Skocz do zawartości
PL
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Słuchawki bluetooth + adapter do PC


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem słuchawek bluetooth. Główne ich przeznaczenie byłoby do komputera, ewentualnie do TV, może sporadycznie do telefonu. Dlatego też poczytałem trochę o tych adapterach usb.

Czy ktoś z Was korzysta z takiego zestawu? Jak to się sprawdza w praktyce? Takich słuchawek jest pełno. Ta technologia też jest od lat, ale jak zacząłem szukać to się naczytałem, że jak słuchawki będą usb 4.2, a adapter 4.0 to bywają problemy. Nie wszystkie urządzenia się sparują.

Czy z takim adapterem usb w PC z Win 10 da się sparować iphona tak żeby to działało jak na kablu? Żeby łatwo przesyłać zdjęcia, bez dodatkowych softów, chmur itp.? Czy nie za bardzo?

Rozważałem tanie adaptery do 50 zł, bo też kupowanie adapteru, który będzie kosztował tyle co słuchawki lub więcej, wydaje mi się mijać z celem.

Jak długo taka przeciętna bateria działa jeśli nie jest używana? Jak naładowane słuchawki poleżą miesiąc nieużywane to akumulator padanie i przed użyciem trzeba je będzie ładować?

Czy często występują jakieś problemy z jakością dźwięku, opóźnienia itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosh! ...

Pytasz o słuchawki, a chwilę później skręcasz na przesył plików  iOS ogólnie ma problem ze sprzętem innych producentów niż Apple.

Korzystałem z rozwiązania Chińskich słuchawek BT + MacBook i działało - aczkolwiek raz dziennie trzeba było resetować BT, bo zrywało połączenie.

Jakość dźwięku standardowa. Bateria takich słuchawek trzyma do max 2 tygodni.

Natomiast jeżeli chodzi o przesył plików przez adapter - wątpię, że się uda. Apple ma własne rozwiązania chmurowe pod tego typu rzeczy i tak jak wyżej - słabo 'gra' z innymi markami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesył plików to jako dodatek zapytałem. W jakimś sklepie mi powiedzieli, że powinno działać, ale tak naprawdę, nawet w laptopie z Win 10 nie umiem tego skonfigurować. 

Czyli ok, opcje ios olejmy. Mi chodzi o PC z Win 10.

Czy jak słuchawki są na bleutooth 5.0. a adapter na 4.0 to może go nie wykrywać?

U nas to prawie nie ma w sklepach tych adapterów, a jak już to maks 4.0. Jedynie allegro, ale to właśnie nie wiadomo do końca co to tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Malekar napisał:

Czy jak słuchawki są na bleutooth 5.0. a adapter na 4.0 to może go nie wykrywać?

Tak może być, chociaż v5 ma kompatybilność wsteczną z 4.x, więc powinno działać.

Cytat

Co jeszcze warto wiedzieć o Bluetooth 5?

Przede wszystkim to, że nowy standard Bluetooth w wersji o niskim zapotrzebowaniu na energię jest wstecznie kompatybilny z urządzeniami wykorzystującymi technologię w wersji 4.2, 4.1 lub 4.0. Oznacza to, że smartfon z Bluetooth 5 nie odmówi współpracy z akcesoriami (takimi jak słuchawki czy smartwatch) ze starszą wersją Bluetooth (np. v4.0).

źródło: Bluetooth 5 - co to jest, jakie zalety i różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki na bleutooth cały czas trzeba trzymać chociaż trochę naładowane? Spotkałem się z taką opinią, ze warto przynajmniej raz w miesiącu naładować  na 80%. Inaczej akumulator cierpi i się sypie z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje naładowałem wczoraj po 3 miesiącach przerwy. Nie zauważyłem różnicy w działaniu czy długości trzymania baterii. Po całym dniu użytkowania zazwyczaj było ok. 60% i tak też jest w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...