Skocz do zawartości

Program can't start because DSOUND is missing


Gość Anonimowy
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez SeNioR,

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonimowy
Opublikowano
Opublikowano

Chciałem wgrać plik dll dokładnie dsound.dll w folder System32 i wyskoczyło mi że nie mam uprawnień: Musisz mieć uprawnienia do wykonania tej operacji".

The program can't start because DSOUND.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem.

Ciekawostką jest to że zalogowałem się na konto administratora nadałem pełnych uprawnień i nadal wyskakuje mi ten błąd. To jest wina konta administratora i uprawnień czy samego pliku? Jak to wgrać?

Bez_tytulu_1578692.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Założyciel
  • Rozwiązanie
Opublikowano
Opublikowano

Cześć. Pliki DLL są plikami systemowymi a folder System32 jest szczególnie chroniony bo jest częścią systemu Windows który gromadzi ważne pliki. Czasami uprawnienia Administratora są niewystarczające aby wprowadzić jakiekolwiek zmiany w tym katalogu. 

Tak jak pisze w komunikacie, spróbuj przeinstalować program/grę w której brakuje pliku DSOUND.dll a na czas reinstalacji wyłącz oprogramowanie antywirusowe, bo być może to ono blokuje/usuwa ten plik. Sprawdź w dzienniku firewallu czy widnieje informacja o tym pliku. 

Możesz też ewentualnie spróbować wgrać ten plik DLL do katalogu z programem/grą, może to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

×