Skocz do zawartości
PL
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Porównanie MSI Armor RTX 2070 vs Radeon RX Vega 56 STRIX OC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się między trzema kartami graficznymi:  

  • MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8G
  • ASUS Radeon RX Vega 56 STRIX GAMING 8G OC
  • MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB GDDR5

Chciałbym się dowiedzieć czy GDDR6 w RTX (2070) naprawdę padają na duża skale i czy jest się czego bać. Szukam karty na lata, nie mam zamiaru wymieniać jej za 3 lata. 

Bardziej chylę się ku wyborowi Radeona RX Vega 56 STRIX, ale czekam na wasze propozycje i opinie!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do GDDR6:

Cytuj

Najwięcej problemów dotyczy karty RTX 2080 Ti Founders Edition, ale pojawiają się również liczne zgłoszenia dotyczące innych modeli.

 

Problem ma być powodowany przez pamięci GDDR6. Według doniesień od użytkowników, zmniejszenie ich taktowania w odpowiednim czasie zapobiegło awariom kart. Według relacji problem dotyczy też kart GeForce RTX 2080 oraz GeForce RTX 2070, choć w mniejszej skali niż w przypadku GeForce RTX 2080 Ti. 

 

Nvidia obecnie potwierdza istnienie problemu, jednak twierdzi, że skala reklamacji jest typowa i nie odbiega od poziomu reklamacji starszych modeli kart. Osoby mające problem z kartą GeForce RTX proszone są o wykonanie zgłoszenia RMA, w ramach którego wadliwe karty zostają wymienione na nowe. Według części użytkowników to jednak nie rozwiązuje problemu, ponieważ karty otrzymane w ramach gwarancji także potrafią się psuć nawet po kilku dniach pracy.

źródło; purepc

Problem istnieje i nie można go lekceważyć, a NVIDIA oczywiście nie widzi problemu albo nie chce go widzieć ze względu na lepszą sprzedaż tych wadliwych kart. Zgłoszenia na forach nie kłamią, a zgłoszeń jest coraz więcej  Tak samo z "czerwonym logiem" opisanym w tym temacie: GeForce RTX 2080 Founders Edition. Logo świeci się na czerwono - Pecetowicz

Płacąc ponad 2k za kartę oczekuje się od niej że popracuje trochę dłużej niż tydzień. Dlatego (naj)lepszym wyborem będzie GTX 1080 TI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senior wyczerpał temat, ale żeby delikatnie rozbić Twoje wątpliwości, to tak, najlepszym wyjściem jest wzięcie wersji 1080 Ti.

Tylko, że 1080 ti to dość spory wydatek, a pewność, że gra pośmiga Ci kilka na wyższych wymaganiach da też 1070 Ti, które wymieniłeś wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki NVIDIA nie rozwiąże problemu z RTX-ami to ja bym tych kart nawet nie tykał.

Osobiście wybrałbym Radeona, mimo że 1070TI może mieć czasami lepsze osiągi, to jeżeli technologia Vulkan pójdzie do przodu wtedy Radek będzie zdecydowanie lepszym wyborem. Chociaż jak patrzyłem na benchmarki to poczujesz różnice rzędu... 5-6 fpsów przy najwyższych ustawieniach więc jeżeli nie jesteś jakimś fpsofilem, to Vega 56 będzie stykać. Znów w przypadku hałasu oraz poboru mocy sytuacja wygląda inaczej. O ile słyszalność chłodzenia zależy od modelu karty, to pobór mocy niestety jest trochę wiekszy niż w przypadku tego GTX-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...