Skocz do zawartości
Pecetowicz Forum komputerowe

MyBB 1.9.0 za kilka miesięcy? Matt Rogowski wyjaśnia.


Rekomendowane odpowiedzi

 • Założyciel

Użytkownicy oprogramowania MyBB nie dają za wygraną i wciąż cierpliwie wyczekują nadchodzącej wersji MyBB oznaczonej numerem kodowym 1.9.0. Wersja beta miała pojawić się już w 2018 roku a według Wikipedii w marcu 2019 roku, jednak oprogramowanie wciąż pozostaje we wczesnej fazie produkcji.

Sympatycy MyBB będą musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy lub nawet lat zanim najnowsza wersja oprogramowania MyBB ujrzy światło dzienne i będzie dostępna do pobrania.

Na przestrzeni dynamicznie zmieniających się trendów w budowaniu stron, MyBB zaczęło znacznie odstawać od konkurencji bazując na przestarzałym kodzie, braku responsywności czy braku wsparcia dla najnowszych wersji PHP.

Co wiemy o MyBB 1.9.0

MyBB 1.9.0 zostało zapowiedziane w 2018 roku. Przez ten czas dowiedzieliśmy się że domyślny motyw będzie bazować na systemie szablonów Twig. Nowa wersja oprogramowania będzie całkowicie pozbawiona przestarzałych tabel i zastąpiona nowoczesnym językiem HTML5. Domyślny motyw będzie responsywny i zaprojektowany według dzisiejszych trendów. Wszystkie dotychczasowe motywy nie będą działały na nowej wersji oprogramowania.

MyBB 1.9.0 ma wyglądać tak, choć wygląd może się jeszcze nieco zmienić. Motyw jest już ukończony w 99 procentach.

MyBB 1.9.0 Demo

Zapytany przez użytkowników Matt Rogowski, który pełni rolę wsparcia odpowiedział że gdyby ich zespół liczył przynajmniej 10 aktywnych programistów a nie tyko 3, to MyBB 1.9 mogłoby zostać wydane już lata temu.

Dodał że gdyby wiedzieli że plan ukończenia 1.9.0 w 2021 nie dojdzie do skutku to wydaliby obecny domyślny szablon w wersji responsywnej aby na chwilę zaspokoić oczekiwania użytkowników.

Odpowiedział też dlaczego MyBB nie mogłoby być w darmowej i płatnej wersji. Jego zdaniem nie mogliby racjonalnie pobierać opłaty ze względu na niską jakość kodu. Mogliby przez to stracić wielu dotychczasowych użytkowników którzy przeszliby na inne płatne, nowsze i lepiej napisane oprogramowanie. Dodatkowo praca nad dwoma różnymi wersjami, mijała by się z celem przy tak małym zespole. 

Matt wierzy że niedługo MyBB 1.8.x będzie zawierało tylko najważniejsze poprawki bezpieczeństwa a cała uwaga zostanie skupiona na dokończenie 1.9.0.

Dodał że ukończenie 1.9.0 jest bliższe końcowi niż ludzie myślą.

Projektem w większości nadzoruje programista Euan T, który zawodowo jest inżynierem oprogramowania i pracuje jednocześnie nad innymi projektami niepowiązanymi z MyBB.

 • Lubię to! 5
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 • 2 miesiące później...
 • Założyciel

MyBB 1.8.27, to ostatnia wersja na gałęzi 1.8.x, oczywiście nie licząc poprawek zabezpieczeń i błędów krytycznych które mogą się pojawić.

Myślę że 1.9.x ujrzymy w 2022 😉 Na pewno pojawi się za niedługo więcej informacji. 

Demo możemy podejrzeć wciąż tutaj: MyBB 1.9 Demo

 • Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 • Podobna zawartość

  • Przez SeNioR
   5 października oficjalny support MyBB zaprezentował zmiany jakie zajdą w nowej wersji MyBB 1.9. Największe zaskoczenie budzi nowy domyślny, odświeżony szablon przystosowany pod urządzenia mobilne (RWD), całkowicie przepisany na nowo z zastosowaniem HTML5 bez użycia przestarzałych tabel!

   MyBB 1.9 - nowy szablon
   Support MyBB poinformował że następne wersje MyBB oznaczone będą jako:
   1.9.0 1.10.0 1.11.0 Oprócz nowego mobilnego szablonu najważniejsze zmiany to:
   - Przystosowanie silnika pod PHP 7.x - Twig jako silnik szablonu - Biblioteka SwiftMailer do lepszego wysyłania wiadomości e-mail Wstępna wersja beta MyBB 1.9 planowana jest na grudzień 2018 roku, a na stabilną wersję możemy liczyć dopiero w 2019 roku.
   Więcej informacji: MyBB 1.9 Development
   Demo MyBB 1.9: MyBB 1.9 Demo
×
×
 • Dodaj nową pozycję...