Skocz do zawartości
Pecetowicz Forum komputerowe

Search Console: Przesłany URL zawiera tag „noindex”


Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez SeNioR,

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Pojawił mi się błąd w Google Search Console o treści "Przesłany URL zawiera tag „noindex", obejmuje on 3 strony. Posiadam skrypt Invision Community. Weryfikacji jeszcze nie rozpoczęto. Jak mam naprawić ten błąd?

Dodatkowo w szczegółach pisze: Czy indeksowanie jest dozwolone? Nie, w metatagu "robots" wykryto tag "noindex".

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Założyciel
  • Rozwiązanie

Błąd mówi że Google w mapie strony (sitemap.php) wykrył 3 adresy URL które mają ustawiony tag robots na "noindex" czyli zabraniający indeksowania takich URL do wyszukiwarki.

<meta name="robots" content="noindex">

Meta tagi są ukrytymi fragmentami informacji, które są odczytywane i wykorzystywane przez wyszukiwarki. Na przykład, niektóre wyszukiwarki odczytują meta tagi „keyword”, aby określić słowa kluczowe powiązane ze stroną. Domyślnie, niektóre meta tagi są dodawane automatycznie, jednakże mogą zostać nadpisane poprzez określenie własnych.

Przykładowo, Invision Community zabrania w ogóle indeksowania tagów (tags/moj-tag/) czy profili które mają mniej niż jeden post.

Można to jednak zmienić w menadżerze tagów w ACP, ustawiając ręcznie meta rag "robots" na "index". Jednak, z doświadczenia wiem że lepiej tego nie robić bo w Invision Community dodane są meta tagi w miejscach w których są one niezbędne i poprawiają optymalizację w wyszukiwarce.

Globalne ustawienie meta tagu "robots" na "index", dajmy na to dla profili, może spowodować że będą indeksowane strony które być nie powinny, takie które nie mają treści i nie powinny się znaleźć w indeksie wyszukiwarki. Indeksowanie podstron które nie mają treści, sprawi że ta prawidłowa strona profilu będzie gorzej wypozycjonowana. 

Jeżeli nie zamazywałbyś linku do swojego forum, i podał od razu te 3 adresy URL zawierające tag "noindex" to byłoby wiadomo czy można je usunąć czy lepiej zostawić bo może zostały one dodane przez deweloperów celowo. 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Założyciel

Tagi dodawane są bezpośrednio w plikach PHP i nie należy ich usuwać bo i tak przy następnej aktualizacji zostaną nadpisane. Tak jak napisałem wyżej, możliwe że zostały one dodane celowo.

@Wordpad Link do Twojego forum o narkotykach i tak gdzieś jest w poście, także nie musisz go ukrywać. 

Zamiast grzebać w plikach, użyj wbudowanego kreatora tagów który jest w ACP. Wejdź do ACP, w wyszukiwarce wpisz "tags" i wybierz "Meta tagi". Możesz uruchomić kreator dodawania tagów, albo dodać taki bezpośrednio.

Wpisujesz adres strony tej z Search Console i dodajesz do niej tagi.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Założyciel

Tak jak napisałem wyżej, wejdź w menedżer dodawania tagów i dodaj nowy tag. Wszystkie pola są opisane, także nie rozumiem z czym masz problem.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...