Skocz do zawartości
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Połączono, brak dostępu do sieci. Laptop rozłącza WiFi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam w domu dwa laptopy. Na jednym z nich (lepszym) dzieje się tak że wifi co chwila się rozłącza. "Połączono, brak dostępu do sieci" I takie coś dzieje się non stop co chwila np przez około godzinę. Po czym się uspokaja i potrafi być spokój przez kilka dni. Po jakimś czasie jednak sytuacja się powtarza. "połączono, brak dostępu do Internetu" Internet muli i co rusz się rozłącza.

Na drugim laptopie, tańszym, problem wygląda podobnie, tyle tylko że tam takie rozłącznie dzieje się cały czas z tą różnicą że Internet poda do 10-30 minut, ale za to ciągle i regularnie, nie ma dni spokoju.

Na urządzeniach mobilnych nie zauważyłem takiego problemu. Ponad to te braki Internetu na jednym i na drugim laptopie nie pokrywają się w czasie. Ekipa wymieniła router. Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sterowniki do kart sieciowych masz dobre? Sprawdzałeś też siłę sygnału w danym miejscu w domu/mieszkaniu, gdzie leżą laptopy? Router nadaje tylko w 5GHz czy także w 2.4GHz (starszy standard)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki aktualizowałem przy pomocy wbudowanego w system narzędzia. Router nadaje na 5 i 2.4 GHz. Ten lepszy laptop odbiera na 5GHz A gorszy na 2.4 . Siła zasięgu jest po prostu średnia. Ale dziwne jest to że zaczęło mi się tak dziać jakiś czas po zmianie Internetu na światłowód. Nie od razu bo przez kilka dni wszystko hulało aż miło. A przy innym gorszym routerze i Internecie radiowym nie było podobnych problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...