Skocz do zawartości
Pecetowicz Forum komputerowe

RealtekUpdate.vbs. Błąd: nie można odnaleźć określonego pliku.


Gość Piotr
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez SeNioR,

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotr

Cześć. Posiadam sterowniki Realtek High Definition Audio Drivers. Jakiś czas temu Windows Defender wykrył że w pliku audiogd.exe, znajduje się wirus "PUA:Win64/CoinMiner". Usunąłem więc ten plik w "Historia ochrony" zmieniając jego status na "Usuń". Od tamtego czasu przy starcie systemu po około 30 sekundach pojawia się okienko z błędem Windows Script Host. Dotyczy dokładnie ścieżki "AppData/Romaing/Realtek/Realtek/RealtekUpdate.vbs".

Cała treść błędu wygląda tak:

Cytat

Windows Script Host.
AppData/Romaing/Realtek/Realtek/RealtekUpdate.vbs
Wiersz: 5
Znak: 1
Błąd: nie można odnaleźć określonego pliku.
Źródło: null
Kod: 80070002

Co dziwne ten plik znajduje się w folderze Realtek, ale jak się w niego kliknie to właśnie pojawia się wyżej wspomniany błąd.

Jeżeli chodzi o "audiogd" to pełna ścieżka do pliku jest taka: "C:\Users\Name\AppData\Roaming\Realtek\Realtek\audiogd.exe". Dodam że próbowałem instalować na nowo sterowniki High Definition Audio, jednak nic to nie dało. 

Co mogę w takiej sytuacji zrobić aby to naprawić? 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • Założyciel
  • Rozwiązanie

Cześć. RealtekUpdate.vbs to skrypt uruchamiany przy starcie komputera, sprawdzający czy pojawiała się nowa wersja sterownika Realtek. Najlepszym sposobem będzie po prostu wyłączenie tego zadania.

Jak wyłączyć zadanie RealtekUpdate.vbs.

Pobierz program FRST, (najlepiej z dobreprogramy.pl) i wykonaj skanowanie klikając w przycisk "Skanuj" bądź "Scan". Po zakończeniu skanowania pliki tekstowe (FRST.txt oraz Addition.txt) zawierające wyniki skanu zostaną zapisane w tym samym katalogu, z którego został uruchomiony FRST

Otwórz plik FRST.txt i znajdź linijki podobne do tych niżej.

Jak widać w drugiej linijce jest nasz "Task" czyli zadanie które zostało zaplanowane aby się uruchamiało przy starcie komputera. Należy je po prostu usunąć.

HKLM\...\Run: [RTHDVCPL] => C:\Program Files\Realtek\Audio\HDA\RAVCpl64.exe [18381792 2017-06-29] (Realtek Semiconductor Corp. -> Realtek Semiconductor)

Task: {D5392788-2F8A-4883-815A-42797990B3AD} - System32\Tasks\RealtekUpdate => wscript "C:\Users\Name\AppData\Roaming\Realtek\Realtek\RealtekUpdate.vbs"

Aby to zrobić stwórz w tym samym folderze, w którym zostały wygenerowane pliki tekstowe skanowania, plik o nazwie fixlist.txt

Wklej do pliku fixlist.txt, wcześniej znalezione linijki z FRST.txt. Zapisz plik. Uruchom ponownie program FRST i kliknij na przycisk "Napraw" badź "Fix".

Problem powinien zostać rozwiązany. 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...