Skocz do zawartości
Daniel

PlayStation 4 i nowy Xbox z taką samą kartą graficzną?

Polecane posty

Daniel

PlayStation_prawdziwy_PS4_5719005.jpg

Jedno z bardziej wiarygodnych źródeł w branży gier wideo, amerykański serwis IGN, podało - powołując się na anonimowych informatorów - że PlayStation 4 będzie korzystało z komponentów pecetowych (choć oczywiście stosownie zmodyfikowanych). W konsoli mają zostać wykorzystane procesor AMD A8-3850 oraz karta graficzna Radeon HD 7670.

Co ciekawe, według plotek, podobna karta graficzna ma się znaleźć na pokładzie nowego Xboksa. Jeśli okazałyby się one prawdą, konsole Sony i Microsoftu byłyby podobne pod względem możliwości technologicznych. Poza tym przenoszenie gier z jednej konsoli na drugą i odwrotnie byłoby dla deweloperów łatwiejsze.

To kolejne doniesienia na temat nowych konsoli, jakie pojawiły się w mediach w ostatnim czasie. Niedawno serwis Kotaku podał, że PlayStation 4 nosi nazwę kodową Orbis i że trafi do sklepów w połowie przyszłego roku. Jak się ponadto dowiedzieliśmy, konsola ma być pozbawiona kompatybilności wstecznej i wykorzystywać rozwiązania ograniczające handel używanymi grami.

Podobnie wygląda sytuacja związana z nowym Xboksem. Konsola Microsoftu również ma zostać zabezpieczona przed wtórnym handlem grami, choć nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób. Być może gigant z Redmond zamierza wykorzystać DRM-y, wszak nowy Xbox ma podobno wymagać stałego połączenia z siecią. Do jego premiery ma dojść w przyszłym roku. Niektóre źródła donoszą, że jest ona planowana na trzeci jego kwartał.

Oczywiście wszystkie powyższe doniesienia należy dzielić przez dwa. Póki nie poznamy oficjalnych oświadczeń Sony i Microsoftu, nie możemy mówić i pisać niczego z pełnym przekonaniem. A ani jedna firma, ani druga nie jest zbyt skłonna do rozmów na temat nowych platform. Przedstawiciele Microsoftu zapewniają, że nie zamierzają mówić o nowym Xboksie w tym roku. Czy Sony ich ubiegnie?

interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
root

PlayStation 4 czy będzie rok ? kiedy bo ja chcę kupi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel

Nie wiadomo dokładnie kiedy będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
White

Sony i Microsoft nie planują wydania nowych konsol do gier przed 2014 r. Producenci wspierają obecnie swoje produkty PlayStation 3 i Xbox 360, na których można jeszcze nieźle zarobić.

"Kotaku" dowiedziało się, że kolejna wersja Playstation może trafić do sprzedaży dopiero za trzy lata. Anonimowi informatorzy serwisu donoszą, że jak na razie - zarówno Sony, jak i Microsoft - chcą jak najwięcej zyskać na obecnej generacji urządzeń.

Nowości w konsoli Xbox planowane są na 2013 r., ale prawdopodobnie będzie to tylko aktualizacja Kinecta dla urządzenia Xbox 360. Plany te mogą ulec zmianie, jeśli Nintendo zaprezentuje ciekawą konsolę w przyszłym roku.

Przy produkcji kolejnych urządzeń obie firmy będą bardziej ostrożne niż w 2006 r. Przypuszcza się, że PS3 i Xbox 360 były sprzedawane ze stratą, gdy po raz pierwszy trafiały na półki. Przykład Nintendo udowodnił, że nie zawsze konieczny jest najdroższy i bardzo zaawansowany sprzęt.

Microsoft twierdzi, że Xbox 360 ma jeszcze wiele możliwości do wykorzystania przez programistów. Z drugiej strony, to PlayStation 3 zyskuje rynek w USA i w Europie, więc trudno przewidzieć komu bardziej zależy na wydaniu nowej konsoli.

Już w czerwcu 2011 r., na targach E3, Nintendo zaprezentuje "następcę Wii", który do sprzedaży powinien trafić pod koniec 2012 r. Według pierwszych doniesień nowa konsola ma być znacznie mocniejsza niż PlayStation 3.

Informacje dot. nowego Xbox'a i PlayStation 4 znajdziecie na techsurf.pl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ShOut

Musimy cierpliwie czekać! ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel

Niestety, ale musimy. Ciekawe czy seria GOW pojawi się na PlayStation 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...