Skocz do zawartości
PL
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

STEAM zaatakowany przez hakerow!


Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno pisaliśmy, że forum Steama zostało zaatakowane przez hakerów, którzy podmienili jego wygląd oraz umieścili w jego miejscu specjalną wiadomość. Niestety okazuje się, że na tym się nie skończyło – firma Valve potwierdziła bowiem, że doszło do włamania do samej platformy, w wyniku czego dane o kartach kredytowych klientów Steama mogły wpaść w niepowołane ręce.

W oficjalnym oświadczeniu prasowym Gabe Newell, szef Valve, ujawnił, że hakerzy zaatakowali nie tylko fora Steama, ale także samą usługę. Jak mówi:

Dowiedzieliśmy się, że intruzi zdobyli dostęp nie tylko do bazy forum, ale również samego Steama. Zawierała ona takie informacje, jak nazwy użytkowników, zakodowane hasła, historie zakupów, adresy mailowe, adresy zamieszkania oraz zaszyfrowane numery kart kredytowych. Nie mamy dowodów, iż te ostatnie lub informacje osobiste zostały przejęte przez hakerów, albo że zabezpieczenia danych kart kredytowych lub haseł zostały złamane. Na razie nie mamy też dowodów nieuprawnionego wykorzystania kart. Mimo to powinniście przyglądać się operacjom za ich pomocą dokonywanych.

Według przedstawicieli Valve, gdy forum Steama zacznie na nowo działać, jego użytkownicy zostaną poproszeni o zmianę haseł. Newell jednak radzi także zmienić hasła na kontach w samej usłudze.

źródło: cdaction.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...