Skocz do zawartości

Przycisk "Zaloguj" na NextCloud nie działa. Nie można się zalogować.


adam2350
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Założyciel

@adam2350 Przycisk "Zaloguj" ma ustawiony atrybut Disabled przez co jest nieklikalny. 

<input type="submit" id="submit" class="login primary icon-confirm-white" title="" value="Log in" disabled="disabled" />

Jest to powszechny problem w NextCloud.

Jednym z rozwiązań jest zakomentowanie linijki 'instanceid' w pliku config.php ale to może prowadzić do usunięcia danych.

Po zakomentowaniu sprawdź czy utworzył się nowy katalog appdata_{instanceid} w folderze data, następnie wyczyść pamięć podręczną przeglądarki. 

Powodem może być też certyfikat SSL.

W konsoli przeglądarki masz też błąd CSP który też jest przyczyną niedziałającego przycisku. 

Cytuj

Refused to load the script 'https://ajax.cloudflare.com/cdn-cgi/scripts/2448a7bd/cloudflare-static/rocket-loader.min.js' because it violates the following Content Security Policy directive: "script-src 'nonce-ZWJWelpoS0dCYllGSlpIU2RJOUJHemppVE9kQWgrU3lwU1lOb242bUdpRT06RjhZaUVuWEVhTXczYjhDUkV0MTFRdzY0ZW80M3NxdmE2VWRxaVVlZWEycz0=' 'unsafe-eval'".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vader @SeNioR Jak wchodzę przez IP to wszystko działa doskonale. 

Nextcloud 13.0.6

Ubuntu 16,04

Błąd naprawiony. 

Wystarczyło wyłączyć:

Rocket Loader™

Jak mogę naprawić te błędy?

Twój katalog z danymi i twoje pliki prawdopodobnie są dostępne przez Internet. Plik .htaccess nie działa. Usilnie zalecamy, żebyś tak skonfigurował swój serwer, żeby katalog z danymi nie był dalej dostępny lub przenieś swój katalog z danymi poza katalog root serwera webowego.

Nagłówek HTTP "Strict-Transport-Security" nie jest ustawiony na przynajmniej "15552000" sekund. Dla zwiększenia bezpieczeństwa zalecamy ustawienie HSTS tak jak opisaliśmy to w naszych wskazówkach dotyczących bezpieczeństwa.

Nie skonfigurowano pamięci cache. Jeśli to możliwe skonfiguruj pamięć cache, aby zwiększyć wydajność. Więcej informacji można znaleźć w naszej dokumentacji.

Edytowane przez adam2350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

×