Skocz do zawartości
Pecetowicz Forum komputerowe

Nasza Klasa. Serwis niebawem zostanie wyłączony


Rekomendowane odpowiedzi

 • Założyciel

Po 15 latach na scenie zniknie jeden z pierwszych polskich portali społecznościowych Nasza Klasa. To na tym portalu większość Polaków uczyła się korzystania z Internetu. 

Właściciel Naszej Klasy, koncern Ringier Axel Springer Polska, ogłosił, że 27 lipca portal zostanie wyłączony.

Na stronie Onetu można przeczytać:

Informujemy, że za 2 miesiące tj. z dniem 27 lipca 2021 r. Serwis internetowy NK.pl (Nasza Klasa) zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu NK.pl – Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu NK.pl z zachowaniem 2-miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu NK.pl informuje, że:

 1. Z dniem 27 lipca 2021 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu NK.pl. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu NK.pl
 2. Dotychczas zamówione przez Użytkownika usługi Serwisu NK.pl będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 27 lipca 2021 r.
 3. Użytkownik ma wybór – czy z dotychczas zakupionych i nadal aktywnych usług płatnych Serwisu NK.pl: Eurogąbki, Goście, Goście Plus, Prezenty, Super Zdjęcie:
  • Użytkownik będzie nadal korzystać do dnia zamknięcia Serwisu NK.pl lub:
  • Użytkownik złoży wniosek o zwrot środków z niewykorzystanych aktywnych usług płatnych Serwisu NK.pl do dnia 27.07.2021 r. zgodnie z przygotowaną w tym celu Procedurą zwrotów środków z niewykorzystanych usług płatnych serwisu Nk.pl.
 4. Użytkownik, który kupi usługi płatne po ogłoszeniu zamykania Serwisu NK.pl (tj. po 26 maja 2021 r.):
  • może w trybie i na zasadach Procedury wnioskować o zwrot środków z niewykorzystanych usług Goście, Goście Plus, Super Zdjęcie, Eurogąbki jeżeli okres ich świadczenia, wynikający z zamówienia, przekraczać będzie termin zamknięcia Serwisu NK.pl tj. 27.07.2021 r.
  • Nowo zakupione usługi płatne Goście, Goście Plus, Super Zdjęcie, Eurogąbki, które mogą zostać zrealizowane w pełni przed terminem zamknięcia Serwisu NK.pl – nie uprawniają do zwrotu.
 5. Od dnia 26 maja 2021 r. w usłudze Prezenty katalog prezentów https://nk.pl/#gifts/send będzie oferować Prezenty bezpłatne.
 6. Po ogłoszeniu zamykania Serwisu NK.pl zakładanie nowych kont w Serwisie NK.pl nie będzie możliwe (tj. od dnia 26 maja 2021 r.).
 7. Wraz z zamknięciem Serwisu NK.pl, tj. dnia 27 lipca 2021 r. nie będzie już dostępny katalog gier zewnętrznych dostawców (Deweloperów) w ramach NK.pl. Wyłącznie następujące gry z katalogu gier: „Na Ryby”, „Wiejskie Życie”, „Goodgame Empire” oraz „Goodgame Big Farm” mogą być kontynuowane, z zachowaniem stanu gry, przez Użytkownika w naszym serwisie GAMEPLANET (Gameplanet.onet.pl.).
 8. Administrator danych osobowych Użytkowników Serwisu NK.pl – Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu NK.pl. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności.

Co z danymi osobowymi na Naszej Klasie?

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu NK.pl, dane osobowe Użytkowników Serwisu NK.pl zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia NK.pl o kilka miesięcy. Wyjątek stanowić może przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań (w tym o zwrot środków z usług płatnych).

Historia portalu Nasza Klasa

NaszaKlasa.pl wystartowała w listopadzie 2006 r. i szturmem podbiła serca polskich internautów. Wirtualne spotkania, odnawianie dawnych kontaktów, zloty absolwentów czy uczniów - "Nasza Klasa" szybko zyskała uznanie internautów.

Za sukcesem portalu stało czterech studentów informatyki. W szczytowym momencie na "Naszej Klasie" istniało 14 milionów aktywnych kont. W 2015 r. prawa do serwisu wykupiła spółka Ringier Axel Springer.

Niestety gdy w 2008 roku w Polsce pojawił się Facebook, oznaczało to dla portalu Nasza Klasa powolną śmierć. 

Facebook po kilku latach zagarnął olbrzymią część polskiego internetu a konkurencja została daleko w tyle. Początek końca "Naszej Klasy" stał się faktem i każdy wiedział że ten dzień kiedyś nadejdzie. 

 • Lubię to! 1
 • Przykro mi 3
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 • Podobna zawartość

  • Przez SeNioR
   Cześć. Pamiętacie jeszcze NK.pl (Nasza-Klasa)? Nawet jeżeli nie to sprawdźcie e-mail bo może otrzymaliście wiadomość o zmianie regulaminu NK.pl. W nowym regulaminie pojawił się zapis o automatycznym usuwaniu nieaktywnych kont.
   Poniżej treść wiadomości.
   Szanowny Użytkowniku,
   Informujemy, że za 2 miesiące tj. 17 maja 2021 roku zostanie zmieniony Regulamin Serwisu NK.pl. Zapowiadane zmiany polegają na:
   wprowadzeniu automatycznego usuwania nieaktywnych Kont, do których Użytkownik nie logował się powyżej 24 miesięcy - art. 7.5. i art. 8.9. Regulaminu Serwisu NK.pl;
   ujednoliceniu czasu trwania Usług płatnych Goście, Goście Plus, Prezent, Super Zdjęcie na okres 30 dni (usunięcie z katalogu ww. usług okresów świadczenia 60, 90 lub 180-dniowych, co nie skraca usług nabytych przed zmianą) – art.4.1 Regulaminu Usług Płatnych – Załącznik nr 7 Regulaminu Nk.pl
   Możesz jeszcze odzyskać Twoje Konto, mimo że nie logowałeś się do NK.pl przez ponad 2 lata – zaloguj się lub skorzystaj z narzędzia przywracania hasła https://nk.pl/recover. Jeżeli tego nie zrobisz, po upływie 2 miesięcy od dziś Twoje Konto zostanie usunięte z Serwisu NK.pl w całości (z całą zawartością Konta, m.in.: ze skrzynką, wizytówką, zapisem aktywności w Serwisie).
   Zmiany Regulaminu NK.pl są uzasadnione bezpieczeństwem danych i prywatności. Z wprowadzanymi zmianami możesz zapoznać się tutaj: Projekt zmienionego regulaminu
   Użytkownik, który nie akceptuje zmian ma prawo wypowiedzenia usługi Serwisu NK.pl do 17.05.2021 r. w sposób opisany w art. 8 pkt 5 i 6 Regulaminu.
   Administrator Twoich danych osobowych – Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu NK.pl. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności.
   Zespół nk.pl
   Źródło: nk.pl
   Więcej informacji: Zmiana regulaminu NK.pl
×
×
 • Dodaj nową pozycję...