Skocz do zawartości
Pecetowicz Forum komputerowe

Słabsze lokalne liceum czy lepsze w większym mieście - co wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość User999

To tak, ogólnie w tym roku kończę podstawówkę, mieszkam w małym mieście około 30 tys mieszkańców, i tak kompetnie nie wiem co chce robić w przyszłość, na pewno chce iść do liceum i teraz nwm czy iść do mojego miasta do słabszego liceum czy przeprowadzić się do większego miasta 300 tys mieszkańców( mam taką możliwość) i pójść do najlepszego liceum w województwie

Mam nadzieje że pomożecie 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to zależy głównie od Twojego poziomu nauki. Jeżeli dobrze się uczysz i bez problemu się w tym liceum utrzymasz to czemu nie. Ogólnie dużo zależy jak przygotują Cię do matury. Jeżeli chcesz iść dalej na studia w jakimś konkretnym kierunku np. lekarz, adwokat itd. to wg mnie lepiej wybrać lepsze liceum, które teoretycznie powinno lepiej przygotować do matury. Jak chcesz po prostu mieć papierek, że masz średnie i potem wyższe np. administracja to wystarczy zwykłe liceum byle tylko je skończyć. Nie zawsze to idzie ze sobą w parze, że lepsze Cię lepiej przygotuje, ale tu musisz zasięgnąć opinii o tym liceum i od osób, które tam chodziły lub chodzą i mogą się wypowiedzieć. Także tu musisz sobie zadać pytanie z czym dalej wiążesz przyszłość. No i czy jesteś w stanie dźwignąć finansowo też koszty dojazdu lub ewentualnego lokum bo jednak to 4 lata samego liceum + czas studiów.

 • Lubię to! 2
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem już 10 lat po ukończeniu szkoły średniej, to mogę coś w tym temacie powiedzieć.

Nie wiesz, co chcesz robić? Więc najpierw może odkryj swoje zainteresowania lub co mogłoby Cię zainteresować. Później szukaj szkoły w tym kierunku, zobaczysz czy jest w Twoim mieście czy musisz szukać gdzie indziej 😊

Ja szkołę średnią kończyłem w mieście, które ma nieco ponad 20 tys mieszkańców, a sama szkoła ma bardzo wysokie miejsce na Śląsku pod względem zdawalnosci matury i ogólnego nauczania.

 • Lubię to! 2
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
 • Podobna zawartość

  • Przez JK.
   Witamy Was wszystkich bardzo gorąco! 

   Jako młodzi i utalentowani uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole przedstawiamy Wam projekt naszego robota. Ochrzciliśmy go imieniem Matthew, a za jego zadanie ustanowiliśmy układanie kostki Rubika. Inspiracją naszej mechanicznej zabawki był fakt, iż nie każdy człowiek potrafi układać ową kostkę, a nasza maszyna będzie to potrafiła. Teraz słów parę o naszym cudeńku Będzie to robot który kształtem przypomina duży graniastosłup ośmiokątny  Celem jest złamanie bariery 30s.    Każdy nasz postęp będzie pokazywany na stronie wam jako naszym obserwatorom i liczymy na trzymanie kciuków przez was i wspieranie nas.   


   Projekt wymaga niestety dość dużych nakładów finansowych. Dlatego zachęcamy was do zwykłego polubienia naszej stronki dzięki którym będzie widać, że zainteresowanie projektem jest spore i będzie nam łatwiej znaleźć sponsorów, za pomoc z góry Dziękujemy!  Pozdrawiamy ekipa Matthewa 

   Fanpage ---- >> Matthew - Strona główna | Facebook
  • Przez Cezary
   Witam pecetowicze, czasu mam co raz mniej... Potrzebuję rozwiązań dla kilku zadań z pracy kontrolnej: 

   Dodam że otrzymałem już rozwiązanie na zadanie 1, za co należą się podziękowania dla @Ardex (Browar czeka na Ciebie :P) 
   Wszystkim z góry dziękuję, pozdro! ☺️ 
  • Przez SeNioR
   Zmiany ustrojowe w Polsce po 1989.r
   W 1945 r. zakończyła się II wojna światowa i świat został podzielony na dwie strefy wpływów - radziecką i amerykańską. Polska znalazła się w strefie wpływów radzieckich, gdzie realizowano ściśle wytyczoną politykę socjalistyczną. Ustrojem była demokracja ludowa, Rzeczpospolita Ludowa. 
   Transformacja ustrojowa w Polsce rozpoczyna się w 1989 r. kiedy następuje kres ery komunizmu i polityki socjalistycznej. Przede wszystkim załamał się system gospodarczy PRLu, polityka partyjna nie dawała sobie już rady z rosnącym kryzysem. Rosło niezadowolenie społeczne i na sile zyskiwała opozycja, która rozumiała potrzeby społeczeństwa i atakowała władzę ludową. W 1990 r. doszło do pierwszych, wolnych wyborów prezydenckich. Na urząd prezydenta kandydowali - Lech Wałęsa, Leszek Moczulski, Tadeusz Mazowiecki, Włodzimierz Cimoszewicz, Stanisław Tymiński i Roman Bartoszcze. Prezydentem został Lech Wałęsa, przywódca Solidarności. Polska znalazła się na drodze powolnej demokratyzacji, kraj wymagał totalnych i radykalnych reform, które można było przeprowadzić na drodze reform wolnorynkowych i kapitalistycznych. W 1991 r. utworzono Komisję Konstytucyjną, za sprawą Sejmu III RP.
   Sejm obradował w okresie 1991-1993. w 1992 r. uchwalono tzw. Małą Konstytucję. W programie zawarto wszelkie szczegóły na temat samorządu terytorialnego, oraz ustalono relacje pomiędzy różnymi instancjami, między władzą ustawodawczą a wykonawczą itd. Oficjalnie pożegnano się z socjalistycznym ustrojem i zniesiono Konstytucję PRL z 1952 r. 
   Mała Konstytucja przewidywała, zgodnie z zasadą trójpodziału władzy Monteskiusza, że władza wykonawcza to parlament, składający się z dwóch izb. Sejm jako izba niższa i Senat jako izba wyższa. Władzę wykonawczą powierzono prezydentowi i Radzie Ministrów. Władza sądownicza przypadła niezawisłym sądom. 
   Transformacja ustroju nie była prosta, w 1993 r. Lech Wałęsa rozwiązał parlament. 
   Polityka nowych władz nie spowodowała wzrostu gospodarczego, wręcz przeciwnie. Wzrosło bezrobocie i spadła produkcja towarów. Społeczeństwo zaczynało być rozczarowane przemianą ustrojową, która de facto nic nie dała, nie przyniosła upragnionych efektów. Rozpoczął się proces prywatyzacji przedsiębiorstw i spółek. Prywatyzacja miała zoptymalizować koszty, usprawnić działalność tych instytucji i doprowadzić do poprawienia się warunków. Przemiana ustrojowa jest oceniana przez badaczy jako pozytywne zjawisko, zrzucono wreszcie balast socjalistycznego reżimu. Wprowadzono stopniowo demokrację i Polska stanęła na najlepszej drodze do sukcesu gospodarczego. Transformacja ustrojowa miała także wiele negatywnych cech, zwiększyła się korupcja, wzrosła działalność zorganizowanej przestępczości oraz cały szereg afer finansowych i politycznych. Lech Wałęsa mimo sukcesu politycznego, nie był w stanie zapanować nad takim obrotem faktów. Słaba frekwencja w wyborach i niechęć społeczeństwa do władzy wpłynęła niekorzystnie na ocenę transformacji. Mimo wszystko postrzega się ją jako pozytywne wydarzenie w historii kraju. Raz na zawsze uwolniono się od reżimu komunistycznego.
   Rząd Tadeusza Mazowieckiego i kolejne rządy, aż do 1995 r. nie potrafiły zorganizować poprawy warunków życia i nie przyczyniły się do zadowolenia społecznego. Szalejąca inflacja, pogorszenie się zarobków a co za tym idzie ograniczenie przy zakupie dóbr materialnych zmuszało polskie społeczeństwo do negatywnej oceny polityki Lecha Wałęsy. Istotnym i pozytywnym elementem transformacji było otworzenie się na zachód, który przyniósł do Polski ogromną masę towarów żywnościowych, sprzętu AGD, RTV, rynek samochodowy i budowlany. Trudne do zrealizowania reformy okazały się dobrym posunięciem, które obecnie przynoszą efekty i upragniony sukces. Polska weszła do Unii Europejskiej i jest członkiem Europy, mimo wciąż niezbyt luksusowego życia, jesteśmy na najlepszej drodze do rozwoju i wzrostu potencjału gospodarczego naszego kraju. Tadeusz Mazowiecki wiedział, że jego rząd jest wydarzeniem historycznym gdyż od niego zaczyna się cały szereg zmian i reform, które mają prowadzić kraj ku lepszemu i które będą kontynuowane przez następne rządy. 
   źródło: wypracowania24.pl
  • Przez Michael
   Plakat pikniku rodzinnego - 78 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej
   Wszystko miało być robione pod dzieci
   Taka uwaga - kolory są przekłamane, aby uzyskać prawdziwe trzeba pobrać

×
×
 • Dodaj nową pozycję...