Skocz do zawartości
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Niebieski ekran VIDEO_MEMORY_MANAGEMENT_INTERNAL


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od paru dni (minimum raz dziennie) wywala mi w losowych momentach niebieski ekran (Blue Screen) z kodem zatrzymania VIDEO_MEMORY_MANAGEMENT_INTERNAL po czym procenty ładują się do 100% i laptop włącza się na nowo - potem już wszystko działa dobrze.

Laptop, który posiadam: Huawei MateBook D 16

Dodam jeszcze, że w ostatnich dniach nic takiego nie robiłem przy komputerze, nic nie instalowałem, nic nie grzebałem w nim, itp.

VIDEO_MEMORY_MANAGEMENT_INTERNAL

EDIT 1:

Wykonałem sfc/scannow i taki wyszedł wynik:

image.png

Niby jest napisane, że znalazło jakiś uszkodzony plik, ale że został już naprawiony. Zobaczę czy problem będzie jeszcze występować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałeś czegoś na internecie? Próbowałeś coś z tym robić? Po wygooglowaniu błędu wyskoczyło mi kilka rozwiązań. Nie wiem czy będą tobie działać: BSOD with error code: VIDEO_MEMORY_MANAGEMENT_INTERNAL

Wydaje mi się, że to coś z sterownikami graficznymi. Na swoim i brata doświadczeniu obydwoje posiadając RX 480 mieliśmy ciągle problemy ze sterownikami graficznymi ponieważ z każdą aktualizacją to windowsa czy sterowników gpu coś się psuło.

Najprawdopodobniej gryzły się sterowniki Radeona z sterownikami od Windowsa po każdej aktualizacji ponieważ odkąd mój brat zainstalował linuxa mówi, że wszystko śmiga i żadnego problemu z kartą już nie ma.

W tych linkach co podałem większość ręcznie odinstalowuje i instaluje sterowniki wideo.

Oczywiście mogę nie mieć racji i może to być coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(edytowane)

@Letaryat No właśnie czytałem coś i było napisane, że może być to powodowane też przez uszkodzone pliki systemowe, dlatego odpaliłem sfc/scannow w CMD i było napisane, że jeden plik był uszkodzony, ale że został już naprawiony. Teraz zobaczyłem też, że nie mam najnowszej aktualizacji windowsa, więc ją pobieram i zobaczę czy dalej będzie ten błąd się pojawiać. Najwyżej jak znowu mi wyskoczy to popatrzę co i jak z moimi sterownikami.

Niby sprawdzałem to programem DriverFix i mi pokazał, że mam 12 nieaktualnych sterowników, ale związanych z dźwiękiem i internetem, mogłem zainstalować je ale musiałbym wykupić premium tego programu, natomiast jak szukam aktualizacji sterowników tym narzędziem Windowsa to pokazuje że wszystkie są aktualne 🤣

Edytowane przez K1ingu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie używaj takich programów, pobieraj sterowniki z oficjalnej strony producenta. Spróbuj też zainstalować starszy sterownik być może to Ci pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...