Skocz do zawartości
Pecetowicz Forum komputerowe

Nie wchodzi nitka między zęby


Rekomendowane odpowiedzi

Gdy chcę sobie wsadzić nitkę dentystyczną między zęby to się da tylko do połowy i dalej przy samym dziąśle są bardzo mocno złączone że się nie da to czy je tak zostawić? Gdy byłem kiedyś u dentysty to tam bardzo nisko przy dziąśle nawalił za za grubo plombę. D Czy tak może być czy trzeba za wszelką cenę tam wsadzić nitkę?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc później...

Mam 29 lat. Dziej o nocy na działe letniskowej obudziłem się i było pełno dymu i zanim poszedłem spać napaliłem sobie trochę w piecu o godzinie 22 i o 1 w nocy się obudziłem i bardzo szczypało mnie w gardle i w nosie i oczy łzawiło i było pełno dymu jakoś nie chciał dym iść do komina tylko z pieca wychodził i wtedy byłem sam w domu i gdy się obudziłem i wyszedłem na dwór i pootwietałem drzwi i okna to nagle poczułem ogromny ścisk w głowie i uczucie jakbym się miał zaraz zesrać i pożygać i za kilka minut tak sie stało i co pięć minut miałem kilka razy sranie i żyganie i czułem jakbym miał zaraz zemdleć i umrzeć i byłem ogromnie przerażony ale brakowało mi sił do czegokolwiek i zostawiłem otwarte okna i drzwi i usnąłem i przez sen coś tam jeszcze żygałem i podobno kwas z żygownim osłabia szkliwo zębów to czy potem da się go jakoś zregenerowć. I tak gdy przez sen wymiotowałem to płukanie zębów nic by nie dało ale przez zaśnięciem wypłukałem troche zęby zwykłą wodą. Raz na rok zdarza mi się wymiotować. Czy żeby się popsuły zęby to czy tylko u osób często wymiotujących czy jednorazowe albo dwurazowe wymiotowanie też może na stałe uszkodzić szkliwo zębów?

Cytat

Zaburzenia odżywiania powodują znaczne szkody dla zębów, dziąseł i całej jamy ustnej. Prowokowane wówczas wymioty powodują przedostanie się do jamy ustnej kwasu żołądkowego, a ten niszczy szkliwo, zewnętrzną tkankę, która jest powłoką okalającą i chroniącą ząb. Mówimy wówczas o kwasowej erozji szkliwa, czyli utracie tkanek twardych zęba. Szkliwo jest coraz cieńsze, aż prawie znika, odsłaniając przy tym wrażliwą zębinę i powodując ból. Doświadczony stomatolog bez problemu rozpozna erozję szkliwa, ponieważ daje bardzo charakterystyczny obraz kliniczny zębów - mówi lek. stom. Joanna Oleksiak z gabinetu Stankowscy & Białach Stomatologia.

Kwasy żołądkowe rujnują szkliwo
Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi w Helsinki University Central Hospital, ryzyko erozji zębów wśród osób chorych na bulimię może być 1,5–6-krotnie większe niż w u osób zdrowych. Uszkodzenia szkliwa wywołane wymiotami najczęściej pojawiają się od strony podniebiennej zębów górnych i bocznych oraz przy linii dziąseł wokół siekaczy. Początkowo widoczne są płytkie wgłębienia o gładkiej i błyszczącej powierzchni, odróżniające się od zdrowego szkliwa. Przy stałej ekspozycji na kwasy żołądkowe, szkliwa jest coraz mniej, zęby ścierają się i tracą na objętości. Mogą być również bardziej żółte, co świadczyć będzie o odsłonięciu zębiny, wewnętrznej warstwy zęba, która naturalnie ma właśnie odcień żółci. Obnażeniu może ulec nawet miazga zębowa. Konsekwencją bulimii może być refluks żołądkowo-przełykowy, obecny również w nocy, co oznacza, że erozja szkliwa może mieć miejsce nawet wtedy, gdy chory nie jest tego świadomy.

- Uszkodzenia zębów spowodowane refluksem zwykle występują po jednej stronie szczęki, zależnie od pozycji w trakcie snu – wyjaśnia Joanna Oleksiak.

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Administrator

@SeNioR Wnioskuję nad zmianą forum na trudnosprawowicz.

 

@azaz Problem cofania dymu na dom to efekt złego ciągu spowodowany albo jego małą wielkością, stanem technicznym bądź po prostu silnym wiatrem. Także w tym przypadku zaleciłbym wezwać kominiarza i sprawdzić czy z kominem jest wszystko w porządku.

[https://ladnydom.pl/budowa/1,106573,6452367,Komin___zly_ciag_w_kominie__Czym_jest_spowodowany.html | https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/4657-dym-cofa-się-do-domu/]

Co do pozostałej dokładnej opisowej części to powiem tyle - jeśli czujesz się źle a twoje samopoczucie też w ostatnich dniach się pogorszyło to zdecydowanie zalecałbym udanie się do lekarza aby zlecił dalsze badania jeśli będzie taka potrzeba.

Zapewne po jednej sytuacji z wymiotowaniem zęby Ci się nie zepsują - w przypadku bólu brzucha dobrze jest odpuścić jedzenie ciężkich potraw i wprowadzenie lekkiej diety (w moim przypadku była to tylko woda i herbatniki) + ewentualnie ciepła Coca-Cola. Po wymiotowaniu dobrze jest przemyć twarz oraz wypłukać zęby raz - ze względów higienicznych - a dwa żeby wypłukać to co zostało.

Powtórzę również to co napisałem wcześniej - w przypadku jakiegokolwiek osłabienia/zmiany w stanie zdrowia zalecałbym poddanie się leczeniu profesjonalnym osobom a nie szukanie i rozwiązywanie zdrowotnych spraw na forum komputerowym.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Założyciel

@azaz Myślę że byłbyś dobry w pisaniu opowiadań czy bajek. Nie koniecznie dla dzieci 😄 Podziwiam że potrafisz opisać jedną sytuacje aż tak dokładnie i szczegółowo.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...