Skocz do zawartości
PL
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Ryzen 4800H niepokojąco wysokie temperatury w nowym laptopie


Przejdź do rekomendacji Rozwiązane przez NikitaRR,
Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Kupiłem nowy laptop lenovo legion 5 ryzen 4800H (gtx1660ti, 8bg ram) i z ciekawości odpaliłem test stabilności systemu AIDA64 , podczas którego procesor miał ponad 90st C (max 98), a podczas normalnego użytkowania, gier, jakiegoś renderowania itp nie przekracza 70 stopni.
Czy to jest coś czym powinienem się martwić / reklamować sprzęt? 

Też zastanawia mnie fakt że jak włączyłem ten sam test na 6 letnim, kiepskim wydajnościowo laptopie, to tak jakby było w nim zabezpieczenie i temp procka nie przekroczyła 70 stopni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rekomendowana odpowiedź

AMD twierdzi, że maksymalna temperatura dla tego procka to 105. Ja bym się martwił jak przekroczy stówkę. Jeżeli jest to nowy laptop, to możesz go oddać do sklepu i wziąć nowy. Szczere mówiąc, bezsensu, bo nie wiadomo ile laptop przeleżał na magazynie i jaką dali pastę, więc ona też może stracić swoją specyfikację. Pamiętam, że Lenovo pozwalało w starych Y540 wymieniać samodzielnie pastę, bez utraty gwarancji. Więc, nie ma sensu nawet odsyłać go na gwarancję. Z past to trzy typy : Pactum, który SPC dodaje do swoich chłodzeń. O dziwo jest to przyzwoita pasta.  Następnie, chyba moja ulubiona propozycja, czyli MX-4. I topka - Noctua NTH1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...