Skocz do zawartości

SMS od Alert RCB. Unikaj otwartych przestrzeni, zabezpiecz dobytek. 


SeNioR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Założyciel

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa po raz kolejny wysłało komunikat ostrzegający przed burzami w ramach systemu ostrzegania przed zagrożeniami Alert RCB. Treść wiadomości jest następująca:

Cytuj

Uwaga. Dziś gwałtowne burze, silny wiatr i ulewny deszcz. Miejscami grad. Unikaj otwartych przestrzeni, zabezpiecz dobytek. 

Cytuj

W nocy na południu województwa bardzo silny wiatr. Nie chowaj się pod drzewami. Zabezpiecz rzeczy, które porwane wiatrem są zagrożeniem. Śledź informacje pogodowe.

Takie SMSy około godziny 17 otrzymują mieszkańcy zagrożonych województw. To tereny zagrożone, według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), gwałtownymi burzami i wiatrem, którego prędkość może dojść nawet do 115 kilometrów na godzinę,

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, że pilotażowy program AlertRCB przewiduje wysłanie krótkiej wiadomości tekstowej - SMSa do abonentów wszystkich sieci komórkowych działających na obszarze zagrożonym. Aby otrzymywać wiadomości od RCB nie musimy się nigdzie zapisywać - adresatami są wszyscy klienci operatorów komórkowych w Polsce.

Jak możemy przeczytać na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa: "Alert RCB oficjalnie ruszy 12 grudnia. Uruchomienie pilotażu wiąże się z wakacjami i bezpieczeństwem wypoczywających, którzy już teraz będą mogli otrzymywać ostrzeżenia o ewentualnych zagrożeniach takich jak: nagłe zjawiska pogodowe, intensywne burze lub gwałtowne nawałnice, które mogą zagrażać życiu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Założyciel

#AlertRCB. Najmocniej wiać będzie na południu woj.: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Jesteśmy w trakcie pilotażu #AlertRCB, dlatego SMS-a dostaną osoby przebywające na terenie całych województw, a nie tylko najbardziej zagrożonych powiatów.

Na skutek silnego wiatru dostaw prądu pozbawionych jest 3908 odbiorcow (woj.: wielkopolskie - 3200, podkarpackie - 300, łódzkie - 242 i opolskie - 166)

źródło: https://twitter.com/RCB_RP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

×