Skocz do zawartości
PL
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

sixwishlist.com - własna poczta w domenie.


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przymierzamy się w sixwishlist.com do pewnego tematu dla osób ,które by chciały posiadać usługę poczty we własnej domenie ale na zasadzie otwartej dla użytkowników. Coś w formie jaka oferuje wp.pl ,onet.pl , o2.pl , google.com itd

W grę wchodzi utworzenie specjalnego panelu w domenie lub subdomenie użytkownika umożliwiającego rejestrację ,dostęp do panelu webmail, przypomnienie hasła i zarządzanie danymi konta pocztowego przez użytkownika końcowego.

Zadałem to pytanie na kilku forach. Co myślicie o takiej usłudze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna opcja.

Rozumiem że domena musiała by być utrzymywana na waszych serwerach?

Bez żadnego przekierowania,tylko bezpośrednio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domena na pewno będzie musiała posiadać odpowiedni rekord MX skierowany na nasze zasoby + jeden rekord A dla subdomeny pod panel webmail + panel rejestracji, przypominanie hasła, zarządzanie kontem email. Prosta uniwersalna skórka oparta o bootstrap. Nie będzie to oparte na żadnym przekierowaniu tylko realnej usłudze opartej o niezależne zasoby dla każdego zainteresowanego.

To jest jedynie propozycja , która nie posiada na dziś żadnych wyznaczonych parametrów odnośnie ilości skrzynek ani ich pojemności. Nie znaczy to że ich nie będzie tylko po prostu nie zostało to ustalone na obecną chwilę.

Bardziej profesjonalne zastosowanie takiej poczty jako usługa będzie prawdopodobnie wdrożona na jednym z projektów który jest na naszych zasobach hostingowych dla ponad 1000 użytkowników (prawdopodobnie bliżej 2000). Gdzie integracja całego panelu będzie dopasowana do skórki tego konkretnego projektu + przygotowanie całego środowiska.

Wstępnie została podana cena usługi łącznie z dedykowanym adresem IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...