Jump to content
Daniel

Star Trek Online od dziś za darmo

Recommended Posts

Daniel

Fani Star Treka mają powód do świętowania. Zgodnie z listopadowymi zapowiedziami, gra Star Trek Online przechodzi na model Free-to-Play. Oznacza to, że od dnia dzisiejszego wszyscy gracze będą mogli pobrać i zagrać zupełnie za darmo.

Decyzja o przejściu na darmowy model rozgrywki została podjęta po niezbyt ciepłym przyjęciu Star Trek Online przez graczy i recenzentów oraz znacznie mniejszych dochodach z abonamentów niż pierwotnie oczekiwano. Mimo tej przemiany, konta Gold pozostaną w grze i aby skorzystać z rozszerzonych możliwości trzeba będzie nadal opłacać subskrypcje w wysokości 14,99$ miesięcznie. Posiadacze zwykłych darmowych kont będą musieli pogodzić się z licznymi ograniczeniami, takimi jak zmniejszony inwentarz czy zawężone funkcje czatu. Twórcy zapewniają, że nie są to różnice, które będą miały znaczący wpływ na rozgrywkę.

Warto to jednak zrobić choćby ze względu na fakt, że posiadacze płatnego abonamentu będą otrzymywać co miesiąc 400 Cryptic Points (waluty używanej w grze), co z pewnością wspomoże szybszy rozwój gracza w wirtualnym wszechświecie. Tu należy zaznaczyć, że będą one przyznawane nie na początku miesiąca, lecz w dniu odpowiadającym dacie rozpoczęcia korzystania z subskrypcji. Klienta Star Trek Online możecie pobrać z oficjalnej strony gry, plik waży ponad 3 GB.

435144703.jpg

Star Trek Online jest pierwszą próbą przeniesienia znanego uniwersum serialu Star Trek w realia MMO. Jest to jedna z wielu gier, które w ostatnich miesiącach przeszły na model Free-To-Play, odchodząc tym samym od wzorca ugruntowanego przez World of Warcraft. Podobny krok niedawno poczynili twórcy takich tytułów, jak Age of Conan czy DC Universe Online, a od lutego darmowy będzie także Aion.

źródło: gry-online.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...