Skocz do zawartości

Przekroczenie limitu dobowego czasu użycia procesora VPS od nazwa.pl


Krzysiek-
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem mianowicie kupiłem VPS z @nazwa.pl o takich parametrach

 • Procesor: Intel Xeon E5 2,2 GHz
 • vCPU: 2
 • RAM: 4
 • Dysk NVMe: 50GB
 • Transfer miesięczny: 6TB
 • Szybkość łącza: 10 Gbos

Postawiłem na nim serwer CS 1.6 32 sloty z codmodem, i jest też zainstalowny apache2 pod fast download, tylko zużycie procesora jest cały czasz na wysokości 98% nie ważne ile graczy jest.

Dostałem dzisiaj maila od nazwa.pl i nie wiem co mam zrobić

Cytat

Witam,
informujemy, że w dniu wczorajszym odnotowane zostało przekroczenie limitu dobowego czasu użycia procesora na Państwa serwerze smerfow.nazwa.pl. Zużycie CPU wyniosło: 170820s, przy dopuszczalnej wartości określonej w par. V pkt 11 Regulaminu Promocji w wysokości 86400s. W związku z powyższym oczekujemy na podjęcie przez Państwa działań optymalizujących działanie usługi VPS w ciągu 24 godzin do dopuszczalnej wartości.

Pozdrawiam,
Krystian Napora

Dział Obsługi Klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, chrisN napisał:

No dobra ale da się coś z tym zrobić? Ja się na tych vps'ach nie znam tyle co mi się udało w ogóle tam serwer cs'a postawić i wszystko chodzi ładnie, nic się nie tnie tylko takie maile dostaje od nich

Po kilku mailach zablokuja Ci VPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chrumcio napisał:

Skoro jest tak jak piszesz, to pisz do nich że zużycie procesora jest zawsze takie samo, nie zależne od tego ile osób siedzi.

Podali mi, że mam sprawdzić co zużywa ten procesor (ps aux), i 82% CPU wpierdziela SCREEN, i teraz pytanie do was czy jest jakis zamiennik screena, który utrzyma serwera csa by sie nie wylaczyl po wylaczeniu putty?

A jaki VPS polecacie pod serwer cs 1.6? Który nie robił by takich problemów jak nazwa.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chrisN napisał:

 

Podali mi, że mam sprawdzić co zużywa ten procesor (ps aux), i 82% CPU wpierdziela SCREEN, i teraz pytanie do was czy jest jakis zamiennik screena, który utrzyma serwera csa by sie nie wylaczyl po wylaczeniu putty?

A jaki VPS polecacie pod serwer cs 1.6? Który nie robił by takich problemów jak nazwa.pl

tmux, btw screen nie ma nic do tego, po prostu są to vpsy na promocji i prawdopodobnie stosują overselling

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

 • Ostatnio przeglądający

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
 • Podobna zawartość

  • Witajcie, co sądzicie o serwerach VPS w nazwa.pl np. o ofercie: NVMe Start
   Czy normalnie można tam postawić stronę WWW i nie obawiać się o jakieś ataki DDoS (coś tego typu)
  • Otrzymałem od nazwa.pl e-maila o wygasającej domenie i treść:
   Przypominamy, że brak wpłaty za przedłużenie jest równoznaczny z rozwiązaniem umowy świadczenia usługi. Wiąże się to z zablokowaniem, a następnie bezpowrotnym usunięciem usługi głównej i powiązanych z nią usług dodatkowych wraz ze wszystkimi treściami.
   Co znaczy blokada usługi głównej i usług dodatkowych?
  • Nazwa.pl, jedna z największych firm hostingowych w Polsce zapowiedziała zwiększenie nakładów na innowacyjne rozwiązania. W planach jest między innymi wdrożenie chmury publicznej i prywatnej, Kubernetes, usług SaaS, Serverless czy Content Delivery Network (CDN).
   Łączny budżet na rozwój technologiczny wyniesie ponad 12 milionów złotych.
  • Witam! Dręczy mnie takie pytanie. Czy jak bym zamówił darmową domenę .pl w ramach promocji na nazwa.pl to czy muszę ją przedłużyć czy po prostu zrezygnować i cieszyć się domeną za 0 zł przez rok?
  • Witam, Dostałem maila od nazwa.pl związanego wejściem z RODO o tym, że musza zrobić audyt za który mam zapłacić ponad 2500 zł oraz płacić 500 zł miesięcznie. Czy to w ogóle jest legalne taka zmiana w opłatach? Dostał ktoś podobnego maila? Proszę o pomoc  
   TREŚĆ MAILA:
   Szanowni Państwo,
   z uwagi na rozpoczęcie obowiązywania od dnia 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO) nazwa.pl informuje o konieczności dostosowania się zarówno dostawcy, jak i użytkownika usługi do zasad wynikających z tego rozporządzenia.
   Mając na uwadze fakt, że posiadają Państwo usługę sklepu, w ramach której przetwarzają Państwo dane osobowe, nazwa.pl informuje, iż konieczne będzie przeprowadzenie procesu audytu tych danych. Audyt zostanie przeprowadzony przez zespół specjalistów w zakresie bezpieczeństwa informacji i ochrony danych osobowych. Na podstawie tego audytu, zostanie podjęta decyzja, czy zakres przetwarzanych przez Państwa danych pozwala na dalsze świadczenie usługi sklepu.
   Przeprowadzeniem audytu zajmie się profesjonalnie przygotowany zespół specjalistów w zakresie przetwarzania danych osobowych. W efekcie, otrzymają Państwo gwarancję, że dane będą przetwarzane i przechowywane zgodnie z nowymi przepisami prawa. Usługa audytu jest podyktowana koniecznością dochowania należytej staranności w ocenie przetwarzania danych, jest czasochłonna, może potrwać nawet do 14 dni i wiąże się z koniecznością uiszczenia jednorazowej opłaty w wysokości 2 000 zł + 23% podatku VAT.
   Dodatkowo nazwa.pl informuje, że po pozytywnym wyniku audytu przesłana zostanie do Państwa umowa Powierzenia Przetwarzania Danych Osobowych. Umowa zostanie przygotowana przez dedykowany zespół prawny. Dzięki temu zyskują Państwo pewność, że wszystkie dane będą przechowywane i przetwarzane w prawidłowy sposób przez cały okres świadczenia usługi Powierzenia Przetwarzania Danych Osobowych. Miesięczny koszt usługi Powierzenia Przetwarzania Danych Osobowych wynosi 500 zł + 23% podatku VAT.
   Proforma za usługę audytu zostanie do Państwa wysłana w następnej wiadomości e-mail, a wzór nowej umowy Powierzenia Przetwarzania Danych Osobowych znajduje się w załączniku. Płatność powinna zostać uregulowana do 02.05.2018 r., aby możliwe było przeprowadzenie procesu audytu, przygotowanie i podpisanie umowy przed datą rozpoczęcia obowiązywania nowych przepisów, tj. 25.05.2018 r.
   Oprócz wspomnianych wcześniej dokumentów, w załączniku znajdują się również: nowy Regulamin sklepu internetowego oraz Ogólne Warunki Umów dostosowane do nowych regulacji prawnych.
   Brak zawarcia umowy Powierzenia Przetwarzania Danych Osobowych będzie skutkować zaprzestaniem świadczenia usługi sklepu przeznazwa.pl z dniem 25.05.2018 r. Nazwa.pl jednocześnie informuje, że opłata, którą Państwo ponieśli zostanie zwrócona proporcjonalnie do niewykorzystanego okresu abonamentowego. Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi w regulaminie umowa o świadczenie usługi sklepu może zostać wypowiedziana drogą elektroniczną.
   W razie jakichkolwiek pytań do Państwa dyspozycji pozostaje Dział Obsługi Klienta:
   Adres e-mail: kontakt@nazwa.pl
   Numer telefonu: 801 33 22 33 / 22 454 48 10.
 • Najnowsze tematy

 • Ostatnio rozwiązane

  • Grafikiem nie jestem ale może się spodoba 🙂 Dodaję też plik PSD (edycja w programie Photoshop) jakby ktoś chciał sobie zmienić napis: Ukryta zawartość Zareaguj na post lub odpowiedz w temacie aby zobaczyć ukrytą zawartość.
  • Witaj Zenon. Program jest bardzo stary, wydany po raz pierwszy w 2004 roku. Rozumiem że posiadasz jeszcze wersję 1.0 bądź 1.1?  Z tego co widzę najnowszą i ostatnią wersją która została wydana, jest wersja 2.2.2 z 2008 roku. Niestety nie wspiera ona systemu Windows 7 ani tym bardziej Windows 10. Jeżeli chodzi o błąd to mówi on że nie próba ustawienia/zapisu danych dla pola ScreenFontName się nie powiodła.  Kod programu jest stary i nie jest kompatybilny z najnowszym systemem. Najlepszym wyjściem z tej sytuacji będzie przeniesienie się na nowszy program. Jest kilka tego typu programów, jednak musisz wziąć pod uwagę że nie wszystkie są w pełni darmowe a wiele z nich posiada ograniczenia. Sprawdź proszę poniższą listę programów do tworzenia drzewa genealogicznego: Drzewo Genealogiczne II (ograniczenia, wersja testowa)  Family Tree Builder (trzeba założyć konto online, ale jest darmowy i bez ograniczeń) Brother's Keeper (wersja testowa) Drzewo przodków (wersja demo)
×