Skocz do zawartości
Pecetowicz Forum komputerowe

Sophia Lösche. Zagadki kryminalne. Pechowy autostop.


Rekomendowane odpowiedzi

Sophia Lösche urodziła się 17 lutego 1990 w Amberg, w Niemczech. Była studentką Uniwersytetu w Bambergu w Bawarii. Była aktywna politycznie, należała do SPD. Należała do klubu studenckiego tej partii. Od 2016 regularnie jeździła na grecką wyspę Lesbos jako wolontariuszka organizacji NGO "Bez granic". Gotowała tam obiady dla uchodźców z Turcji. Jak mówi jej brat, Sophia angażowała się w różne inicjatywy przeciwko rasizmowi.

Sophia Lösche. Zagadki kryminalne.

Jest 14 czerwca 2018 roku. 28-letnia studentka Sophia Lösche wsiada do pociągu. Chciała przejechać nim parę kilometrów, a potem złapać autostop. Wsiadła do ciężarówki w Schkeuditz niedaleko autostrady A9. Kierowcą był Marokańczyk, Boujemaa Lamrabat. Zamordował ją we Frankonii Górnej, a jej zwłoki przejechały w ciężarówce 1600 km, aż do Hiszpanii.

Pięć dni potem, 19 czerwca 2018, zaaresztowano Lamrabata na południe od Madrytu. 22 czerwca Pedro Sánchez, premier Hiszpanii złożył kondolencje rodzinie dziewczyny oraz Andrea Nahlesowi, przewodniczącemu SPD (Socjaldemokratyczna Partia Niemiec). 29 czerwca prokuratura i policja z Bayeruth powiedziała, że zwłoki Sophii zostały odnalezione w Asparrena w północnej Hiszpanii.

Podczas ceremonii pogrzebowej w sierpniu 2018 zorganizowanej przez rodzinę i przyjaciół zmarłej, biskup Kościoła Ewangelikalnego Niemiec, Heinrich Bedfard-Strohm potępił obraźliwe komentarze, jakie pojawiły się w sieci po zabójstwie Sophii. Strohm znał osobiście ofiarę, ponieważ wykładał na Uniwersytecie w Bambergu, gdzie studiowała Lösche.

Pod koniec sierpnia 2018 w Chemnitz odbyły się demonstracje po śmierci jednego z kibiców. Marsz zorganizowały organizacje antyislamistyczne, m.in. Alternatywa dla Niemiec. Wywieszono banery ze zdjęciami osób zabitych przez imigrantów; była wśród nich fotografia Sophii.

W październiku 2018 Cicero, jeden z niemieckich miesięczników przeprowadził wywiad z bratem Lösche. Powiedział on, że jego rodzina spotkała się z hejtem po śmierci jego siostry. Wysyłano też do nich obrazliwe listy.

Sprawca Sophii Lösche

Podejrzanym był urodzony w 1977 Marokański kierowca Boujemaa Lamrabat. To właśnie do jego ciężarówki wsiadła dziewczyna. Jechał on do domu w Maroku, m.in. przez Francję i Hiszpanię. Prawdopodobnie zabił on dziewczynę uderzając ją czymś dużym w głowę.

Proces rozpoczął się 23 lipca 2019. Koroner nie odnalazł na ciele ofiary śladów przemocy seksualnej, jednak miała dużo siniaków i innych obrażeń cielesnych. We wrześniu 2019 Lamrabat został umieszczony w więzieniu i obecnie odbywa karę.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...