Skocz do zawartości
PL
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Remarketing na stronie WWW. Czy jest to opłacalne?


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie doświadczenia z remarketingiem na stronie www 

Czy rozwiązanie jest Waszym zdaniem opłacalne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Remarketing statyczny jak i dynamiczny to skuteczna metoda reklamowa. Jest to zbiór działań mających ponownie sprowadzić użytkownika na konkretną stronę internetową. 

Załóżmy że masz duży serwis oferujący sprzedaż online, odwiedzany przez sporą część odbiorców ale Ci odbiorcy nie powracają na Twoją stronę albo sprzedaż nie jest wystarczająco duża to Remarketing a raczej działania / kampanie remarketingowe mogą zatrzymać tych użytkowników na dłużej, zaciekawić ich bardziej produktami które oferujesz i skłonić do zakupu, zwiększając tym samym ruch na stronie.

Remarketing działa głównie na zasadzie Ciasteczek (Cookies) do których gromadzi informacje o użytkowniku, a później na podstawie tych danych podejmowane są jakieś działania. Załóżmy Juan M że odwiedziłeś sklep Morele.net i szukałeś jakiejś płyty głównej, następnie wszedłeś na x-kom który ma uruchomioną kampanie remarketingową i z pozyskanych danych z ciasteczek sklep x-kom będzie wiedział że na Morele.net szukałeś płyty głównej, i wyświetli ci sekcję z konkretnymi modelami tej płyty głównej czy reklamy innych sklepów.

Jest to opłacalne w przypadku dużych sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sens. Jaka będzie skuteczność musisz mierzyć. Przynajmniej z małym budżetem ale kampania powinna trwać nieprzerwanie. Zakładam że ruch jest też mały więc, konwersja do 30dni chyba że osoba odwiedza jeszcze na etapie tworzenia projektu wnętrza więc może do 180dni (to już pewnie sam wiesz), listy nie mogą być zbyt rozbudowane. Osobno customer match. Kierowałbym na youtube in stream - masz największe możliwości przedstawienia produktu, najskuteczniej utrwalasz komunikat.

https://smartbees.pl/blog/marketplace-co-jest-i-czym-rozni-sie-od-sklepu-internetowego

Warto jest jeszcze poczytać sobie o marketplace. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...