Skocz do zawartości
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Spadki FPS w World of Tanks. RTX 2060. Laptop.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam od 6mies laptopa z rtx 2060 i I7 9th H posiadam najnowsze oprogramowanie Windows. Od jakiegoś czasu mam spadki fps np w world of thanks mam 140 fps i po paru sekundach spada do 50 i znowu 140 , w cyberpunku 2077 z 60 do 20 , w minecraft podobnie.

Mam podpięty monitor 165hz myślałem że to wina monitora więc ustawiłem 144hz tyle ile ma laptop, monitor nie jest 4k.

Proszę o pomoc           

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nagłe spadki wydajności w grze, takie jak World of Tanks, z 140 klatek na sekundę do 50 klatek na sekundę, nie są zazwyczaj normalne i mogą wskazywać na pewne problemy.

Istnieje kilka czynników, które mogą wpływać na wydajność gry i powodować spadki klatek na sekundę.

  • Sprzęt komputerowy: Twój komputer może nie spełniać minimalnych wymagań sprzętowych gry World of Tanks, co może prowadzić do spadków wydajności. Sprawdź, czy twój komputer spełnia minimalne wymagania sprzętowe gry i upewnij się, że sterowniki do karty graficznej i innych komponentów są zaktualizowane.
  • Przeciążenie procesora: Jeśli twój procesor jest przeciążony, może to prowadzić do spadków wydajności w grach. Sprawdź, czy w tle nie działa zbyt wiele aplikacji i procesów. Możesz także spróbować zwiększyć priorytet gry w menedżerze zadań systemu Windows.
  • Karta graficzna: Jeśli twoja karta graficzna nie jest wystarczająco wydajna lub jej sterowniki są nieaktualne, może to prowadzić do spadków wydajności. Sprawdź, czy masz zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej i dostosuj ustawienia graficzne gry, takie jak jakość tekstur, rozdzielczość czy efekty graficzne.
  • Problemy z połączeniem internetowym: Jeśli korzystasz z trybu wieloosobowego gry World of Tanks, problemy z połączeniem internetowym mogą wpływać na płynność rozgrywki. Upewnij się, że masz stabilne połączenie internetowe i sprawdź, czy nie masz dużego opóźnienia lub utraty pakietów.
  • Oprogramowanie stron trzecich: Niektóre programy trzeciej strony, takie jak oprogramowanie antywirusowe, mogą wpływać na wydajność gry. Spróbuj wyłączyć tymczasowo wszelkie programy zabezpieczające lub inne oprogramowanie trzeciej strony i sprawdź, czy to poprawia wydajność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...