Jump to content
Marek Hrubeniuk

Szablon MyBB od Cwaniak. Brak HTML w poście.

Recommended Posts

Witam mam problem w MyBB z szablonem od Cwaniak. Gdy piszę nowy post i dodaję w edytorze kod HTML to kod nie jest formatowany tylko wyświetla się w formie RAW.

 

W szybkiej odpowiedzi jest dobrze.

 

Link do forum http:// globalplay.gameclan.pl 

 

Screenshot_1.png

Share this post


Link to post

Cześć Marek. Domyślny edytor w MyBB czyta tylko język formatowania BBCode. Kiedyś skrypty for nie miały odpowiednich zabezpieczeń i opcji które by to kontrolowały, Przy użyciu HTML można było zaimplementować złośliwy kod. Używanie HTML przez zwykłych użytkowników mających dostęp do źródła w dalszym ciągu jest niebezpieczne. Dlatego też powstał język BBCode. Język gwarantuje większe bezpieczeństwo i jest łatwiejszy w rozumieniu przez użytkownika.

 

Jeżeli chcesz aby edytor czytał HTML to skorzystaj z pluginu HTML in Posts lub wgraj plugin który podmienia domyślny edytor na bardziej zaawansowany. Proponowałbym CKEditor do MyBB który jest zresztą u nas na forum.

  • Like 2

Share this post


Link to post

 Niestety po zainstalowaniu CKEditor do mybb  znika pole szybkiej odpowiedzi . Mozliwe ze mozna to szybko naprawic. Instalacja Rin Editor pomogla  tu zas gdy pisze post i dam podglad wyskakuje ze nie musze wpisac tekst za to w szybkiej odpowiedzi dziala podglad poprawnie, Mysle ze dam rade juz to sam poprawic,

Dziekuje za pomoc mysle ze temat do zamkniecia. 

Edited by Marek Hrubeniuk

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Create a New Account. It’s free and easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...