Skocz do zawartości
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

MyBB 1.9.0 za kilka miesięcy? Matt Rogowski wyjaśnia.


Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownicy oprogramowania MyBB nie dają za wygraną i wciąż cierpliwie wyczekują nadchodzącej wersji MyBB oznaczonej numerem kodowym 1.9.0. Wersja beta miała pojawić się już w 2018 roku a według Wikipedii w marcu 2019 roku, jednak oprogramowanie wciąż pozostaje we wczesnej fazie produkcji.

Sympatycy MyBB będą musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy lub nawet lat zanim najnowsza wersja oprogramowania MyBB ujrzy światło dzienne i będzie dostępna do pobrania.

Na przestrzeni dynamicznie zmieniających się trendów w budowaniu stron, MyBB zaczęło znacznie odstawać od konkurencji bazując na przestarzałym kodzie, braku responsywności czy braku wsparcia dla najnowszych wersji PHP.

Co wiemy o MyBB 1.9.0

MyBB 1.9.0 zostało zapowiedziane w 2018 roku. Przez ten czas dowiedzieliśmy się że domyślny motyw będzie bazować na systemie szablonów Twig. Nowa wersja oprogramowania będzie całkowicie pozbawiona przestarzałych tabel i zastąpiona nowoczesnym językiem HTML5. Domyślny motyw będzie responsywny i zaprojektowany według dzisiejszych trendów. Wszystkie dotychczasowe motywy nie będą działały na nowej wersji oprogramowania.

MyBB 1.9.0 ma wyglądać tak, choć wygląd może się jeszcze nieco zmienić. Motyw jest już ukończony w 99 procentach.

MyBB 1.9.0 Demo

Zapytany przez użytkowników Matt Rogowski, który pełni rolę wsparcia odpowiedział że gdyby ich zespół liczył przynajmniej 10 aktywnych programistów a nie tyko 3, to MyBB 1.9 mogłoby zostać wydane już lata temu.

Dodał że gdyby wiedzieli że plan ukończenia 1.9.0 w 2021 nie dojdzie do skutku to wydaliby obecny domyślny szablon w wersji responsywnej aby na chwilę zaspokoić oczekiwania użytkowników.

Odpowiedział też dlaczego MyBB nie mogłoby być w darmowej i płatnej wersji. Jego zdaniem nie mogliby racjonalnie pobierać opłaty ze względu na niską jakość kodu. Mogliby przez to stracić wielu dotychczasowych użytkowników którzy przeszliby na inne płatne, nowsze i lepiej napisane oprogramowanie. Dodatkowo praca nad dwoma różnymi wersjami, mijała by się z celem przy tak małym zespole. 

Matt wierzy że niedługo MyBB 1.8.x będzie zawierało tylko najważniejsze poprawki bezpieczeństwa a cała uwaga zostanie skupiona na dokończenie 1.9.0.

Dodał że ukończenie 1.9.0 jest bliższe końcowi niż ludzie myślą.

Projektem w większości nadzoruje programista Euan T, który zawodowo jest inżynierem oprogramowania i pracuje jednocześnie nad innymi projektami niepowiązanymi z MyBB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

MyBB 1.8.27, to ostatnia wersja na gałęzi 1.8.x, oczywiście nie licząc poprawek zabezpieczeń i błędów krytycznych które mogą się pojawić.

Myślę że 1.9.x ujrzymy w 2022 😉 Na pewno pojawi się za niedługo więcej informacji. 

Demo możemy podejrzeć wciąż tutaj: MyBB 1.9 Demo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...