Skocz do zawartości

[PRZEMO] Facebook Connect - Logowanie na forum za pomocą Facebooka


Michael2318
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Planuję napisać (a w sumie już częściowo napisałem) logowanie za pomocą facebooka (Facebook Connect - Wikipedia) pod skrypt Przema.

Nigdy jednak nie korzystałem z tego rozwiązania i chciałbym prosić tutejszych użytkowników o jakieś sugestie, jak mod mniej więcej powinien działać, jakie opcje powinien posiadać.

To co mam teraz - button "Zaloguj przez Facebook" znajduje się pod formularzem do logowania na forum, po jego kliknięciu następuje:

a) logowanie do forum, jeśli skrypt wykryje, że ID usera z Facebooka znajduje się już w bazie i jest przypisane do jakiegoś usera (wtedy na konto tego usera skrypt zaloguje gościa),

b) logowanie na forum, jeśli skrypt nie znajdzie przypisanego ID z FB do żadnego usera w bazie, natomiast znajdzie usera, który jest zarejestrowany na podany adres e-mail z facebooka. Wtedy automatycznie zostanie też zaktualizowane ID z FB dla tego usera, tak aby przy ponownym logowaniu user został zalogowany w taki sposób jak opisano w podpunkcie powyższym,

c) zarejestrowanie usera na forum, w przypadku gdy w bazie nie zostanie odnalezione ani ID z FB, ani adres e-mail przypisany do tego konta na FB. Przy rejestracji skrypt uzupełnia takie informacje:

- avatar (profilówka z FB),

- miejsce zamieszkania,

- wiek,

- adres e-mail,

- płeć.

Nazwa użytkownika tworzona jest w ten sposób:

IMIĘ_NAZWISKO_ID

przy czym, jeśli chodzi o ID to będzie to to ID z forum. Jeśli imię i nazwisko będzie dłuższe niż 22 znaki to skrypt automatycznie to utnie. Tutaj tak musi być, ponieważ skrypt dopuszcza max. 25 znaków w nicku, a jak wiadomo, niektórzy na FB podają sobie teraz dwa imiona + nazwisko i inne paści co w efekcie może dać więcej niż 25 znaków i wtedy będzie problem.

Hasło generowane jest automatycznie przez skrypt i właśnie tutaj mnie zastanawia jak to zrobić, aby user, który się zalogował za pośrednictwem FB miał też dostęp do tego konta na forum i mógł się na nie logować w standardowy sposób, za pośrednictwem loginu i hasła. Obecnie rozwiązałem to tak, że na jego adres e-mail jest wysyłany e-mail powitalny, który zawiera zarówno nick jak i hasło.

Oczywiście to logowanie dotyczy tylko podczas ogólnego logowania się na forum, przy logowaniu się do PA ta opcja logowania z FB jest już ukryta.

Myślicie, że takie rozwiązanie jest ok? Co byście proponowali ew. dodać do skryptu (również od strony PA)?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie rozwiązałem to tak, że na jego adres e-mail jest wysyłany e-mail powitalny, który zawiera zarówno nick jak i hasło.

Moim zdaniem takie rozwiązanie jest ok. W sumie to chciałem sprawdzić rozwiązanie jakie mają w IPS 4.0 Beta 5 (http://community.invisionpower.com/), ale nie mogę dokończyć logowania z powodu błędu. Trzeba poczekać aż ktoś ten problem zgłosi.

To co mam teraz - button "Zaloguj przez Facebook" znajduje się pod formularzem do logowania na forum

Zwykły button? Jeżeli tak to można go trochę podrasować.

post-5317-1430862164,9527_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

×