Skocz do zawartości
PL
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Oprogramowanie do drukarki termicznej etykiet kodów


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zakupiłem sobie ostatnio jakąś bardzo tanią drukarkę termiczną i chciałbym wiedzieć jak mogę coś na niej sensownego wydrukować (kilka linijek prostego tekstu). Ogarnąłem że nie wejdę sobie w worda nie wklepię kilku literek i taa daa. Oraz w jaki sposób są zapisywane pliki? Czy przez kod php będę mógł wygenerować pliczek taki który by ta drukarka zrozumiała?

Drukarka termiczna etykiet kodów Custom RS232/USB 7197266044 - Allegro.pl - Więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest wszystko opisane. http://www.exalt.pl/drukarki/poradnik/poradnik.html#r2. Jest tego trochę więc miłej lektury.

Papier termiczny musisz mieć, drukuje tylko na czarno i bez polskich znaków (trzeba to skonfigurować). Do drukarki zazwyczaj dołączany jest program (BarOne Lite lub Zebra Designer) w wersji lite.

Cytat

Do każdej drukarki jest fabrycznie dodawany program do edycji etykiet (bezpłatna niepełna wersja "lite" wystarczająca do większości zastosowań). Nie należy stosować takich programów jak WORD lub inne popularne edytory gdyż nie zapewniają odpowiedniej jakości wydruku ani nie zapewniają czytelności kodu kreskowego. Drukarka może drukować z każdego programu - działa jak każda "windowsowa" drukarka systemowa. Ale najlepsze efekty użytkowe i wizualne zapewniają tylko oryginalne programy ZEBRY lub programy napisane specjalnie dla drukarek ZEBRA. 

Co do formatu pliku to z tego co wyczytałem to jest to htm albo PRN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...