Skocz do zawartości
Daniel

Protest przeciwko SOPA

Polecane posty

Daniel

Notch kiedyś wspominał, że nie martwią go pirackie wersje Minecrafta. Cieszy go jedynie popularność tej gry. Dziś zaczyna działać i dołącza do protestu przeciwko amerykańskiej ustawie „SOPA”.

Mojang wraz z większością internetowych sław takich jak Twitter, eBay, Google i Wikipedia w dniu 18 stycznia zamkną oni swoje strony w celach protestu. Dodatkowo Notch zastanawia się nad wypuszczeniem tego dnia Minecrafta jako gry dostępnej za darmo.

SOPA (Stop Online Piracy Act) – ustawa ta pozwalałaby rządom USA i właścicielom praw autorskich na wnoszenie o nakaz sądowy przeciwko stronom internetowym, oskarżonym o łamanie lub pozwalanie na łamanie praw autorskich. Według zwolenników, ustawa pozwoli na ochronę praw autorskich i powiązanego przemysłu, miejsc pracy i dochodów oraz jest konieczna, żeby egzekwować prawo autorskie, zwłaszcza przeciwko zagranicznym stronom internetowym. Według przeciwników, narusza pierwszą poprawkę do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, jest cenzurą Internetu i zagrozi wolności słowa.

źródło: mycraft.pl


Ar­tyści nig­dy nie przes­tają być dziećmi, ale niektóre dzieci rodzą się dorosłe.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...