Skocz do zawartości

Telewizor Sony XF90 55 cali w (4K) czy jednak mniejszy?


johnyb65
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,


Byłem już zdecydowany na Sony XF90 w wersji 55 cali, ale po zainstalowaniu kompletu wypoczynku w nowym miejscu, zacząłem obawiać się o rozmiar przekątnej. 

Aktualnie mam 42''. Odległość od sofy, gdzie przyjmuję pozycję horyzontalną to ok. 3-3,5 m. Odległość od miejsca siedzącego to ok. 6 m. Stety/niestety z uroków TV częściej korzystam leżąc. Już teraz te 42'' ze wspomnianej odległości wydaje się wystarczające.

Czy "przeskok" o 13 cali będzie szokiem dla oczu (i mózgu)? Symulując obrys nowego odbiornika już na docelowej lokalizacji nie widzę w tym nic zdrożnego, jednak sama informacje, że w praktyce jest to ok. 40 cm w przekątnej więcej, nieco tonuje mój optymizm. Czy ktoś robił podobny przeskok zachowując dotychczasową odległość? Jak wrażenia?

Druga kwestia. Jeżeli jednak uznam, że 55'' to za dużo, i powinienem skupić się na czymś mniejszym 49-52'' to czy poniższe zestawienie jest poprawne? Czy jednak źle kombinuję?


Moje oczekiwania względem TV: podłączony pod NC/CP, dobre Wifi, smart, Netflix, dobry do oglądania sport, miejsce średnio naświetlone, nie oglądam Divx, zależy mi na dobrym odświeżaniu (sport) i HDR. Z uwagi na często włączone kanały informacyjne wykluczyłem OLED. Nie korzystam z PS/XBOX. Nie ma ograniczenia budżetowego.

Aktualna krótka lista:
1. Sony KD-49XF9005
2. Panasonic TX-49FX780E
3. LG 49SK8100PLA / LG 49SK8500

4. a może jednak Samsung QE49Q7?

Z listy usunięty Samsung NU 80** (odświeżania 60) - słusznie, czy niekoniecznie?

Z góry dziękuję za wszelkie komentarze wnoszące do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

×