Skocz do zawartości
PL
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Nagły spadek FPS w grach na Lenovo Ideapad C340


Przejdź do rekomendacji Rozwiązane przez SeNioR,
Rekomendowane odpowiedzi
(edytowane)

Witam. Od kilku dni mam problem z działaniem mojego laptopa Lenovo Ideapad C340. Grałem wieczorem w grę (World of Warcraft oraz Minecraft) i wszystko działało w porządku. Miałem stabilne 60 fps w pierwszej grze, oraz 80-100 fpsów w Minecrafcie. Na drugi dzień, odpaliłem te same gry i napotkałem spadek FPSów, oraz ścinki gier podczas poruszania się i ruszania kamerą w grze. Sformatowałem laptopa, zainstalowałem windowsa i jakby lekko się poprawiło, aż do momentu zainstalowania antyvirusa Avasta. Po odinstalowaniu, od razu się poprawiło, lecz po kilku godzinach pracy w programie GIMP, jak odpalam te gry to znowu się ścinają się. Nie wiem czego to może być przyczyną i jak mogę to naprawić. Laptop jest nowy, mam go jedynie 3 miesiące. Do tej pory działał bez zarzutów (te 3 miesiące), aż kilka dni temu nagle, z dnia na dzień zaczął wolno chodzić. Proszę o pomoc. Dziękuję z góry i Pozdrawiam.

Laptop Lenovo Ideapad C340

AMD Ryzen 5 3500U

8GB Ram

Dysk SSD 256GB

AMD Radeon RX Vega 8

Edytowane przez SeNioR
poprawa tytułu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rekomendowana odpowiedź

Rozumiem że system Windows 10? Programy antywirusowe aktualizują co jakiś czas swoją bazę wirusów w tle, potrafią obciążać komputer. Korzystaj z wbudowanego antywirusa Windows Defender.

Pobierz program FRST (Farbar Recovery Scan Tool). I przeskanuj komputer. Załącz plik FRST.txt do załącznika, sprawdzimy czy nie masz jakichś zbędnych programów lub oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ani jednego antywirusa na PC. Miałem Avasta przez moment, lecz go odinstalowałem. Komputer jest tuż po formacie, więc nie wiem czy mogę mieć jakieś zbędne oprogramowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...