Skocz do zawartości
PL
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Problem z kartą graficzną po aktualizacji Radeon Adrenalin 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatniej aktualizacji karty graficznej do najnowszej wersji ( Adrenaline 2020 ) oraz aktualizacji windows, komputer potrafi zaciąć obraz w losowych momentach np. przeglądanie internetu.

Zacięcie trwa od ok. 10 do 30 sekund, jak resetuje się komputer to w powiadomieniach systemowych wyrzuca "Default Radeon WattMan settings has been restored due to unexpected system failure.". Z tego co wyczytałem w internecie trzeba było odznaczyć w opcjach zasilania fast startup I przez jakiś czas było okej, ale wieczorem znowu pojawiły się zwiechy.

Cały dzień monitorowałem zachowanie karty graficznej i temperatura to około 43 stopni, aczkolwiek ciekawe jest wykorzystanie karty które potrafi przy google chrome skakać do 75% ( przy zacięciach nie widać więc nie wiem czy wtedy nie skacze wyżej ). Jeśli chodzi o pamięć to skoki ( chyba naturalne bo kiedyś jak obserwowałem to było podobnie ) ale od ok. 150 MHz skacze do 7000 a z 7000 do 14500 przy scrollowaniu.

Wentylator na stałym poziomie 20 % mocy. Mam na komputerze sterowniki z 2016 ale przy nich dzieje się dokładnie to samo. Sprawdziłem czy nie ma programów które mogłyby potencjalnie overlockingować kartę, ale takich nie ma.

Z kontrolek na komputerze to w momencie zacięcia przestaje się migać jedna kontrolka ( wydaje mi się że jest ona odpowiedzialna za pracę dysku ale pewności nie mam ). Czym może być to spowodowane ?

Dodam że wszystko dzieje się kompletnie losowo bo potrafi być tak że nie ma żadnych zacięć cały poranek a po południu potrafią pojawiać się co 15 minut. Dodatkowo podczas gry w league of legends czasem są drobne lagi ( nigdy wcześniej takich nie było ) w sensie obraz się zacina i po jakimś czasie reaguje ( te zacięcia trwają koło 2-3 sekund )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...