Skocz do zawartości
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Przesyt forów CS, czy jeszcze można coś tu zdziałać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Postanowiłem was podpytać o opinię na temat otwierania w tych czasach kolejnej nowej sieci serwerów CS 1.6 bądź CSGO. Czy jest to w ogóle jeszcze opłacalne w trakcie takiego "przesytu" na rynku? Czy oprócz pakowania w projekt pieniędzy można coś na tym zarobić? Może ktoś głębiej siedzi w tym temacie i podzieliłby się opinią. 

Chodzi mi też po głowie pomysł, czy przykładowo przy dziennym odwiedzaniu forum na poziomie 100/200 osób można coś kombinować z AdSense?

Druga sprawa, jakiś tam pomysł siedzi od dawna w głowie i pytanie czy forum CS'owe można połączyć z jakąś ciekawą stroną do wygrywania skinów do CSGO/LOLA itd? Czy w ogóle taka strona byłaby legalna jeśli już miałoby to rację bytu?. 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Moje zdanie na ten temat jest następujące:

Myślę, że jest to dość trudne żeby z takiego forum jak sieć serwerów wyciągnąć jakieś zyski. Tego typu projekty robi się bardziej z hobby, zainteresowania daną grą, itp. Jeśli na przykład Ty byłbyś odpowiedzialny tylko i wyłącznie za forum, a serwery robiłby i utrzymywał ktoś inny to wtedy może by Ci się udało coś z tego zarobić chociaż musisz wiedzieć, że kokosy to nie są i tutaj się mówi raczej o paru dyszkach miesięcznie (może trochę więcej) przy rozwiniętej sieci. Dodatkowo do takiej sieci można podłączyć też bloga o tematyce gamingowej, co trochę podniesie do góry zarobek.

Co do drugiej kwestii to nie wiem jak wyglądałaby wtedy sprawa z legalnością takiego projektu, ale z tego co mi się kiedyś o uszy obiło to strony typu keydrop, itp. są w Polsce nielegalne dlatego też często takie firmy są rejestrowane w innym państwie, gdzie takie rzeczy są legalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 11.04.2022 o 19:22, KEENberg napisał:

czy przykładowo przy dziennym odwiedzaniu forum na poziomie 100/200 osób można coś kombinować z AdSense?

Nie ma największego sensu, biorąc pod uwagę że połowa tych osób ma AdBlock. Zarobki z tego będą żadne a forum tylko straci przez denerwujące wyskakujące reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...