Skocz do zawartości
PL
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

OS dla programistów - Windows, Linux czy MacOS?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przychodzę do was z prośbą o wasze opinie, chciałbym zobaczyć co uważają "koledzy po fachu" jeżeli chodzi o wybór systemu operacyjnego pod programowanie, osobiście programowałem na wszystkich 3 systemach i chyba najbardziej odpowiada mi MacOS, cała infrastruktura wokół Apple jest na tyle mi odpowiadająca że dosłownie mogę programować w domu, złapać laptopa i kontynuować programowanie w drodze, bez obaw o kopiowanie dotychczasowego progresu na zewnętrzny nośnik.

Jak to natomiast u was wygląda, jakie macie preferencje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przenoszę się pomiędzy Windows 11 a MacOS. Projekty mam zazwyczaj na Githubie i wystarczy kliknąć w VSCode jeden przycisk i masz aktualne zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co robisz w pracy. Ja pracuję głównie na backendzie z Dockerami, więc w moim Stacku jest Linux i WSL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak na przyszłość, to nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Pracuje w firmie gdzie część korzysta z Windowsa (w tym ja), spora część z Linuxa jakiegoś i część z MacOS i każdy z nas robi tą samą robotę. Jedynie użyte narzędzia do bardziej specyficznych zadań są różne, ale poza tym to na jakim systemie pracujesz, nie ma znaczenia. Jedynie co ma znaczenie, to komfort pracy z danym systemem. 

Ktoś może powiedzieć, że MacOS to standard, bo Safari, a prawda jest taka, że obecnie pracujesz z libkami do UI, gdzie kompatybilność z przeglądarkami masz już ogarniętą po stronie biblioteki, więc jedyne wyjątki są wtedy, gdy klient rzuci ticket na jirze. Jeszcze mi się nie zdarzyła taka sytuacja 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...