalnym gdzieś na środku. Łącznie 13 znaków.

Oczywiście po wpisaniu prawidłowego hasła, znajdziemy informację na temat daty wydania MyBB 1.9.

Życzę powodzenia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

 • Podobna zawartość

  • Użytkownicy oprogramowania MyBB nie dają za wygraną i wciąż cierpliwie wyczekują nadchodzącej wersji MyBB oznaczonej numerem kodowym 1.9.0. Wersja beta miała pojawić się już w 2018 roku a według Wikipedii w marcu 2019 roku, jednak oprogramowanie wciąż pozostaje we wczesnej fazie produkcji.
   Sympatycy MyBB będą musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy lub nawet lat zanim najnowsza wersja oprogramowania MyBB ujrzy światło dzienne i będzie dostępna do pobrania.
   Na przestrzeni dynamicznie zmieniających się trendów w budowaniu stron, MyBB zaczęło znacznie odstawać od konkurencji bazując na przestarzałym kodzie, braku responsywności czy braku wsparcia dla najnowszych wersji PHP.
   Co wiemy o MyBB 1.9.0
   MyBB 1.9.0 zostało zapowiedziane w 2018 roku. Przez ten czas dowiedzieliśmy się że domyślny motyw będzie bazować na systemie szablonów Twig. Nowa wersja oprogramowania będzie całkowicie pozbawiona przestarzałych tabel i zastąpiona nowoczesnym językiem HTML5. Domyślny motyw będzie responsywny i zaprojektowany według dzisiejszych trendów. Wszystkie dotychczasowe motywy nie będą działały na nowej wersji oprogramowania.
   MyBB 1.9.0 ma wyglądać tak, choć wygląd może się jeszcze nieco zmienić. Motyw jest już ukończony w 99 procentach.

   Zapytany przez użytkowników Matt Rogowski, który pełni rolę wsparcia odpowiedział że gdyby ich zespół liczył przynajmniej 10 aktywnych programistów a nie tyko 3, to MyBB 1.9 mogłoby zostać wydane już lata temu.
   Dodał że gdyby wiedzieli że plan ukończenia 1.9.0 w 2021 nie dojdzie do skutku to wydaliby obecny domyślny szablon w wersji responsywnej aby na chwilę zaspokoić oczekiwania użytkowników.
   Odpowiedział też dlaczego MyBB nie mogłoby być w darmowej i płatnej wersji. Jego zdaniem nie mogliby racjonalnie pobierać opłaty ze względu na niską jakość kodu. Mogliby przez to stracić wielu dotychczasowych użytkowników którzy przeszliby na inne płatne, nowsze i lepiej napisane oprogramowanie. Dodatkowo praca nad dwoma różnymi wersjami, mijała by się z celem przy tak małym zespole. 
   Matt wierzy że niedługo MyBB 1.8.x będzie zawierało tylko najważniejsze poprawki bezpieczeństwa a cała uwaga zostanie skupiona na dokończenie 1.9.0.
   Dodał że ukończenie 1.9.0 jest bliższe końcowi niż ludzie myślą.
   Projektem w większości nadzoruje programista Euan T, który zawodowo jest inżynierem oprogramowania i pracuje jednocześnie nad innymi projektami niepowiązanymi z MyBB.
 • Najnowsze tematy

 • Ostatnio rozwiązane

  • Dzieje się tak ponieważ masz zainstalowaną wtyczkę Last Poster Avatar, która dodaje awatar autora ostatniego postu na stronie głównej i stąd data nie jest w stanie zmieścić się w jednej komórce i wystaje.  Dodatkowo tak jak wspomniał Damian, Twój szablon nie jest responsywny czyli nie jest przystosowany pod urządzenia mobilne. Ale to nie Twoja wina bo całe MyBB nie jest Mobile-Friendly. Ma się to jednak zmienić wraz z wydaniem wersji MyBB 1.9.0 Wydaje mi się że najlepszą opcją będzie ukrycie obrazków awatarów dla urządzeń mobilnych. Aby to zrobić dodaj do global.css następujący kod: @media only screen and (max-width: 768px) { /* Ukruj awatar jeżeli rozdzielczość jest mniejsa niż 768 px */ .avatarep_fd.avatarep_forumindex {display:none;} }
  • Paweł, wiele osób na całym świecie ma problem z ustawieniem zdjęcia profilowego. Ogólnie to wygląda to tak że jeżeli macie aplikację Facebook i Messenger to zdjęcie zmieniacie na Facebooku i ono aktualizuje się od razu na Messengerze. Jak macie tylko Messenger, ale kiedyś mieliście aplikację Facebook to aby zmienić zdjęcie musicie ponownie zainstalować aplikację Facebooka. Posiadając dotychczas tylko Messengera macie już utworzony profil z tym że nie jest on widoczny dla wszystkich publicznie tylko dla osób z Messengera.  Jeżeli chodzi o przycisk "Edytuj" pod zdjęciem profilowym w aplikacji Messenger to raz jest raz go nie ma. Z tego co wyczytałem to pokazuje się tylko osobom które wcześniej nigdy nie miały konta na Facebooku.
  • Cześć. Nie sugeruj się maksymalnym taktowaniem pamięci obsługiwanym przez procesor. Ważne jest jakie taktowanie obsługuje płyta główna i tym się kieruj przy zakupie pamięci RAM. Jeżeli płyta obsługuje 3200 MHz to takie bym zalecał 👍
×